P. Židonio nuotr.

Nuo konteinerių po langais ginsis protestu

Nuo konteinerių po langais ginsis protestu

Panevėžio Tulpių gatvės 5-ojo namo gyventojams labiau nei virusas dabar baisesnė žinia, kad priešais jų langus dygsta nauja atliekų aikštelė.

Gyventojai nusiteikę rimtai protesto akcijai, kad tik apsigintų nuo tokios kaimynystės.

Savivaldybės atstovai tvirtina, kad iš Europos Sąjungos investicinių projektų finansuojamas naujų atliekų aikštelių įrengimas bei senųjų atnaujinimas suplanuotas jau seniai. Bėda, jog tankiai apgyvendintuose rajonuose rasti laisvos valstybinės žemės, kad atliekų konteineriai nebadytų akių, – misija kone neįmanoma.

Keičia vietą

Tulpių gatvės 5-ojo namo pirmininkė Palmira Sereikienė pasakojo, kad kai tik buvo pereita prie konteinerinės atliekų surinkimo sistemos, jų bei aplinkiniai keli namai šiukšles nešdavo į Tulpių gatvėje, priešais buvusį restoraną „Pušynas“, pastatytus konteinerius. Ši vieta tapusi viena mikrorajono piktžaizdžių – mat savo atliekas verčia ne tik aplinkinių namų gyventojai, bet ir prašalaičiai.

„Krūvos šiukšlių čia tiesiog auga, veža iš viso miesto ar net rajono. Net nerūšiuoja – didžiulius maišus nušveičia ir išvažiuoja“, – teigė namo pirmininkė.

Kad vaizdas nors kiek būtų tvarkingesnis, prižiūrėti šią atliekų aikštelę buvo nusamdyta aplinkos tvarkytoja, Panevėžio savivaldybė pastatė specialų konteinerį tekstilei.

P. Sereikienės teigimu, niekas atliekų vežėjams nepriekaištavo dėl kartais net valandomis augančių atliekų krūvų. Čia žmonės versdavo viską – nuo padangų iki žaliųjų atliekų. Gyventojai jau susitaikė, kad kitaip nebus.

O praėjusią savaitę P. Sereikienę ištiko šokas išvydus, kad priešais jos namo langus atvažiavusi sunkioji technika ėmė ruošti vietą naujai konteinerių aikštelei.

„Praėjusį ketvirtadienį pamačiau, kaip ekskavatorius kasa žalią veją prie gatvės, jau išardytas ir šaligatvis. Išbėgau į lauką paklausti, kas vyksta. Paaiškino, kad čia bus atliekų konteineriai. Neva iš dabartinės vietos Tulpių gatvėje perkels čia. Darbuotojai nieko daugiau ir negalėjo paaiškinti, tik tai, kad jiems duotas toks nurodymas“, – pasakojo namo pirmininkė.

Visą straipsnį skaitykite kovo 27 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje. 

 

Komentarai

 • matai, ponia ištiko šokas… šiukšlių konteineriai bus ne pagal ponios norą… nesulaukt gali gi jų, nesiputok, mieloji, geriau koronavirusui jėgas pataupyk:)

  • Atsakyti
  • Bet tai tragedija simtu metru patrauks i sona nuo esamos vietos,padarys tvarkingai aptvers

   • Atsakyti
 • Strategiškai gerą laiką savivaldybės funkcionieriai pasirinko – statyti šiukšlynus žmonių palangėse su jais nesuderinus per karantiną. Šaunuoliai. Seneliai iš namų negali išeiti, tai dabar laikas keblių darbų imtis, kur visuomenė dažniausiai nesutinka – šiukšlynų statymas. Vienintelį sanitarinį reikalavimą vykdo – 10 metrų nuo namo sienos – ir pirmyn projektuoti. O kad turi šūkį „Panevėžys – panevėžiečiams“ dabar nesvarbu, nereikia čia tokių niekų su panevėžiečiais derinti. Pritariantiems tokiems darbeliams linkiu, kad ir jums legalus šiukšlynas 10 metrų nuo jūsų lango išaugtų. Ir suderinti su jumis čia nieko nereikia.

  • Atsakyti
 • Pas mane kieme konteineris ir nematau problemos, o čia poniai gatvėje nepatinka, gal tada ta poniai ne vieta tame name gyventi.

  • Gal ponui į jo kiemą nesuveža ir nesumeta kaimynai iš aplinkui visko, kas netilpo, statybines šiukšles, nerūšiuotas šiukšles, labai smirdančias ir t.t. Jie ta brūdą veža ir meta į daugiaaukščių konteinerius. Vat ir turi tada visų dovanėles 10 m nuo lango.

   • Atsakyti
 • Tai namo pirmininkei.

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų