Žadama jau po Vėlinių eismui atverti visą J. Janonio, Pramonės ir Vakarinės gatvių žiedinę sankryžą. P. Židonio nuotr.

Nuo spūsčių pavargusiems vairuotojams – laukta žinia

Nuo spūsčių pavargusiems vairuotojams – laukta žinia

Remontuojamų Panevėžio gatvių spūstyse įstrigusiems vairuotojams – paskutinis kantrybės išbandymas. Savivaldybė žada per lapkritį, jei tik leis oro sąlygos, atidaryti visas tris naujas žiedines sankryžas.

Tačiau jau kitą savaitę gresia dar didesnės spūstys rytinėje miesto dalyje.

Iš karto po Vėlinių dėl žiedinės sankryžos įrengimo darbų S. Kerbedžio, Senamiesčio ir Tinklų gatvių sankirtoje kelioms dienoms planuojama uždaryti Senamiesčio gatvės atkarpą į Vaivadų pusę. Tad važiuojantiems ta kryptimi teks atidžiai sekti kelio ženklus. Dalis eismo bus nukreipiama per Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) kiemą.

Savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojo Dariaus Linkono teigimu, laikini ribojimai įvedami planuojant per keletą dienų išasfaltuoti naująją žiedinę sankryžą.

Kadangi bus klojamas ir viršutinis, ir apatinis asfalto sluoksniai, neįmanoma darbų atlikti per dieną – asfaltas per tam tikrą laiką turi atvėsti.

Jau asfaltuojama nauja Smėlynės ir Šiaurinės gatvių žiedinė sankryža.

Atvers eismui

Baigus asfaltuoti S. Kerbedžio, Senamiesčio ir Tinklų gatvių sankryžą, žadama ją visą atverti eismui.

D. Linkono teigimu, darbai šioje sankryžoje visiškai baigti bus tik kitais metais. Nuo oro sąlygų priklausys, ar pavyks dar šiemet ją suženklinti, taip pat ir pėsčiųjų bei dviračių takų įrengimas. Savivaldybės atstovo teigimu, eismui didelių kliūčių tai nebekels ir kamščiai nebeturėtų susidaryti.

Pasak D. Linkono, sankryžos rekonstrukciją lėtino tai, kad darbai buvo vykdomi jos visiškai neuždarius.

Nors laikas užsitęsė, toks sprendimas priimtas bandant išvengti milžiniškų spūsčių Paliūniškio ir Smėlynės gatvėse, kurios vairuotojų kantrybę bandė vasarą.

S. Kerbedžio, Senamiesčio, Tinklų gatvių sankryža kitą savaitę bus kelioms dienoms uždaryta dėl asfaltavimo darbų. P. Židonio nuotr.

Gera žinia pramonės rajonui

Į pabaigą eina ir J. Janonio, Pramonės bei Vakarinės gatvių žiedinės sankryžos įrengimas.

Vakar čia vyko gatvių ženklinimo darbai, montuoti kelio ženklai.

D. Linkonas patikino, kad jau po Vėlinių eismui bus atvertas visas žiedas.

„Su rangovu sutarėme, kad iki lapkričio 14 dienos sankryžą tikrai atidarys“, – teigė Savivaldybės atstovas.

Anot jo, jei šią savaitę būtų buvę mažiau lietaus, sankryža būtų greičiau paženklinta, atlikti ir kiti darbai. Be to, pasak vedėjo pavaduotojo, šioje sankryžoje būta ir daugiau bėdų – rangovui ne kartą teko taisyti neatidžių vairuotojų padarytą žalą.

„Rangovui teko savo sąskaita tvarkyti sugadintas dangas ir panašiai. Jeigu žiede nurodyta sukti, kažkas užsižiopsojęs nuvažiuoja ne į posūkį, o tiesiai“, – pastebi D. Linkonas.

Atsikimš Smėlynės gatvė

Spūstys turėtų sumažėti ir Smėlynės gatvėje. Ties Šiaurine ir Smėlynės gatvėmis įrengiamoje žiedinėje sankryžoje vakar planuota asfaltuoti pagrindą.

„Oro sąlygos truputį koreguoja darbų grafiką, bet tikimės, kad iki lapkričio pabaigos bus paklotos asfalto dangos ir vairuotojai galės naudotis gatve, o su pėsčiųjų ir dviračių takais žiūrėsime, kaip pasiseks“, – sako D. Linkonas.

Pastarieji darbai gali keltis į kitus metus: su rangovu pasirašyta sutartis baigiasi tik kitų metų rugsėjį.

Žiedas avaringiausioje sankryžoje

Savivaldybė paskelbusi konkursą ir dar vienai žiedinei sankryžai įrengti.

Tokia numatyta vienoje avaringiausių mieste Klaipėdos, Projektuotojų, bei Dariaus ir Girėno gatvių sankirtoje.

Šioje vietoje suprojektuota turbožiedinė, dviejų eismo juostų sankryža. Tokia pristabdytų ir vakarinius greičio mėgėjų pasivažinėjimus po miestą: nesumažinus greičio, į žiedinę sankryžą tiesiog neįvažiuosi.

Savivaldybė argumentuoja, kad ši sankryža svarbi ne vien miestui, tampa valstybinės reikšmės objektu. Įvertinus pro Panevėžį planuojamą tiesti „Rail Baltica“ vėžę ir keleivių stotį, miestą kertančios ir į vakarinę dalį išvedančios Klaipėdos gatvės saugumas tampa prioritetu. Ši gatvė taps pagrindine arterija, jungiančia „Rail Baltica“ su Panevėžiu.

Pasak D. Linkono, šiuo metu dar vyksta rangos darbų viešųjų pirkimų procedūros.

Komentarai

  • Juk jau gyrėsi,kad Rugsėjo 1-ąją ši žiedinė sankryža bus atidaryta….. Jokio pasitykėjimo valdžia.

  • Teko susidurti su Klaipėdos, Projektuotojų, bei Dariaus ir Girėno gatvių žiedo projektu, manau, kad bus pats blogiausias žiedas iš dabar įrengiamų, gal čia mano nuomonė, bet manau kad visi šį žieda vertins kaip nevukusį.

    • Ir vėl ne viena sunkiasvorė mašina apvirs ant šono, toje mandrioje,žiedinės sankryžoje.Lengvą mašiną vos išvairuoji…

  • ar ką padarė vykusiai?

  • ESO užsidirbs reitingo taškų. Ačiū.

  • Smėlynės gatvėje link miesto spūsties metu lengvųjų vairuotojai jau per geležinkelio pervažą galėtų suformuoti dvi juostas. Vietos pakaktų. Pralaidumas labai išaugtų.

  • Janonio ir pramones ziedas stovi paruostas jau naudoti nuo spalio 30 d. savo akimis maciau. Jau nieko nebereikia jame tvarkyti ir daryti. O tvoros kaip stovi, taip stovi. Cia specialiai tempiama guma yra ir neatidaromas tas ziedas, nes jau per tiek laiko vaziuojant i darba aplink as isleidau 3000 euru daugiau, nei kad buciau vaziaves per zieda.

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų