P. ŽIDONIO nuotr.

Omikron atmainą įtaria ir Panevėžyje

Omikron atmainą įtaria ir Panevėžyje

Artimiausiu metu turėtų paaiškėti, ar COVID – 19 viruso atmaina omikron pasiekė ir Panevėžį. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) tiria kelis ligos mėginius, kurie sukėlė įtarimų dėl pastaruoju metu plintančios naujos mutacijos. Vienas šių mėginių – ir panevėžiečio.

„Mūsų tarnyba atliko tyrimus ir nustatė šiam žmogui COVID – 19. Atmainų tyrimai – jau nebe mūsų darbas. Jis atliekamas NVSPL, kuri artimiausiomis dienomis turėtų pateikti rezultatus“, – teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento direktorius Eugenijus Vilčinskas.

Anot jo, tai, kad panevėžiečiui įtariama omikron atmaina, vis dar tėra tik preliminari informacija. Tad kol kas mutavusio viruso Panevėžyje nėra patvirtinta nė vieno atvejo.

Jei visgi įtariamas mėginys parodys omikron pėdsakus, pasak E. Vilčinsko, ligonio laukia daug griežtesnės priemonės nei taikytos iki šiol užsikrėtus koronavirusu. Rimčiau bus atsektas ir stebimas jo kontaktų ratas.
Kur galėjo panevėžietis užsikrėsti, neatskleidžiama. Viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos, kad jis neseniai sugrįžo iš kelionės, E. Vilčinskas nepatvirtino.

„Jei atmaina pasitvirtins, atskleisime daugiau aplinkybių“, – teigė departamento direktorius.

Iš viso Lietuvoje asmenų, kuriems gali būti nustatyta omikron atmaina, šiuo metu yra penki. Naujoji sparčiu plitimu pasižyminti atmaina pirmiausiai buvo patvirtinta pietinėje Afrikoje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų