P. ŽIDONIO nuotr.

Nuo rudens – naujovė: darželiai lauks ir pirmokų

Nuo rudens – naujovė: darželiai lauks ir pirmokų

Drastiškai mažėjant vaikų, lopšeliai-darželiai sprendžia galvosūkį, ką daryti su ištuštėjusiomis patalpomis ir krūvių netenkančiais darbuotojais.

Jau nuo šio rugsėjo Panevėžyje trys lopšeliai-darželiai pasiūlys naujovę – organizuos pailgintos dienos grupes pirmokams.

Jos pradinukų lauks po pamokų, pasirūpins ne tik jų užimtumu, bet ir pasiūlys vakarienę už mažiau nei eurą.

Panevėžio savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Izoldos Pakalnienės teigimu, nuo rugsėjo pailgintos dienos grupės pradės veikti „Taikos“, „Varpelio“ ir „Dobilo“ darželiuose.

Kiekvienas jų pasirengęs į pailgintos dienos grupę priimti nuo 15 iki 24 vaikų.

„Atrinkti darželiai šiam iššūkiui pasiruošę geriausiai – turi tam ir patalpų, ir žmogiškųjų išteklių. Pirmiausia bandysime į darželius priimti pirmokus, bet neatmetame galimybės, kad tokias grupes galėtų lankyti ir antrokai. Viskas priklausys nuo poreikių, norų ir galimybių“, – sako I. Pakalnienė.

Iš artimiausios mokyklos

Pailgintos dienos grupė darželyje vaikui per mėnesį kainuos tiek, kiek ir mokykloje – 36 eurus. Tam tikrais atvejais kaina galės būti mažinama, pavyzdžiui, nepasiturinčioms, gausioms ar nepilnoms šeimoms.

Planuojama, kad mokykloje pasibaigus pamokoms patys darželiai pasirūpins pirmokus atsivesti į savo įstaigą. Tiesa, tą bus galima padaryti tik iš artimiausios mokyklos.

„Natūralu, kad surinkti vaikus iš didelės teritorijos, skirtingų kelių mokyklų būtų sudėtingiau. Bet iš artimiausių mokyklų darželiai vaikus atsives, taip užtikrindami jų saugumą. Jeigu vaikas mokosi toliau nuo darželio, kuriame norėtų lankyti pailgintos dienos grupę, patys tėveliai galėtų per savo pietų pertrauką nuvežti. Ir toks variantas galimas“, – teigė I. Pakalnienė.

Anot jos, viena priežasčių, kodėl pailgintos dienos grupės darželiuose atsiranda – jų darbo laikas. Švietimo skyrius ne taip retai sulaukdavo tėvų skundų, kad mokykloje veikianti pailgintos dienos grupė baigia darbą, kai tėvai dar nebaigė savojo. Darželyje bus galima vaiką pasiimti kiek vėliau – iki pusės šešių vakaro ar iki kol įstaiga dirba. Be to, pasak Švietimo skyriaus atstovės, kai kuriose mokyklose į pailgintos dienos grupes ne visi norintys telpa.

„Mokyklose kyla iššūkių organizuojant šias grupes. Susiduriama su problema, kad tuo metu, kai vyksta pailgintos dienos grupė, kitiems mokiniams dar pamokos. Vaikams tenka būti vienoje klasėje, jiems galimybės pajudėti labai ribotos. Pailgintos dienos grupė darželyje galėtų užtikrinti galimybę aktyviai leisti laiką“, – pasakojo I. Pakalnienė.

Darželiai intensyviai ruošiasi permainoms – duris atverti ne tik darželinukams. P. ŽIDONIO nuotr.

Darželiai intensyviai ruošiasi permainoms – duris atverti ne tik darželinukams. P. ŽIDONIO nuotr.

Ir užims, ir pamaitins

Šiuo metu darželiai dėlioja planus, kuo užims mažuosius po pamokų.

Pailgintos dienos grupėje vaikai sulauks pagalbos ruošdami namų darbus, galės lankyti įvairius būrelius – nuo krepšinio, futbolo iki keramikos ar meninės gimnastikos, STEAM. Tiesa, už būrelius tėveliams teks mokėti.

„Tai didžiulis palengvinimas ne tik tėvams, bet ir seneliams.“

I. Meiduvienė

Jeigu tėvai pageidaus, vaikai darželyje galės pavalgyti. Du darželiai jau siūlosi vaikus maitinti už 77 centus – vakarienė kainuos tiek pat, kiek ir darželinukams.

„Pradžiai planuojame pabandyti tokią naujovę trijuose darželiuose, jeigu tai pasiteisins, o mes tuo neabejojame, galima būtų galvoti ir apie plėtrą“, – teigė I. Pakalnienė.

Jau nuo rugsėjo trijuose Panevėžio darželiuose pradės veikti pailgintos dienos grupės pradinių klasių moksleiviams. P. ŽIDONIO nuotr.

Jau nuo rugsėjo trijuose Panevėžio darželiuose pradės veikti pailgintos dienos grupės pradinių klasių moksleiviams. P. ŽIDONIO nuotr.

Palengvinimas tėvams ir seneliams

Lopšelio-darželio „Taika“ direktorė Irena Meiduvienė teigė, kad intensyviai ruošiasi nuo rugsėjo prasidėsiančiai naujovei – ieško įdomesnių užimtumo veiklų, bendrauja su aplinkinių švietimo įstaigų vadovais.

„Laukiame vaikų iš šalia esančių A. Lipniūno, „Saulėtekio“ progimnazijų, M. Karkos pagrindinės mokyklos. Priimsime ir iš kitų, jei patys tėveliai galės atvežti savo atžalas. Pirmenybė bus teikiama pirmokams, bet jeigu bus vietų, priimsime ir vyresnius“, – sako I. Meiduvienė.

Direktorės teigimu, pailgintos dienos grupės vaikai galės lankyti visus būrelius, kurie organizuojami ir darželinukams: keramikos, dailės, šokių, krepšinio, futbolo, pavalgyti vakarienę darželio valgykloje pagal iš anksto nustatytą tvarkaraštį.

Įstaigos vadovė teigia jau sulaukusi ir prašymų į būsimą grupę.

„Tai didžiulis palengvinimas ne tik tėvams, bet ir seneliams. Viena močiutė, sužinojusi apie nuo rugsėjo planuojamą pailgintos dienos grupę darželyje, atlėkė tą pačią dieną ir jau pateikė prašymą. Jei tėvai dirba, pareiga pasirūpinti anūkais užkraunama ir močiutėms. Viena mama irgi pažadėjo vežioti savo vaiką, nors jis lankys tolėliau esančią mokyklą“, – pasakojo I. Meiduvienė.

Sulaukė susidomėjimo

„Varpelio“ direktorės Jolantos Obrikienės teigimu, planuojama iš šalia esančios „Vilties“ progimnazijos pirmokus patiems atsivesti, o iš tolimesnių mokyklų tektų vežioti tėvams.

„Priimsime visus, kurie norės. Koks bus tikrasis poreikis, dar labai sunku pasakyti. Turime ne vieną žodinį prašymą, kiti tik domisi ir kalba, kad jei nebus vietos mokyklos pailgintoje grupėje, rinksis grupę mūsų darželyje. Mums tai naujiena, bet gal laikas parodys, kad iš tiesų geras pasiūlymas“, – svarsto J. Obrikienė.

Komentarai

  • Prieš daug metų šis variantas jau buvo Panevėžyje.Tuo metu mano dukra ėjo į pirmą klasę.Tik skirtumas toks,kad mokytoja ateidavo į darželį.Iki pietų pamokos su mokytoja,po pietų laisvas grafikas su auklėtoja.Pamokų metu vaikai dėvėjo uniformas,o po pietų laisva apranga žaidimams.Nepaprastai patiko tėvams ir vaikams.Dukra ėjo be jokio streso.O koks palengvinimas tėvams.Šaunuoliai Panevėžio vadovai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų