Olimpinė diena sugrįžta į Panevėžį: šventė vyks Senvagėje

Olimpinė diena sugrįžta į Panevėžį: šventė vyks Senvagėje

Olimpinės dienos estafetė perduota – kasmetinė sporto ir pramogų šventė 2023 metais vyks Panevėžyje.

Po intensyvaus, veiklų ir renginių gausaus savaitgalio Kauno Santakos parke, renginys keliasi į Senvagę – birželio 3 dieną Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Lietuvos olimpinis fondas (LOF) ir Panevėžio miesto savivaldybė čia organizuos „Olimpinę dieną 2023“.

„Džiaugiamės aktyviu kauniečių ir miesto svečių įsitraukimu į birželio 18-ąją Santakos parke vykusią „Olimpinės dienos 2022“ programą ir jau su nekantrumu laukiame kitų metų. Į Panevėžį sugrįžtame po penkerių metų pertraukos ir stengsimės, kad 2023 metais šventė būtų dar smagesnė ir įspūdingesnė“, – sako LOF direktorius Mantas Marcinkevičius.

Nuo 1989-ųjų minima Olimpinė diena pastaruosius septynerius metus keliauja po Lietuvą kasmet aplankydama vis kitus didžiuosius miestus. Šiemet ir 2015-aisiais ji vyko Kaune, praėjusiais metais – Vilniuje, prieš tai – Klaipėdoje, buvo organizuota ir Šiauliuose, Alytuje, 2018 metais surengta Panevėžyje.

Olimpinės dienos misija – supažindinti visuomenę su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais. „Judėk. Sužinok. Atrask. Kartu“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiu ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu.

„Šventės tikslas – paskatinti žmonių fizinį aktyvumą, supažindinti juos su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, olimpinėmis vertybėmis. Olimpinė diena – puiki proga aktyviai praleisti dieną su šeima, draugais, bičiuliais, pamatyti, kiek džiaugsmo gali suteikti judėjimas, sveikas gyvenimo būdas. Renginyje kasmet dalyvauja ir būrys olimpiečių, kur kiekvienas turi proga juos pakalbinti, drauge pasivaržyti, išmokti kažko naujo“, – pasakoja M. Marcinkevičius.

Pasak jo, tai šventė visam miestui, į kurią įsitraukti kviečiami visi, nepriklausomai nuo amžiaus, fizinio pasirengimo, mėgstamų veiklų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų