Ingrida Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Opozicijoje svarstoma apie nepasitikėjimo procedūrą Vyriausybei

Opozicijoje svarstoma apie nepasitikėjimo procedūrą Vyriausybei

Opozicijoje bręsta idėja inicijuoti nepasitikėjimo procedūrą Ingridos Šimonytės vadovaujamai Vyriausybei.

Kaip teigia Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis, tai būtų geras būdas įsitikinti, ar parlamentas vis dar pasitiki spaudimą tiek iš opozicijos, tiek iš valdančiųjų patiriančiu Ministrų kabinetu.
„5 ar 6 ministrų interpeliavimas neduos naudos. Rezultatas yra gana aiškus, nes balsuojama atviru balsavimu. Opozicinėms frakcijoms siūliau ir dar kartą siūlysiu, kad reikėtų svarstyti apie nepasitikėjimą visai Vyriausybei. Tai būtų viena procedūra, vienas balsavimas“ – penktadienį „Žinių radijui“ sakė A. Mazuronis.
Politiko teigimu, tokiu atveju, priešingai nei balsuojant dėl pasitikėjimo atskirais ministrais, nuomonę Seimo nariai galėtų pareikšti slaptai.
„Procedūra yra kita – nėra atviro balsavimo. Po premjerės atsakymų iš karto einama į slaptą balsavimą. Tokiu būdu galima matyti tikresnę politinę atmosferą parlamente, tikresnį politinį palaikymą ar nepalaikymą“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė A. Mazuronis.
„Reikia atlikti šią procedūrą ir įsitikinti, ar Vyriausybės kabinetas turi palaikymą, ar ne“, – pridūrė jis.
Kaip sakė A. Mazuronis, tokia procedūra bene vienintelė, kuri leistų įsitikinti, koks Vyriausybės palaikymas yra tarp pačių valdančiųjų.
„Ar visi nuspręs, kad šios Vyriausybės darbas juos tenkina. Tamsiuose Seimo koridoriuose pasigirsta balsų iš valdančiosios daugumos atstovų, kad ši Vyriausybė iš tikro nesusitvarko“, – sakė A. Mazuronis.
Ir iš tiesų, pastaruoju metu vien konservatorių stovykloje kilo nemažai trinties dėl su Vyriausybės biudžeto projektu nesuderintų PVM lengvatų teikimo.
„Jeigu praeitų nepasitikėjimo procedūrą, tai Vyriausybė galėtų dirbti toliau. Jei pasirodytų, kad Vyriausybė parlamente neturi palaikymo, natūralu, kad formuotųsi kitos alternatyvos. Jų yra net kelios. Tad nereikėtų šio klausimo statyti taip: arba ši Vyriausybė, arba valstybė subyra. Arba Šimonytė, arba nieko“, – apibendrino „darbietis“.
Viešojoje erdvėje diskutuojant dėl dešiniųjų Vyriausybės likimo, premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį interviu leido suprasti, kad vis dar jaučia koalicijos pasitikėjimą jos vadovaujamu Ministrų kabinetu. Taip pat, politikės vertinimu, nereikėtų sakyti, kad konservatorių frakcijoje kilę ginčai dėl su Vyriausybe nesuderintų PVM lengvatų kenkia 2023 m. biudžetui. Jos teigimu, tai atskira Seimo narių nuomonė.
„Tai vertinu kaip Seimo narių atskirąją nuomonę, kuri skiriasi nuo Vyriausybės. Tai nei pirmas, nei paskutinis kartas, kai taip atsitinka. Nepasakysiu, kad stringa biudžeto projektas. Biudžeto projekte, tiesą pasakius, tai labai maža detalė. Tai atskiras įstatymo projektas, kuris tiesiog lydi biudžetą“, – ketvirtadienį TV3 laidoje „Dėmesio centre“ sakė I. Šimonytė.
Kaip leido suprasti premjerė, viešąją erdvę pasiekusio konservatorių ginčo dėl biudžeto nereikėtų vertinti kaip faktoriaus, keliančio riziką Vyriausybės likimui. Politikės teigimu, ji kol kas nėra pasakiusi, kad pasitikėjimo jos vedama Vyriausybe nebėra.
„Kai aš jausiu, kad Vyriausybė nebeturi pasitikėjimo, tada aš nesakysiu, kad patys vadovaukite. Aš sakysiu, kad Vyriausybė, mano nuomone, nebeturi pasitikėjimo“, – sakė ji.
„Kol kas to nesu pasakiusi“, – pridūrė premjerė.

Komentarai

  • Jau daug kartų bandė opozicija reikšti nepasitikėjimą ministrais. Bet.. dantukai atšipę

  • Europa lyg galvojo pasikviesti į savo struktūras Gribausk…bet aptilo, gal per sena,? dabar matomai orentuojasi į Šimon…O Šimonytė gana protinga, visi matome , ji gali laisvai paleisti ir vyriausybę.Matysim.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų