P. Luomano teigimu, nauja Krikščionių partija įsteigta netgi pavėluotai, mat ideologiniai konfliktai tarp Tėvynės sąjungos ir jos krikščionių demokratų sparno brendę jau seniai.

Nutraukė partinės nepriklausomybės periodą

Nutraukė partinės nepriklausomybės periodą

 

Su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais prieš penketą metų išsiskyręs Panevėžio tarybos narys Petras Luomanas nutraukė partinės nepriklausomybės periodą.

Aukštaitijos sostinės politikas tapo vienu iš steigėjų rudenį rinkimuose į Seimą planuojančios startuoti naujos partijos.

Steigiamajame Krikščionių sąjungos suvažiavime P. Luomanas išrinktas į jos tarybą.

Naujajai partijai vadovaus Seimo narys Rimantas Dagys. Tarp jos steigėjų taip pat yra parlamentaras Egidijus Vareikis, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Jonas Šimėnas.

Steigiamajame suvažiavime dalyvavo 241 delegatas. Pasak P. Luomano, jie su įgaliojimais atstovavo 2210-iai steigėjų.

„Aš pats atstovavau 10-iai panevėžiečių. Su manimi suvažiavime dalyvavo dar vienas žmogus iš Panevėžio, atstovavęs keturiems žmonėms“, – vardijo miesto Savivaldybės tarybos narys.

Naują politinį darinį iš pradžių planuota vadinti Krikščionių sąjunga „Santarvė ir gerovė“, tačiau suvažiavime nuspręsta pavadinimą sutrumpinti. Pasak P. Luomano, santarvės ir gerovės atsisakyta, mat jau ne viena politinė jėga ėmėsi jį kartoti.

„Jau pats pavadinimas Krikščionių sąjunga implikuoja moralines nuostatas. Tai ne tik katalikai, gali būti ir stačiatikiai, ir liuteronai“, – aiškino P. Luomanas.

Steigiamosios partijos įstatus, programą ir steigėjų sąrašą dar turės patikrinti Teisingumo ministerija ir tik tada paaiškės, ar naujoji politinė jėga galės būti įregistruota.

Mato suliberalėjimą

P. Luomano teigimu, Krikščionių partijos tikslas – turėti kiek galima didesnę įtaką vykdyti savo programai. Anot jo, nauja partija įsteigta netgi pavėluotai, mat ideologiniai konfliktai tarp Tėvynės sąjungos ir jos krikščionių demokratų sparno brendę jau seniai.

R. Juknevičienės nuomone, Krikščionių partija įsteigta skaldyti TS-LKD rinkėjus.

„Nemanau, kad TS-LKD esantys krikščionys jaučiasi, jog yra vykdomos LKD programos nuostatos. Tų, kurios buvo deklaruojamos, pavyzdžiui, šeimos klausimais, nesilaikoma. Didžiausia konservatorių nuodėmė – liberalizmas. Dabar krikščionys demokratai kukliai tyli, nes artėja Seimo rinkimai: jeigu pašnekėsi – būsi nustumtas toliau“, – įsitikinęs P. Luomanas.

Derins strategiją

Paties P. Luomano keliai su TS-LKD išsiskyrė 2015-aisiais, kai su dar trimis partijos bičiuliais prisijungė prie tiesioginiuose rinkimuose Panevėžio meru išrinkto Ryčio Račkausko formuojamos valdančiosios daugumos. Už tokį akibrokštą keturi partijos senbuviai buvo pašalinti iš TS-LKD gretų. P. Luomanas su bendražygiais ne kartą yra tvirtinę, jog ir pati partijos Panevėžio skyriaus taryba prieš tai buvo pritarusi, kad dešinieji eitų į daugumą, bet vėliau poziciją pakeitė.

Pasak P. Luomano, nors su TS-LKD stojo į skirtingas barikadų puses, jis vis tiek likęs krikščionimi demokratu.

„R. Juknevičienei buvo alergija, kaip čia gali būti, kad Savivaldybės taryboje pasivadinom nepartinių krikščionių frakcija. Bet mano nuostatų negali nubraukti nei R. Juknevičienė, nei niekas kitas“, – aiškino politikas.

Ar naujoji Krikščionių partija jam taps tramplinu į Seimą, vieną kadenciją jame jau buvęs 71-erių P. Luomanas neatsako.

„Dar nebuvo aptarta strategijos, kas, kur ir kaip kandidatuos. Iš anksto kalbėti nesolidu. Artimiausiu metu turime susirinkti partijos taryba“, – sako politikas.

Konkuruos dėl rinkėjų

TS-LKD Panevėžio skyriaus pirmininkė, europarlamentarė Rasa Juknevičienė mano, kad naujoji Krikščionių partija įkurta siekiant susilpninti konservatorių-krikščionių demokratų pajėgas. Ji neigia esant nesutarimų TS-LKD viduje tarp konservatorių ir krikščionių demokratų sparno.

„Visos išdavystės turi pasiteisinimus. Apie vertybes ir ideologiją turbūt tikrai ne P. Luomanui kalbėti, nes dėl vicemero posto jis išdavė savo bendražygius, palaiko trijose bylose korupcija įtariamą merą. Mūsų partija Panevėžyje atsigauna, su krikščionių demokratų bendrija puikūs santykiai, skirtingai nei tada, kai partijoje buvo P. Luomanas. R. Dagio partija yra tam, kad skaldytų TS-LKD rinkėjus, o tai yra vanduo ant R. Karbauskio malūno“, – pareiškė R. Juknevičienė.

Komentarai

 • Vazelinas vėl prie lovio lenda? Ne laikas jau į pensiją?

  • Atsakyti
  • Sėkmės, Petrai! Nepaisykite piktų ir pavydžių.

 • Šis žmogus dėl posto parduos vet ką. Spie kokias vertybes gali kalbėti parsidavėliai? Dagys socdemas, davar jau krikščionis su pagyrimo ženklu. Valkioja šventą vardą visokie perėjūnai…

 • Slidus žaltys

 • Šis diedukas turėtų mėgautis savo pensijiniu gražiu amžiumi, o ne po partijas lakstyti. Taip norisi geresnio lovio, taip norisi į seimą, kad niekas nebe gėda. Fui, išverstaskūris….

 • senukų prieglauda

 • Tokio slidaus ir apgailėtino žmogaus dar gerai reiktų paieškoti..tinka jam ta Vazelino pravardė..juk sklandė kalbos kad jis ir dabar taip norėjo vicemero posto, kad į koaliciją būtų ėjęs ir su konservatoriais..

  • Atsakyti
  • Nešioji gandus kišenėje ar ant uodegos galo, kad į melagienas jie tavo burnoje išvirsta?

   • Atsakyti
 • vazelinas vazelinu, bet jai is dvieju politiku -luomano ir raseles reiktu rinktis tai asmeniskai as rinkciau Luomana, o ne isteriskai rekiancia ir visur priesus matancia ,buvusia aktyvia komjaunuole o veliau aktyvia ,,patriote ,,Rasele . kas labiau prilindo prie lovio per 30 metu, manau cia europarlamentariai lygiu nera

  • Pažinsi iš darbų. Žmogus be vertybių ir vertės. O gal galėtumėt pateikti sąrašą naudingos P. Luomano veiklos ( atmetus savanaudiškumą) Toks tokį ir pakvietė į vicemerus. O gal klystu?

   • Atsakyti
 • Rusu pijokai kazko nori?

 • Nesiseka Panevėžiui su merais,vicemerais…visokie klounai luomanai, satkevičiai, o dabar dar ir teisiamasnors klounų buvo ir Kaune, ir Vilniuje – Šustauskas, Paksius..

  • Atsakyti
  • leliuk blaivek

   • Nu ne Leliukui tiek skyrybos ženklų… Kaip Rimšos ,,Vargo mokykloje“.

 • Jeigu žmogų puola koncervai, vadinasi, elgiasi teisingai.
  Sveikinu Luomaną už savo nuomonės turėjimą! Sėkmės politikoje ir rinkimuose į Seimą. Už Petrą Luomaną ramia širdimi balsuosiu.

 • Pradėjo Tėvynės Sąjungą skaldyti p. Vagnorius. Jis įkūrė savo partiją. Ir kas iš to? Dingo ir vagnoriukai, ir Vagnoriaus partija. Dabar p. Dagys ima skaldyti TS/KD. Galvojate ta Dagio partija ką nors laimės? Išsilaikys? Nereikia būti naiviems, – jie tik susilpnins dešiniuosius. Štai ką daro egoizmas, noras vadovauti. Negalvoja dėl šalies Lietuvos. O visokie troliai ploja katučių. Nuomonė.

  • Kas nori tikti visoms amžiaus grupėms, nepaisant plaukų spalvos ir dietos ? Kam išskirtinai priklauso Tėvynė, Lietuva ir neužmirštuolė?

 • Visada balsuosiu uz P.Luomana tai saziningasir pagarbos vertas zmogus

Rodyti visus komentarus (18)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų