„Brexit“ (SCANPIX nuotr.)

P. Auštrevičius: „Brexit“ po naujojo EP rinkimų – sunkiai įsivaizduojamas

P. Auštrevičius: „Brexit“ po naujojo EP rinkimų – sunkiai įsivaizduojamas

Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES turėtų vainikuoti kovo 29-oji, tačiau tarp stebinčių chaotišką politinę situaciją kitapus Lamanšo esama prognozių, jog nepavykus rasti susitarimo procesą teks atidėti.

Europos Parlamento (EP) narys Petras Auštrevičius sako, jog atidėjimas įmanomas, tačiau ES iš britų tikisi konkretumo. Kad procesas galėtų būti atidėtas po naujojo EP darbo pradžios, sudėtinga įsivaizduoti, sakė politikas Alfa.lt studijoje.

„ES pusėje šiuo metu ir daugybė nerimo, ir daugybė, sakyčiau, atsirandančių pamąstymų, ko mums reikėtų reikalauti. Teisingai supraskite – reikalauti, o ne prašyti iš Didžiosios Britanijos, nes abi pusės derasi kaip rimti partneriai – 27 ir vienas. Iš ES pusės, iš politikų ir iš derybininko ką mes išgirdome pastarosiomis dienomis? Taip, mes galbūt būtume linkę pritarti tos datos atidėjimui tam tikram laikui. Galbūt tai gali būti iki EP rinkimų, kitaip sakant, gegužės pabaiga. Tai ne tiek daug, bet du mėnesiai.

Arba netgi ištęsti iki birželio pabaigos, kol dar šis Parlamentas funkcionuoja kaip teisėtai išrinktas. Sudėtinga būtų perlipti EP liepos 1-osios datą, kai naujas ciklas prasidės. Bet sutikimas pratęsti keliais mėnesiais remiasi viena pagrindine sąlyga – norime išgirsti, kas vyks per tą laikotarpį, ką Didžioji Britanija tikisi pasiekti, padaryti“, – kalbėjo P. Auštrevičius.

Nors ES, kaip ir Didžiojoje Britanijoje, esama nerimo dėl ateities po „Brexit“, tam individualiai ruošiasi ne tik atskiros valstybės, bet ir pati bendrija.

„Europos Komisija paskelbė tokią iniciatyvą, kad į kiekvieną sostinę atvyks kvalifikuotų teisininkų delegacija, kuri padės kiekvienai valstybei išsiaiškinti visus smulkiausius ir sudėtingiausius klausimus, kurie gali užklupti valstybę kietojo „Brexit“, kitaip sakant, skyrybų be susitarimo, atveju“, – priminė europarlamentaras.

Visas pokalbis su P. Auštrevičiumi apie „Brexit“ ir jo scenarijus – Alfa.lt vaizdo įraše.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų