P. Židonio nuotr.

Nusitaikė į knygų namelius

Nusitaikė į knygų namelius

Tarp literatūros mylėtojų sparčiai populiarėjantys knygų mainymo nameliai tapo šešėlinio verslo gysla.

Knygomis su skaitymo entuziastais besidalinantys panevėžiečiai pastebėjo, kad prie bibliotekų esantys tokie mainų nameliai pastaruoju metu tiesiog iššluojami. Paaiškėjo, kad jas susirenka ne skaitytojai.

Knygomis su skaitymo entuziastais besidalinantys panevėžiečiai pastebėjo, kad miesto viešosiose erdvėse esantys mainų nameliai pastaruoju metu tiesiog iššluojami.

Iš jų čiumpama viskas – nuo meilės romanų iki užsienio kalbų vadovėlių, vaikiškos literatūros ar religinių knygų.

Iš pradžių kilo įtarimų, kad atvėsus orams knygos galbūt naudojamos pakuroms, tačiau netikėtai paaiškėjo, kad graži idėja dalytis perskaitytomis knygomis kažkam tapo pasipelnymo šaltiniu. Keistis skirtos knygos atsiduria perpardavinėtojų rankose.

Kniaudiškių mikrorajono senbuvis ir savotiškas jo metraštininkas Marius Pūkis pasakoja, jog knygų namelis, įkurtas buvusioje telefono būdelėje prie pat Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos Kniaudiškių g. padalinio, yra labai mėgstamas vietos gyventojų.

Jis ir pats čia dažnai apsilanko. Mėgsta pavartyti kitų atneštas knygas, dažnai pats papildo lentynas. Bet pastaruoju metu atkreipė dėmesį, kad namelis labai greitai ištuštinamas.

Gal viskas ir būtų pasibaigę abejonėmis, jeigu vyras prieš kelias dienas nebūtų užsukęs į ūkininkų turgavietę. Bevaikštant tarp prekystalių jo dėmesį patraukė parduoti surikiuotos knygos.

Anot M. Pūkio, į akis krito ne knygų turinys, o tai, kad pirkti buvo siūloma ir jo paties prieš kelias dienas į mainų namelį atnešta knyga.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 22 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų