Marius Morkevičius (ELTA) nuotr.

Opozicija renka parašus A. Dulkio interpeliacijai

Opozicija renka parašus A. Dulkio interpeliacijai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė teigia, kad antradienį opozicinių frakcijų seniūnai pasirašė dėl interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui. Politikė tikisi, kad antradienį pavyks surinkti reikalingus 29 parlamentarų parašus ir interpeliaciją įregistruoti.

„Rytą pradėjome susitikimu, opozicinių frakcijų seniūnai pasirašė šią interpeliaciją, išskyrus fiziškai nebuvusio socialdemokratų frakcijos seniūno Gintauto Palucko, kiti mes pasirašėme, ir dabar jau raštas ministrui su klausimais yra posėdžių salėje, ir visi norintys Seimo nariai yra kviečiami pasirašyti jį“, – žurnalistams Seime teigė A. Norkienė.

„Kaip žinote, reikia penktadalio, tai yra 29 Seimo narių parašų, kad galėtume registruoti. Tai tikimės per valandą registruoti“, – pridūrė ji.

A. Norkienė teigia, kad ministrui yra parengta 15 klausimų, į kuriuos jis turėtų atsakyti interpeliacijos metu.

„Klausime paties ministro, ar jis tikrai mano, kad yra tinkamas eiti šias pareigas“, – sakė LVŽS frakcijos seniūnė.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnas G. Paluckas tikina, kad socialdemokratai taip pat palaikys interpeliaciją ministrui. Jis teigia paprasčiausiai nesuspėjęs į rytinį susitikimą, kuriame buvo renkami opozicinių frakcijų seniūnų parašai.

„Sniegas kaltas ir spūstys. Mes šį klausimą esame diskutavę ir šnekėję, tai socialdemokratų parašų ant interpeliacijos formaliai bus, tačiau mes laukiame ministro, atvykstančio į frakciją, kad jis papasakotų ir atsakytų į du paketus mūsų siūlymų, kuriuos mes esame pateikę“, – sakė G. Paluckas.

„Interpeliacija yra klausimų uždavimo forma, žanras, bet ne pats geriausias ir ne pats efektyviausiais, kai turime 100 kitų svarbesnių klausimų, tarp jų ir kitų metų biudžetą“, – pridūrė jis.

Vis dėlto, norint atstatydinti A. Dulkį, reikėtų surinkti bent 71 parlamentaro balsą.

ELTA primena, kad rugsėjo mėnesį LVŽS užsiminė apie galimybę surengti interpeliaciją premjerei Ingridai Šimonytei. Tačiau „valstiečiai“ nuo šio plano atsitraukė, kadangi, pasak partijos pirmininko Ramūno Karbauskio, Vyriausybės vadovė išgirdo didžiausiai opozicinei frakcijai priklausančių politikų raginimus.

Vėliau į posėdį susirinkusi LVŽS šešėlinė Vyriausybė apsisprendė inicijuoti sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio atstatydinimo procesą.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų