P. Židonio nuotr.

NT sandorių skaičius Lietuvoje smuko

NT sandorių skaičius Lietuvoje smuko

Registrų centro analitikai skelbia, kad nekilnojamojo turto (NT) sandorių kiekis Lietuvoje šiemet yra 18 proc. mažesnis nei pernai. Šių metų rezultatai yra artimi tiems, kurie buvo fiksuoti dar iki pandemijos – 2019 metais.

„Galima teigti, kad šiuo metu NT rinkos aktyvumas yra sugrįžęs į 2019 metus ir, dera prisiminti, kad tuomet buvo kalbama apie NT rinkos rekordus. 2020-aisiais NT rinkos aktyvumą ribojo pandemijos ir karantino įtaka, tačiau vėliau 2021 metais sandorių kiekis sparčiai šoktelėjo į viršų ir fiksavome visų laikų sandorių skaičiaus rekordus.
Šiais metais matome „L“ formos kreivę – fiksuojame neigiamą metinį pokytį, tačiau galime sakyti, kad rinkos aktyvumas stabilizavosi“, – sako Registrų centro duomenų analitikas Paulius Rudzkis.

Šiais metais Lietuvoje iš viso įregistruota beveik 110 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių – 18 proc. mažiau nei praėjusių metų sausį-spalį (134,3 tūkst.). Šių metų spalį įregistruota 11,2 tūkst. NT sandorių, arba 20 proc. mažiau nei 2021 metų spalį (14,1 tūkst.), tačiau 3 proc. daugiau nei šių metų rugsėjį (10,9 tūkst.).
Šiemet visoje šalyje įregistruota 29,1 tūkst. butų pardavimų – 11 proc. mažiau nei 2021 metų sausį-spalį (29,3 tūkst.), o vien tik per šių metų spalio mėnesį – 3 tūkst., arba 13 proc. mažiau nei 2021 metų spalį, bet 2 proc. daugiau nei šių metų rugsėjį.

„Vilniuje šiemet buvo įregistruota beveik 10 tūkst. butų pardavimų, arba 13 proc. mažiau nei prieš metus. Kaune butų sandorių skaičius per metus sumažėjo 15 proc. iki 3,9 tūkst., o Klaipėdoje fiksuotas 17 proc. butų sandorių skaičiaus sumažėjimas – iš viso uostamiestyje įregistruota 2,5 tūkst. butų sandorių“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

Šiemet visoje Lietuvoje taip pat įregistruota 11,3 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų – 16 proc. mažiau nei 2021 metų atitinkamą laikotarpį (13,4 tūkst.). Vien tik per šių metų spalį įregistruota beveik 1,2 tūkst. gyvenamųjų namų pardavimų, arba 13 proc. mažiau nei praeitų metų spalį, tačiau beveik tiek pat kaip ir šių metų rugsėjį.

Analitikų teigimu, visoje šalyje įregistruota 52,9 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų – 22 proc. mažiau nei 2021 metų sausį-spalį (67,7 tūkst.), o vien tik per spalio mėnesį – 5,3 tūkst., arba 23 proc. mažiau nei praeitų metų spalį, bet 3 proc. daugiau nei šių metų rugsėjį.

Komentarai

  • NT tarpininkai ( parazitai ) sukėlė kainas iki lubų , žmogeliai susigundė mažomis bankų ( spekuliantų ) palūkanomis , dabar galime laukti naujos paskolų neišgalėjimo išmokėt bandos ( analogiškos 2008 -2009 m.m. ir iš to išplaukiančios emigracijos padidėjimo . Valdžiukės nieko nepasimokė iš cikliško ekonomikos vystymosi ir turim naują krizę prieš nosį . Kitaip sakant , parazitai sukuria tokias situacijas , o nukenčia eilinis , lengvatikis žmogelis ir jo valstybė neapsaugo nuo viršpelnių ištroškusiųjų niekšelių

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų