Foto: Palapinių Magnatai

Nusprendėte nuomotis palapinę renginiui lauke: ko dar gali prireikti?

Nusprendėte nuomotis palapinę renginiui lauke: ko dar gali prireikti?

Šiltasis metų laikas atneša ne tik gerą orą, atostogas ar puikią nuotaiką, bet ir daugybę švenčių ar renginių. Šiais metais, pandemijos fone, renginių organizatoriai ieško originalių sprendimų – netradicinių programų, įsimintinų idėjų ir, žinoma, išskirtinių vietų šventei surengti. Dažnai tai būna miškas, pajūris, sodyba ar ežero krantas. Pasirinkus netradicinę vietą, svarbu pasirūpinti laikinu stogu virš galvos. Todėl tokioje šventėje visada praverčia pastatomos palapinės. Būtent tokia palapinė – puikus sprendimas tiek šeimos šventėms, tiek festivaliams, tiek kitiems renginiams. Visgi, vien tik palapinės jums neužteks. Kad šventė būtų įsimintina, o jos dalyviai jaustųsi patogiai ir saugiai, būtina pasirūpinti ir kitais atributais, kurių prireiks švenčiantiems gamtoje, po palapinės stogu.

Apšvietimo nuoma: kad šventė būtų ne tik šviesi, bet ir jauki

Nemokama, asociatyvi nuotrauka iš unsplash.com

Dažnai šventės užsitęsia iki paryčių, todėl tamsiuoju paros metu būtina pasirūpinti apšvietimu, kuris suteiks ne tik šviesos, bet ir jaukumo. Apšvietimo būdų yra įvairių nuo šviečiančių lempučių ar burbuliukų girliandų, kurios ne tik apšviečia šventės erdvę, bet ir sukuria romantišką atmosferą, iki fakelų, iš kurių besiskleidžianti ugnis atneša natūralios šviesos ir šilumos pojūtį. Belieka pasirinkti tokį apšvietimą, kuris derės prie šventės dekoracijų, tematikos ir bendro įvaizdžio.

Šildytuvų nuoma: kad niekas nesušaltų

Nors šiltuoju metų laiku orai dažniausiai džiugina šiluma, tačiau naktimis atslenkanti vėsuma gali pasirodyti ne tokia maloni. Todėl planuojantys šventę lauke turėtų nepamiršti pasirūpinti šildytuvais, juk šiluma niekam kaulų nelaužo. Išsirinkti šildytuvą tikrai lengva, nes jų asortimentas – platus. Galima rinktis pastatomus dujinius šildytuvus, kurie yra ne tik puikus šilumos, bet ir šviesos šaltinis, arba elektrinius šildytuvus, kuriuos žymiai lengviau pritaikyti prie interjero, nes jų būna tiek pastatomų, tiek pakabinamų, primenančių įprastus šviestuvus. Dujiniai židiniai – dujinio šildytuvo alternatyva ir puiki laužo imitacija, kuri ne tik skleidžia šilumą, bet ir gerą emociją.

Scenos nuoma: garbinga šventės erdvė

Planuojantiems renginį ar festivalį, svarbu pasirūpinti scena. Juk tai – garbinga šventės vieta: nuo jos sakomos kalbos ir sveikinimai, ant jos užlipama atsiimti apdovanojimo, o atlikėjai ant scenos surengia įsimintus pasirodymus, skirtus publikai. Geriausia sceną rinktis pagal renginio dydį. Mažesniems renginiams labiau tinka pakyla – paprastesnis scenos variantas, o didesnėms šventėms siūlomos įvairių dydžių, įprastų ir nestandartinių formų arkinės scenos su stogu.

Nemokama, asociatyvi nuotrauka iš unsplash.com

Grindų nuoma: kad šokant batelio kulniukas neįsmigtų į žemę

Kiekviena šventė neapsieina be šokių. Kai šventė rengiama gamtoje, svarbu pasirūpinti tinkamu parketu. Juk niekas nenori, kad batelio kulniukas, įsmigęs į žemę, sugadintų romantišką šokį, o šokėja, pametusi batelį, taptų Pelene. Kad pasaka netaptų realybe, lauko šventę išgelbės grindys. Priklausomai nuo renginio tipo, galima rinktis greitai surenkamas grindis, laikinus takelius ar šokių aikšteles. Kiekviena rūšis turi daugybę skirtingų variantų, todėl reikia atkreipti dėmesį į leistiną grindų apkrovą, dekoracijas, tematiką, medžiagą, iš kurios pagamintos grindys, ir renginio pobūdį – tada išsirinkti parketą bus žymiai lengviau.

Lauko baldų nuoma: kad būtų ant ko ir prie ko prisėsti

Nemokama, asociatyvi nuotrauka iš unsplash.com

Nei viena šventė neįsivaizduojama be stalų, lūžtančių nuo valgių, ir kėdžių, ant kurių susėdę linguoja svečiai. Tai – baldai, kuriuos dažnas švenčių organizatorius pavadintų svarbiausiais. Tiek kėdes, tiek stalus lengviausia išsirinkti pagal šventės stilių ir tematiką arba pagal baldų formą ir medžiagą, iš kurios šie pagaminti. Kvadratinis, apvalus ar stačiakampis, sulankstomas ar stabilus stalas, pagamintas iš medienos ar plastiko, bambukinė, plastikinė ar metalinė, ruda, auksinė ar skaidri kėdė – pasirinkimų gausu – belieka tik rinktis. Visgi, jei norite ko nors šiuolaikiškesnio, o gal rengiate poilsio zoną festivaliui, visada, vietoje įprastų kėdžių, galite rinktis sėdmaišius. Tai originali kėdės alternatyva, ant kurios ne tik smagu prisėsti, bet ir nusnausti.

Dekoracijų nuoma: kad šventės vieta būtų subtili, jauki ir puošni

Nors gamta – pati gražiausia ir unikaliausia vieta šventei rengti, visada galima jai suteikti daugiau žavesio ir spindesio. Net mažos detalės šventei gali suteikti jaukumo. Jau nuo seniausių laikų šventinis stalas dengiamas staltiese. Ji ne tik suteikia jaukumo, bet ir turi praktinę naudą – saugo stalą nuo nelaimingų atsitikimų. Įprastai staltiesę padeda išsirinkti stalo matmenys ir jo forma, tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į staltiesės spalvą, medžiagą ir šventės tematiką. Kaip ir stalai, taip ir kėdės turi po kuo pasislėpti. Kėdėms uždengti naudojami specialūs užvalkai, kurie ne tik suteikia puošnumo, bet ir gali tapti puikia gudrybe. Jei netyčia neturite vienodų kėdžių, tai – ne bėda. Papuošus kėdės užvalkais, skirtingos kėdės atrodys vienodai, o problema bus išspręsta. Norint suteikti šventei daugiau jaukumo, svarbu pasirūpinti mielomis dekoracijomis. LED užuolaida – puikus papuošimas, suteikiantis šventės vietai lengvumo pojūtį ir spindesį. Be to, tai gali tapti puikia fotosesijos sienele, kviečiančia įamžinti gražiausias šventės akimirkas. Jei LED užuolaida per subtilus ir gal labiau vestuvėms tinkantis pasirinkimas, galite rinktis gėlių sieną. Tai daug ryškesnė dekoracija, puikiai tinkanti gimtadieniams ar mergvakariams. Šis akcentas taip pat gali atstoti įprastą fotosesijos sienelę.

Pabaigai

Foto: Palapinių Magnatai

Šventė, nepriklausomai nuo jos vietos (sodyba, gamta ar namai), vis tiek yra šventė, kuri neįvyks be būtinų atributų. Jei jau pasirūpinote stogu virš galvos – palapine ar paviljonu – nepamirškite ir kitų būtinų dalykų. Apšvietimo, kad net tamsiausią naktį matytumėte spindinčias draugų ar artimųjų akis. Šildytuvų, kad vėsesnis oras nenupūstų puikios nuotaikos. Scenos ar pakylos, kad būtų kur pasirodyti muzikinei grupei. O, jei bus muzikos, tada tikrai neliks nei vieno nepašokdinto šventės dalyvio, todėl, kad būtų lengviau šokti, svarbu pasirūpinti tvirtu ir stabiliu parketu. Žinoma, nepamirškite ir baldų. Nors ir organizuotumėte vakarėlį su švedišku stalu, vis tiek bent vieno stalo prireiks, o ir kėdžių taip pat. Juk po šokių norėsis prisėsti ir pailsėti. Svarbu nepamiršti ir dekoracijų. Nors lauke rengiama šventė ir taip turės išskirtinių dekoracijų, tačiau be pagrindinių dekoro elementų – staltiesių, gėlių, fotosesijos sienelės – jokia šventė neįsivaizduojama. Pasirūpinę šiais išvardytais atributais, mėgausitės patogia, šilta, jaukia ir įsiminta švente gamtos apsuptyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų