Originaliai pažymėtas šimtmetis – surengė 100 talkų

Originaliai pažymėtas šimtmetis – surengė 100 talkų

2018-ieji – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metai. Ta proga visoje Lietuvoje buvo organizuojami renginiai, koncertai, akcijos, kelionės ir daugybė kitokių gražių iniciatyvų. Į vieną didelę šimtmečio renginių šeimą jungėsi valstybės įstaigos, uždarosios akcinės bendrovės, bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, ūkininkai bei pavieniai žmonės.

Mielai prisijungė ir Ramygalos seniūnijos kolektyvas, suorganizuodamas akciją „100 talkų“. Buvo kviečiami seniūnijos gyventojai susitvarkyti ne tik savo gyvenamosios vietos aplinką, bet ir padėti kaimynams, taip pat pagal galimybes neatlygintinai sutvarkyti ir po keletą viešųjų erdvių teritorijų. Buvo prašoma nufotografuoti savo darbo rezultatą (kaip teritorija atrodė prieš tvarkymą ir po tvarkymo) bei atsiųsti nuotraukas į seniūniją. Akcijos trukmė – 2018 metai. Konkretus talkų laikas nebuvo nurodytas. Žmonės aplinkas tvarkė pagal savo galimybes sau patogiu metu.

Akcijoje dalyvavo daugybė žmonių. Ištisus metus talkos vyko visoje seniūnijos teritorijoje. Buvo tvarkomos gatvės, renkamos šiukšlės, sodinamos gėlės, kertami krūmynai. Ramygaloje gyvenantys miškininkai su šeimomis pašalino krūmus Lietuvos tūkstantmečio ąžuolyne. Ramygalos gimnazijos mokytojai ir mokiniai surinko šiukšles iš viešųjų erdvių. Seniūnaičiai talkas organizavo savo seniūnaitijose. Uliūnų kaime seniūnaitis Virginijus Tarulis su talkininkais sutvarkė vandens telkinio, kuris tampa skulptūru parku, aplinką. Čia kasmet atsiranda medinių skulptūrų. Šiemet Uliūnų bendruomenės rūpesčiu pasipildė dar ir renginių estrada. Daniūnų kaime seniūnaičio Valentino Osipovo dėka išgenėta medžių alėja. Gražiai prižiūrėjo savo seniūnaitijas ir Barklainių bei Garuckų seniūnaičiai Mykolas Želnys ir Vladas Kraujalis. Aukštadvaryje Antano Zigmo Bezoraičio iniciatyva įrengta pavėsinė ir laisvalaikio rekreaciniai įrenginiai gyventojams. Aplinkos tvarkymo darbus organizavo Aukštadvario žemės ūkio bendrovės buhalterės Aldona Žukienė ir Rima Strelčiūnienė. Didelės paramos sulaukėme iš ūkininkų. Sauliaus Kirdeikio iniciatyva sutvarkyta pralaidos aplinka Stebėkių II kaime. Darius Maculevičius sutvarkė krūmais apaugusią pakelę. Ovidijus Pečeliūnas su šeima Daniūnuose pasodino jaunuolyną. Alė ir Romualdas Paliliūnai parėmė chemijos preparatais nuo piktžolių. Aktyvios buvo ir įmonės. Aukštadvario žemės ūkio bendrovė skyrė transportą lapams ir šakoms išvežti, bendrovė „Vytėja“ sutvarkė Ramygalos parke nugenėtas šakas. Gėlės prie Ramygalos turgavietės pasodintos turguje prekiaujančių verslininkų iniciatyva. Parduotuvės savininkės Aistė Jagminienė ir Renata Petravičienė Ramygaloje Laisvės aikštės centre esančio paminklo aplinką prižiūrėjo visus metus. Kunigo Alfredo Puško rūpesčiu atnaujinta Ramygalos šv. Jono Krikštytojo bažnyčios aplinka. Gražios buvo ir pavienių žmonių iniciatyvos. Upytės upelio pakrantę sutvarkė Donatas Jonutis. Arūnas Grakauskas Daniūnuose įrengė poilsiavietę ir pantoninį lieptą bei sutvarkė tvenkinio pakrantes. Emilija Jankauskienė priaugino gėlių Ramygalos kapinėms papuošti. Nuostabiai gražią Kalėdų eglę miestui padovanojo Liudmila Savickienė. Žaliaskarę Ramygalos centre su savo technika įrengė Vidas Grakauskas. Prie papuošimo prisidėjo gyventojai, dovanodami kalėdinius eglės žaislus. Tikėdamiesi, kad užaugs nuolatinė Kalėdų eglė miesto centre, pavasarį seniūnas Vladas Chirv ir kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė pasodino jauną eglutę. Rapolas Dangveckas savo lėšomis įkūręs interneto svetainę „ramygala.lt“ viešino skelbimus bei per akciją atliktus darbus.

Akcijos dalyviai buvo pakviesti į darbų baigiamąjį renginį ir už neatlygintiną darbą bei paramą pagerbti atminimo dovanėlėmis – Ramygalos miesto herbo ženkliukais. Nemažai žmonių tvarkė viešąsias erdves, bet nenorėjo siųsti nuotraukų ir būti minimi.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų