Naujas verslas

Niša naujam verslui: nuo ko pradėti?

Niša naujam verslui: nuo ko pradėti?

Natūralu, kad kiekvienas bent truputį verslumo savyje turintis žmogus pagalvoja apie nuosavą verslą ar bent jau individualią ir geras pajamas nešančią veiklą. Ir nors ne kiekvienas ryžtasi tokiam žingsniui, surizikuoti išties verta – galbūt pradėsite nepaprastai sėkmingos srities istoriją. Tiesa, surasti nišą, kurioje galėtumėte pradėti naują verslą visiškai užtikrintai, ne didžiulės konkurencijos ir nesėkmės baimės, beveik neįmanoma. Vis dėlto, atlikę išsamią analizę ir į pagalbą pasitelkdami tinkamus įrankius, tikrai galite apsidrausti bent jau nuo dalies šių, stresą, nerimą ir rūpestį sukeliančių faktorių.

Vietos produkcijos analizė

Verslo planą dėlioti pradėkite nuo kruopščios vietos produkcijos apžvalgos. Skirkite laiko ir paanalizuokite, ko joje gausu, o ko, galbūt trūksta. Tam galite pasitelkti pačius įvairiausius būdus – analizuokite socialinių medijų grupes, apsilankykite artimiausiuose turguose, peržiūrėkite skelbimus. Turėtumėte nepamiršti, kad parduodama produkcija gali labai priklausyti nuo regiono, kuriame prekiaujama, todėl svarbu turėti omenyje ir tai, kad mažesnių miestų rinka paprastai yra konservatyvesnė, todėl joje greičiau prigyja tos pačios srities produktai nei visiškai nauji ar vietos pirkėjams nematyti pasiūlymai. Jei pastebite, kad vietos gamintojai siūlo iš esmės tarpusavyje panašius produktus, pamėginkite sužaisti jų variacijomis. Išbandykite naujas produkto pateikimo formas, įdiekite subtilių inovacijų – vartotojams patinka atrasti mylimus produktus naujame stiliuje, tad pasitelkite savo vaizduotę ir leiskite jai laisvai kurti.

Jei gyvenate didmiestyje ar didele kultūrine įvairove pasižyminčiuose regionuose, galite išmėginti ir dar neatrastų produktų sėkmę. Tokiu atveju svarbiausia suprasti, kokie produktai būtų artimi jums, kuo jie trauktų esamus ir naujus pirkėjus ir kokia šiuo metu yra tokios idėjos konkurencija. Įvertinę šiuos aspektus galėsite priimti kur kas drąsesnius sprendimus būsimo verslo steigimui ir jo augimui.

Sužinokite savo finansines galimybes

Pradedant naują verslą bene svarbiausia yra žinoti savo finansines galimybes, kurios gali lemti tam tikrus žingsnius tiek verslo steigimo, tiek jo augimo etape. Žinoma, viskas priklauso nuo jūsų lūkesčių bei apsisprendimo, tačiau tiek nusprendus prekiauti internete, tiek ketinant atverti fizinių parduotuvių ar paslaugų tiekimo vietų duris, reikės nemažos pinigų sumos. Pačiai pradžiai investicijų galit paieškoti artimiausiame draugų bei giminių rate, tačiau įsipareigoti didelėms sumoms tikrai neverta – verčiau ieškokite sprendimo tarp patikimų ir lanksčias sąlygas suteikti galinčių kreditorių. Pavyzdžiui, pasirašę sutartį ir paėmę UNO verslo paskolą, pasiskolintus pinigus galėsite grąžinti lanksčiai ir jums patogiu metu. Puslapyje galite pasinaudoti ir skaičiuokle, kuri leis pasirinkti jums labiausiai tinkantį grąžinimo laikotarpį ir padės preliminariai numatyti mėnesio įmokos dydį.

Pasitelkite socialinių medijų ir interneto galią

Sakoma, kad pradėti naują verslą geriausia mažais žingsneliais. O tai padaryti bene patogiausia yra internete – čia gausu pasirinkimo tiek mažiems šeimos verslams, tiek patiems didžiausiems rinkos žaidėjams. Jei dar tik pradedate, labiau norite apsižvalgyti, o ne investuoti dideles sumas – darbui internete puikiai tiks socialiniai tinklai ar tinklaraščiai. Išbandykite nemokamų platformų galimybes ir sukurkite paskyrą savo produktams Facebook ar Instagram medijose – čia galėsite neribotai dalintis nuotraukomis, vaizdo įrašais, prekių ar paslaugų aprašymais. Jei pirmenybę teikiate vaizdo įrašams, galite išbandyti ir TikTok galimybes.

Jei tikite naujoko sėkme ar esate patyrę verslo pasaulyje, galite investuoti ir į profesionalaus puslapio kūrimą. Čia galite rinktis paprastą, informacinio pobūdžio puslapį, kuriame vartotojas galės peržiūrėti jūsų produktus ir sužinoti apie jų kilmę, gamybą ir gauti kitą rūpimą informaciją. Na, o norintiems startuoti dideliu greičiu, galima pagalvoti apie elektroninės parduotuvės atidarymą, kurioje galėsite prekiauti savo gaminiais pagal visas galimybes. Pasirinkite patinkantį dizainą ir verslą auginkite sumaniai!

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų