Latvija - Vokietija mačo akimirka. (Reuters/ BNS nuotr.)

Latvius nuo ketvirtfinalio skyrė tik pusę minutės

Puikiai pasaulio ledo ritulio čempionatą pradėjusiai Latvijai per pusę minutės dužo viltys pagaliau patekti į pirmenybių ketvirtfinalį.

Vokietijoje ir Prancūzijoje vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate antradienio vakarą sužaisti paskutiniai du susitikimai grupės varžybose. Aiškios ir visos keturios ketvirtfinalio poros.

Fortūna nusisuko nuo puikiai pirmenybes pradėjusių Latvijos ledo ritulininkų. Broliukai čempionato starte įveikė danus (3:0), vėliau palaužė slovakus (3:1) ir autsaiderius italus (2:1), tačiau vėliau nusileido Švedijai (0:2), Jungtinių Amerikos Valstijų rinktinei (3:5) ir neprilygo rusams (0:5).

Tad lemiamame A grupės mače su čempionato šeimininkais vokiečiais latviams reikėjo pergalės. Tuo tarpu vokiečiai startavo netikėta pergale prieš JAV (2:1), tačiau savo situaciją komplikavo dvejomis nesėkmėmis iš eilės: 2:7 prieš Švediją ir 3:6 prieš Rusiją. Vėliau 3:2 palaužė slovakus, bet 2:3 nusileido kaimynams danams ir 4:1 įveikė italus.

Tad prieš antradienio vakarą abi rinktinės savo sąskaitoje turėjo po 9 taškus. Kelno arenoje po mačo triumfavo šeimininkų sirgaliai, o mūsų kaimynų rinktinė priversta krautis lagaminus ir palikti čempionatą. Latvija kovoje dėl ketvirtosios vietos 3:4 (0:0, 1:2, 2:1, 0:0, 0:1) po bulitų serijos pralaimėjo vokiečiams. Pirmajame kėlinyje vokiečiai visiškai dominavo aikštėje – atliko net 19 smūgių, o latviams leido atlikti vos keturis. Vis dėlto įvarčių pasiekta nebuvo.

Antrajame kėlinyje latviui gavus dvi baudos minutes krito pirmasis įvartis (D. Wolfas, 31:02), o netrukus – ir antrasis (D. Seidenbergas, 31:29). Vis dėlto kėlinio pabaigoje įvarčiu atsakė ir G. Skvorcovcas (39:42).

Įpusėjus trečiajam kėliniui latvis J. Spruktas (48:22) išlygino rezultatą, o A. Dzerinas rungtynėms artėjant prie pabaigos (56:08) persvėrė rezultatą. Šio įvarčio metu latviai turėjo kiekybinį pranašumą.

Tačiau tada latvis buvo nubaustas dviem baudos minutėmis už žaidimo vilkinimą. Likus 33 sekundėms iki pagrindinio laiko pabaigos F. Shutzas taikliu metimu dar kartą atstatė lygybę.

Per papildomą laiką vokiečiai atliko tik vieną smūgį į vartus, o latviai septynis, tačiau nugalėtojai nepaaiškėjo. Visi trys Latvijos rinktinės žaidėjai pramušė savo baudinius, o Vokietijai pergalę išplėšė trečiuoju bandymu pasižymėjęs F. Tiffelsas. Pasaulio čempionato atkrintamosiose varžybose Latvija nėra žaidusi nuo 2009 metų turnyro Šveicarijoje, kai galutinėje įskaitoje liko septintoje vietoje.

Latviai praėjusiuose dviejuose čempionatuose užėmė 13 vietą. Geriausiai mūsų kaimynai pasirodė 1997, 2004 ir 2009 metais, kai buvo 7-ti. Į ketvirtfinalį latviai dar pateko 2000-aisiais, kai galutinje rikiuotėje liko 8-ti. Vokietija praėjusių metų čempionate finišavo septinta.

B grupės lyderės poziciją išsaugojo Kanados rinktinė, 5:2 (3:1, 1:1, 1:0) nugalėjusi Suomijos ledo ritulininkus. Kanadietis Neitas Makinonas grupės varžybas baigė kaip antras geriausias čempionato žaidėjas. Jis surinko 12 taškų – 5 įvarčius ir 7 rezultatyvius perdavimus. Daugiau (13: 3+10) turi tik rusas Artiomas Panarinas.

Vos vieną tašką šiame čempionate iškovojusi Italija iškrito į žemesnį divizioną. Toks pat likimas laukia ir B grupės autsaiderių slovėnų.

Čempionės titulą gina Kanada, kuri pasaulio čempionatuose aukso medalius iškovojo 26 kartus. Tai geriausias rezultatas tarp visų šalių rinktinių. 22 sykius planetos čempione tapo dabar jau neegzistuojančios SSRS komanda. 9 pasaulio pirmenybių aukšiausios prabos medalius laimėjo Švedija, 6 – Čekija ir buvusi Čekoslovakija, 5 – Rusija, po 2 – Suomija ir JAV, po 1 – Slovakija ir Didžioji Britanija, kuri šiuo metu žaidžia tik trečiajame pagal pajėgumą divizione.

Pernai Kanada finale 2:0 nugalėjo Suomiją, o mače dė trečiosios vietos Rusija 7:2 pranoko JAV. Šįkart favoritais vėl vadinami kanadiečiai, kurių gretose – tik stipriausios planetos redo ritulio lygos NHL žaidėjai.

Ketvirtfinalio poros: Kanada – Vokietija, JAV – Suomija, Šveicarija – Švedija, Rusija – Čekija.

A grupės rikiuotė po grupių etapo: 1 vt. JAV 18 tšk., 2 vt. Rusija 17, 3 vt. Švedija 16, 4 vt. Vokietija 11 tšk., 5 vt. Latvija 10 tšk., 6 vt. Danija 7 tšk., 7 vt. Slovakija 4 tšk., 8 vt. Italija 1 tšk.

B grupės rikiuotė: 1 vt. Kanada 19 tšk., 2 vt. Šveicarija 15 tšk., 3 vt. Čekija 13 tšk., 4 vt. Suomija 11 tšk., 5 vt. Prancūzija 11 tšk., 6 vt. Norvegija 8 tšk., 7 vt. Baltarusija 7, 8 vt. Slovėnija 1 tšk.