V. Gapšys. ELTA nuotr.

Nuteistas V. Gapšys Seimo nario mandato atsisakyti neketina

Nuteistas V. Gapšys Seimo nario mandato atsisakyti neketina

Apeliacinio teismo vadinamojoje „MG Baltic“ byloje nuteistas Darbo partijos narys Vytautas Gapšys tikina penktadienį skųsiąs pastarąjį sprendimą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) ir prašys sustabdyti nuosprendžio vykdymą.

Be to, politikas tikina kol kas Seimo nario mandato neketinąs atsisakyti.

„Žingsnis yra toks, kad esame aptarę su teisininkais, kad turėtume rytoj apie pietus turėti kasacinį skundą, kurį pateiksime Aukščiausiajam Teismui“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė V. Gapšys.

„Susidariusi teisinio vakuumo situacija – natūraliai nežinau, kaip vykdymas turėtų prasidėti ir kada turėtų būti, kaip aš galiu pateikti tą skundą, atlikti visas procedūras. (…) Jeigu viskas klostysis taip, kaip seniau, jeigu nebus taikoma specifinė procedūra, mes pateiksime kasacinė skundą rytoj“, – teigė jis.

Pasak politiko, parlamentaro advokatai vėliau LAT patieks ir platesnės apimties skundą.

„Aukščiausiasis Teismas, kaip praktika sako, per savaitę, dvi išsprendžia priimtinumo klausimą ir prašymą, kad būtų sustabdytas nuosprendžio vykdymas“, – kalbėjo jis.

Vertindamas trečiadienį paskelbtą Apeliacinio teismo sprendimą, V. Gapšys stebėjosi, kad teisėjų kolegija priėmė kardinaliai skirtingą nutarimą nei žemesnės instancijos teismas.

„Kodėl jie nenorėjo įsigilinti? Man sunku aiškinti, vidus verda, skaitant kiekvieną tą eilutę. Vidus verda, nes tu žinai, kad buvo ne taip, tu žinai, kad jie pasiėmė prokuroro interpretaciją“, – kalbėjo politikas.

Parlamentaras taip pat pripažino, kad teismo sprendimas buvo skausmingas jo šeimai bei artimiesiems.

„Vaikais aš pasirūpinti tuo metu negalėsiu taip, kaip aš norėčiau. Todėl tą bausmę vertinu kaip bausmę pirmiausiai mano šeimai, o ne man. Pats, aišku, nesidžiaugiu šiuo sprendimu, nes žinau, kad esu nekaltas“, – pabrėžė Darbo partijos narys.

Parlamentaro mandato neatsisakys

V. Gapšiui Apeliacinis teismas skyrė puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę. Tokiu atveju politikui Seime gali būti pradėta inicijuoti apkalta.

Klausiamas, ar neketina pats atsisakyti Seimo nario mandato, V. Gapšys nurodė neketinantis to padaryti.

„Kol kas tikrai nesitraukiu iš Seimo. Kalbėjomės ir su advokatu. Šioje vietoje laukiame kasacinio teismo pirmų sprendimų ir tada situacija bus aiškesnė – ir parlamentui, ir man pačiam, ir visuomenei“, – teigė jis.

„Teoriškai gali susidaryti tokia galimybė, (kad bus įkalintas dar turėdamas Seimo nario mandatą). Bet aš tikiuosi, jeigu institucijos į tą klausimą žiūrės ne per šou prizmę, bet per protingumo prizme (…), manau, kad toks klausimas visai neiškils“, – teigė jis.

Apeliacinis teismas trečiadienį paskelbė keičiantis pirmos instancijos teismo sprendimą vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje.

Anksčiau išteisinti buvęs koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) Raimondas Kurlianskis, buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis pripažinti kaltais dėl kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu.

Apeliacinis teismas R. Kurlianskį pripažino kaltu dėl papirkimo ir prekybos poveikiu. Jam skirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė, 18,8 tūkst. eurų bauda, taip pat jam 5 metams atimta teisė eiti vadovaujamas pareigas viešajame ir privačiame sektoriuose, Visuomenės informavimo įstatyme numatytose visuomenės informavimo priemonėse.

E. Masiulis teismo pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir neteisėto praturtėjimo. Buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui skirtas laisvės atėmimas 5 metams 6 mėnesiams, taip pat 5 metams atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas bei konfiskuota 241 tūkst. eurų.

Apeliacinis teismas nusprendė kaltais pripažinti ir kitus anksčiau byloje išteisintus asmenis. Darbo partijos atstovas, Seimo narys Vytautas Gapšys pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu. Jam teismas skyrė 4 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Taip pat 5 metams iš V. Gapšio atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas bei nuspręsta iš jo išieškoti 8 tūkst. eurų.

Kaltais pripažinti ir buvęs liberalas Šarūnas Gustainis bei buvęs Seimo narys Gintaras Steponavičius. Š. Gustainis pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, jam skirta 18,8 tūkst. eurų bauda, taip pat 5 metams atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas bei nuspręsta iš jo išieškoti 4,3 tūkst. eurų.

G. Steponavičius teismo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Jam skirta 15 tūkst. eurų bauda ir 4 metams atimta teisė būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Apeliacinio teismo sprendimu kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažinti ir anksčiau išteisinti juridiniai asmenys byloje. „MG Grupei“ skirta 1,1 mln. eurų, Liberalų sąjūdžiui – 376,6 tūkst. eurų, o Darbo partijai – 300 tūkst. eurų bauda.

Apeliacinio teismo sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Nei gėdos , nei sarmatos .

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų