P. ŽIDONIO nuotr.

Nors ne su snaigėmis, o lietumi, Panevėžyje kyla Kalėdų eglė

Nors ne su snaigėmis, o lietumi, Panevėžyje kyla Kalėdų eglė

 Panevėžio Laisvės aikštėje jau pradėtas kurti pagrindinis artėjančių švenčių atributas – miesto Kalėdų medis.

Savivaldybės skelbtą konkursą Panevėžį papuošti Kalėdoms laimėjusios įmonės „Lumidėja“ direktoriaus Karolio Balvočiaus teigimu, iš gyvų eglišakių konstruojamai eglei dekoruoti bus panaudota kilometras ir 200 metrų smulkių lempučių girlianda, 200 žaislų.

Pirmą kartą Panevėžyje prie eglės bus galima ne tik ateiti, bet ir per ją praeiti – Kalėdinis atributas montuojamas su specialia arka.

„Tikrai bus įdomi atrakcija įeiti į pačios eglės vidų“, – sako K. Balvočius.

Maždaug 9 metrų pločio ir 18 metrų aukščio eglę puošti planuojama baigti lapkričio 25-ąją.

Šiuo metu taip pat dekoruojamos ir centrinės miesto gatvės – J. Basanavičiaus, Vilniaus, Respublikos, Vasario 16–osios bei Laisvės aikštė.

Už eglės ir miesto papuošimą šįmet Savivaldybė sumokės 117 tūkst. eurų, į šią sumą įskaičiavus ir PVM.

Saugodama panevėžiečius nuo siautėjančio koronaviruso, šįmet miesto Savivaldybė nusprendė paslaptyje palikti eglės įžiebimo laiką. Pranešama tik tiek, kad nekantriai laukiamas šventinis laikotarpis Panevėžyje startuos paskutinį lapkričio savaitgalį. Eglės įžiebimo šventės programa bus transliuojama internetu.

Galerija

Komentarai

  • Tokios galingos ir gražios eglės augo kitame aikštės gale ,ties Gintarine vaistine,kad praeinant pro šalį,nori nenori,vis atkreipdavai dėmesį.Atlikus aikštės rekonstrukciją tie medeliai dingo.Tai buvo natūraliai augantys ir žaliuojantys medžiai.Kodėl nebuvo galima tas egles išsaugoti ir žiemos šventėms puošti natūralius,tikrus medžius? Dabar daromos metalinės konstrukcijos,vežami eglišakiai-tai pspildomas darbas ir išlaidos.
    Ar aš klystu?

  • Visiškai sutinku. Sidabrinės eglės daug metų puošė Laisvės aikštę. Kad ir ne šventėms papuošti – jos atrodė puikiai. Dabar tik sudarkyta aikštė. Labai gaila.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų