ELTA nuotr.

Opozicijai nepavyko išbraukti projekto, kuriuo siekiama suteikti valstybės vadovo statusą V. Landsbergiui

Opozicijai nepavyko išbraukti projekto, kuriuo siekiama suteikti valstybės vadovo statusą V. Landsbergiui

Opozicijai nepavyko iš ketvirtadienio Seimo posėdžio darbotvarkės išbraukti įstatymo projekto, kuriuo numatoma suteikti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui valstybės vadovo statusą.

Už siūlymą išbraukti šį klausimą balsavo 56 Seimo nariai, prieš – 69, susilaikė – 8 parlamentarai.

Lietuvos regionų frakcijos vardu valstybės vadovo statuso klausimą profesoriui V. Landsberiui iš ketvirtadienio Seimo darbotvarkės paprašė išbraukti Remigijus Žemaitaitis. Politikas priminė dar ne taip seniai vykusį Seimo opozicijos paskelbtą posėdžių boikotą.

„Nejaugi jūs norite, kad opozicija nedalyvautų iš viso visos dienos posėdyje. Jeigu jūs taip elgiatės, jūs toliau ir posėdžiaukite. Aš tikrai prašau išimti šį klausimą iš darbotvarkės, vien gerbdami kolegas“, – sakė R. Žemaitaitis.

Opozicija priekaištavo, kad valdantieji klausimą dėl vadovo statuso sugalvojo įtraukti vėlyvą trečiadienio vakarą. Pasak jų, pažeidžiant procedūras dėl šio klausimo buvo sušauktas ir Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdis.

„Pagal Seimo statutą ir valdybos tvarkas išvados turi būti derinamos su iišvados rengėjais arba raštu pasirašytinai, arba elektroniniu būdu. Turiu pasakyti, kad Komitetas šios pareigos neįvykdė. Išvada su manimi, kaip atstove nuo opozicijos, nebuvo derinta. Taip pažeista teisės akto priėmimo tvarka“, – aiškino Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė taip pat prašydama šį klausimą išbraukti iš darbotvarkės.

Tuo tarpu Seimo vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma akcentavo, kad opozicijos kritika nėra pagrįsta, nes panaši praktika, pasak jo, yra taikoma dažnai.

„Nėra kažkas išskirtinio, kai komitetas svarsto paskutinius gautus pasiūlymus ir Teisės departamento pastabas dėl projektų, kurie yra priėmimo stadijoje būtent tos dienos ryte įtraukti į darbotvarkę. Daugybę tokių atvejų tikrai galima rasti, dėl to Seimo nariui čia jokia ne problema 9 valandą ateiti į komiteto posėdį ir pristatyti savo siūlymus. Seimo narys privalo sekti informaciją, kada kokie posėdžiai“, – pabrėžė J. Razma.

Tačiau valdantieji tokius priekaištus atmetė.

Klausimas dėl valstybės vadovo statuso suteikimo V. Landsbergiui buvo nesėkmingai keltas ir praėjusios kadencijos metu.

Projektą, kuriuo siūloma įtvirtinti, kad Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas buvo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, parengė ir parlamentarams praėjusių metų birželio mėnesį svarstyti pateikė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė bei konservatorė Paulė Kuzmickienė.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • klausimas yra ne tai, kad žmonės nebeįperka maisto, žiauriai brangstanti elektra, bet, KGB agento „Dėdulės“ paskelbimas prezidentu. Panašu į siaubo filmą.

  • Nausėdai? Juk prezidentas tai „Dėdulė“. Reiškia, reikia atsistatydinti. Prezidentūra dabar tvartelyje.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų