Nori suteikti  „mamadienį“ ir auginantiems vieną vaiką iki 16 metų

Nori suteikti  „mamadienį“ ir auginantiems vieną vaiką iki 16 metų

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė  Rimantė Šalaševičiūtė antradienį ketina pateikti Seimui Darbo kodekso pataisas, kuriomis siūlys išplėsti galimybę ir vieną vaiką auginantiems darbuotojams turėti papildomą poilsio dieną per mėnesį, vadinamą „mamadienį“ ar „tėvadienį“, bei kiekvieno vaiko amžiaus ribą pailginti iki 16 metų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narių inicijuotu projektu siūloma nustatyti, kad viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę) būtų suteikiama darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, vieną arba du vaikus iki šešiolikos metų; dvi dienos per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę) darbuotojams, auginantiems tris ir daugiau vaikų iki šešiolikos metų.

Pagal galiojantį Darbo kodeksą, „tėvadienis“ ar „mamadienis“ yra numatytas tik du ar daugiau vaikų auginantiems tėvams. Be to, nustatyta vienam iš vaikų amžiaus riba – 12 metų, o 18 metų riba taikoma tik neįgalius vaikus auginantiems tėvams.

Priėmus siūlomas Darbo kodekso pataisas, tėvai galėtų gauti papildomą poilsio dieną per mėnesį ir tuomet, kai vienas iš vaikų jau yra sulaukęs 16 metų, – papildoma tėvų poilsio diena galėtų naudotis vienas jaunesnis vaikas, iki jam sukaks 16 metų.

Projektą parengę Seimo „valstiečiai“ sako, kad papildoma laisva diena padėtų palengvinti šeimos ir darbo įsipareigojimų derinimą, taip pat paskatins ir vaikų gimstamumą.

Siūloma, kad šeimoms palankesnės Darbo kodekso pataisos įsigaliotų 2022 m. liepos 1 d.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Komentarai

  • Vista kiausiniu nedeti negali.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų