Nori persikraustyti – mokėk baudą

Nori persikraustyti – mokėk baudą

Skaitytojo pasiūlyta tema

Bausti negalima pasigailėti – kur dėtumėte kablelį, jeigu kaimynas savo automobilį dviem ratais pastatytų ant šaligatvio? Ne dėl to, kad tingėtų tolėliau paeiti, o todėl, kad šiam tenka išsikraustyti ir baldus bei kitus sunkius nešulius tempti iki kitoje namo pusėje esančios automobilių stovėjimo aikštelės būtų per daug sudėtinga.

Dėl vietos kovoja skundais

Panevėžietis Žydrūnas, po mamos mirties norėjęs sutvarkyti jos butą ir išvežti nereikalingus rakandus, iš miesto Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus sulaukė baudos. Nubaustasis ironizuoja, kad tokios kraustynės jam atsieis gana brangiai – mama per gyvenimą sukaupė nemažai turto. Visgi Žydrūnui skaudžiausia ne dėl keliolikos eurų baudos.

Kaip pasakojo Žydrūnas, metų pradžioje mirus mamai, pradėjo tvarkyti jos butą. O jame daiktų prikaupta ne tiek jau mažai. Laisvesnę dieną panevėžietis skuba į Aukštaičių gatvėje esantį mamos butą. Daugelis daugiabučių gyventojų susiduria su ta pačia bėda – automobilių stovėjimo vietų trūkumu. Aukštaičių gatvės 74-asis namas taip pat negali pasigirti stovėjimo vietų gausa. Anksčiau Aukštaičių g. 74 ir 78 namai dalijosi bendra automobilių aikštele, tačiau pastarajam užsitvėrus, 74-ojo gyventojai beturi vos kelias stovėjimo vietas.

„Turiu stuburo išvaržą, negaliu nešioti sunkių nešulių, todėl pirmiausia susirūšiuoju daiktus ir tik tuomet atsivarau automobilį prie laiptinės, kad kuo arčiau reikėtų nešti. Jeigu krovimosi metu užstatau išvažiavimą, niekas negali pravažiuoti. Kad netrukdyčiau kitiems, automobilį pastatau dviem ratais ant šaligatvio ir dviem – ant kelio. Taip ir pėstieji gali praeiti, ir kiti automobiliai pravažiuoti“, – pasakojo Žydrūnas.

Skirtingi vertinimo kriterijai

Jis buvo įsitikinęs, kad taip laikinai pastatydamas savo automobilį niekam nekliudys. Juolab kad kaimynai mato, jog vyksta perkraustymo darbai. Tačiau prieš gerą savaitę Žydrūnas sulaukė pranešimo, kad už netinkamą automobilio statymą jam skirta bauda. Jeigu susimokės per kelias dienas, ji tesieks15 eurų, jeigu vėliau – dvigubai didesnė. Tokia žinia Žydrūną šokiravo.

„Kreipiausi į Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrių, paaiškinau situaciją, net nubraižiau visus atstumus. Tačiau jų atsakymas toks pat – bet kokiu atveju privalu laikytis KET taisyklių, pasiūlė kreiptis į teismą. Praktiškai kiekvieną savaitę važiuoju į mamos butą, tai vadinasi, kas savaitę ir mokėsiu baudas? O kaip kitaip išsikraustyti, juk spintų netempsiu per visą kiemą“, – sprendimu skirti jam baudą stebėjosi Žydrūnas.

„Tai rodo, kad žmonės nebenori taikytis su nekultūringumu. Laikui bėgant išmoksime tinkamai ir automobilius parkuoti, ir rūpintis augintiniais.“
D. Svirelienė

Anot jo, praktiškai toje pačioje vietoje, kur jis pasistatė savo mašiną, anksčiau buvo numatyta vieta neįgaliam kaimynui. Nors jam mirus ženklo nebeliko, iki šiol stovi stulpas. Žydrūnui nesuprantama, kodėl taip laikyti automobilį neįgaliam kaimynui buvo leista, o jam net trumpam pasistatyti negalima. Šalia esančiame kieme visa virtinė automobilių, anot panevėžiečio, taip pat sustatyti dviem ratais ant šaligatvio, tačiau niekam toks parkavimo būdas nekliūva. Žydrūnas išsiaiškino, kad taip buvo nubaustas ne jis vienas. Baudos iš Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus sulaukė ir kaimynas – vyras taip pat buvo trumpam pastatęs automobilį arčiau laiptinės, kad galėtų į rūsį susinešti statybines medžiagas.

„Suprasčiau, jeigu mašina ant šaligatvio būtų numesta ir palikta. Bet juk dabar akivaizdžiai matyti, kad vyksta kraustymo darbai. Buvau nuvykęs ir į policiją, ten išgirdau pasiūlymą geriau susimokėti baudą, nei bandyti įrodyti tiesą teisme – tai kainuos ir laiko, ir pinigų, ir nervų. Liūdna, kad kai kurie žmonės darosi tokie nepakantūs“, – sako Žydrūnas.

Mirusios mamos butą iškraustantis panevėžietis baudą užsidirbo už tai, kad nešdamas baldus automobilį trumpam pastatė ant šaligatvio prie laiptinės. P. Židonio nuotr.

Išimčių nėra

Panevėžio savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė pasakojo ir pati bendravusi su Žydrūnu. Panevėžiečiui ji aiškinusi, kad Administracinių pažeidimų kodeksas išimčių nenumato. Jeigu asmuo pasistato automobilį ant šaligatvio, neleistinoje vietoje, ir kažkas iš praeivių jį nufotografuoja ir nuotrauką atsiunčia į Teisės ir viešosios tvarkos skyrių, jie privalo pradėti administracinio pažeidimo bylą.

„Pažeidėjui buvo išaiškinta, kad jis turi teisę duoti paaiškinimus nustatyta tvarka. Nagrinėjant bylą į juos bus atsižvelgta arba ne. Jeigu įrodys, jog pažeidimo nepadarė, galime priimti sprendimą nuobaudą panaikinti. Nesutikdamas su mūsų priimtu sprendimu, jį gali apskųsti teismui“, – aiškino D. Svirelienė.

Skundų lavina

Skyriaus vedėjos teigimu, pastaruoju metu gerokai padaugėjo įvairių skundų. Ar tai karantino pasekmė, ar tiesiog žmonės darosi nepakantūs pažeidėjams, sunku būtų pasakyti. Prie gerokai išaugusio skundų skaičiaus prisideda ir tai, kad dabar patys gyventojai gali fiksuoti pažeidimus ir juos atsiųsti Teisės ir viešosios tvarkos skyriui. Tereikia nurodyti, kurioje vietoje ir kokiu laiku buvo padarytas nusižengimas, bei pridėti tai įrodančią fotografiją.

„Karantino metu skundų gauname gerokai daugiau. Iš vienos pusės gerai, kad žmonės darosi aktyvūs ir nepakantūs pažeidėjams. Kita vertus, gyventojai irzlesni, piktesni, sulaukiame didžiulio nepasitenkinimo, kad dirbame savo darbą ir imamės tirti visus pranešimus. Toks ilgas buvimas namuose niekam nėra į gera“, – mano D. Svirelienė.

Apie kitus negalvoja

Bene dažniausiai panevėžiečiai skundžiasi dėl netinkamai statomų automobilių daugiabučių kiemuose. Pažeidėjai teisinasi, kad ir taip nėra kur statyti automobilių, o kaimynai dar vieni kitus skundžia. Tačiau, anot D. Svirelienės, automobilio turėjimas yra teisė, bet ne pareiga. Įsigydamas automobilį žmogus turi įvertinti, kur jį statys ir kaip prižiūrės.

„Kai automobilis paliekamas ant šaligatvio, pėstieji negali praeiti. Kodėl mamos su vežimėliais turi eiti gatve tik todėl, kad kažkoks ponas automobilį pasistato kaip nori? Vieni tvarko savo gyvenamąją teritoriją, gražina, o kiti išdarko, išvažinėja žaliąsias vejas tik todėl, kad neranda kur pasistatyti automobilio. Dabar daugiabučiai tvarkosi pagal galimybes, bet žemės yra tiek, kiek yra, todėl pirkdami automobilį žmonės turi galvoti, kaip ir kur jį statys“, – kalbėjo D. Svirelienė.

Laikas išmokys

Pastarosiomis savaitėmis Panevėžyje itin padaugėjo pranešimų ir dėl netinkamos augintinių priežiūros. Vieni savo keturkojus tiesiog paleidžia lakstyti gatvėmis, kiti nesurenka jų paliekamų ekskrementų, o davus pastabą sulaukiama ir priešiškumo, kad kam nepatinka, tas tegul ir renka.

„Tai rodo, kad žmonės nebenori taikytis su nekultūringumu. Laikui bėgant išmoksime tinkamai ir automobilius parkuoti, ir rūpintis augintiniais“, – viliasi D. Svirelienė.

Skyriaus vedėjos teigimu, daugelį problemų galima būtų išspręsti lengviau, jeigu žmonės būtų vienas kitam pakantesni ir gebėtų bendrauti. Ypač karantino metu išaugo skundų dėl vaikų keliamo triukšmo. Senyvo amžiaus žmonės skundžiasi, kad į mokyklas ir darželius neinantys mažieji namuose laksto, bilda ir nebėra ramybės. Praėjusių metų gale buvo daugiau pranešimų ir dėl remonto darbų.

„Kai nėra tarpusavyje komunikacijos, tolerancijos ir pagarbos, ir kyla bėdų“, – pastebi D. Svirelienė.

 

Komentarai

 • Panevėžio savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėja Daiva Svirelienė galetu nusiusti savo komanda i Molainiu gatve, kokia 6 valanda ryto – pamatytu VISUS saligatvius uzstatytus masinomis! Graudu ziureti, kaip gadinami uz musu visu pinigus suremontuoti pesciuju takai ir niokojama zalioji veja.

  • Kaip čia dabar neš subinę kažkur ir dar taip anksti

   • Atsakyti
 • Labai žmonės pikti, nes corona išvargino visus.

 • Lieka vienas budas avarinis ir vidury gatvės tegul buna pakantus

 • Nu ir kaimynai. Siaubas. Kokių šlykščių žmonių yra.

 • Krovinį atsivežant ir išsivežant galima laikinai stovėti,bet ne ant šaligatvio.Pasidarykite foto kai krausite daiktus ir konkrečiai policijoje aiškinkitės.Kelių eismo taisyklės to nedraudžia. ( nuotrauka bus kaip įrodymas ).

  • Tokia nuotrauka tik patvirtinsi ket nusižengimą. Turi kraut sustojęs taip kad nestovetum ant šaligatvio ir neuztvertum gatves

   • Atsakyti
 • TIE ANT SALIGATVIU STATOMI AUTOMOBILIAI DAR IR BANDO UZVAZIUOTI. KAZIN KA JUOSE ATVEZA I VILTIES GATVE.

 • geriau butumet zmogui padeje daiktus nusinesti ,one skundus rase.ponai kur jusu pagarba vienas kitam….

  • Kuo cia deta pagarba?
   Miesto centre, ties Ukmerges autobusu stotele yra isikurusi vaistine. Vaistus jai pristato viena siuntu tarnyba. Tik pristatymo budas priklauso nuo vairuotojo kulturos- jei vairuotojas nekulturingas, tai autobusiuka dviem ratais uzvaro ant saligatvio ir taip palieka vidury stoteles, pakol iskrauna siuntas. Ir jam nemotais, kad trugdo autobusams sustoti ir keleiviams ilipti/islipti.
   Jei vairuotojas kulturingas, autobusiuka pastato leidziamoje vietoje Ukmerges gatveje(uz namo kampo), siuntas sukrauna ant dviracio vezimuko ir nusiveza iki vaistines.

Rodyti visus komentarus (10)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų