NIEKO TOKIO. Skambutis į polikliniką

NIEKO TOKIO. Skambutis į polikliniką

Prieš rašydamas, noriu atsiprašyti gydytojų ir slaugytojų, kurios atsidavusios ir kultūringai atlieka savo darbą. Bet negaliu tylėti, nes, pasirodo, būna kitaip.

Prieš tris savaites bandžiau internetu užsiregistruoti pas šeimos gydytoją. Už mėnesio baigiasi vaistai, suskaičiavęs, kiek liko, supratau, kad laikas prašyti recepto. Užsiregistruoti internetu neleido. Skambinu į poliklinikos registratūra. Ilgokai palaukus, atsiliepia malonus balsas. Paaiškinu situaciją, išklausiusi registratorė sako:

– Jūsų gydytoja atostogauja, skambinkite likus kelioms dienoms iki vaistų pabaigos, tada užregistruosim pas kitą ir ji išrašys.

Ramiai pralaukęs tas tris savaites vėl skambinu į poliklinikos registratūrą:

– Norėčiau, kad insulino išrašytų ir tablečių nuo diabeto.

– Reikėjo prieš mėnesį užsiregistruoti, – šį kartą visai be nuotaikos atšauna registratorė.

– Bandžiau, bet gydytoja atostogauja. Sakė skambinti, kai vaistai baigsis, – stengiuosi išlikti ramus.

– Tiek to, užregistruosim pas kitą gydytoją, ji išrašys insulino, bet kitų vaistų nerašys.

– Kodėl?

– Reikėjo prieš mėnesį užsiregistruoti.

Kažkas gal ne ta koja iš lovos išlipo, galvoju.

Įkvepiu. Tyliu. Tiek jau to, svarbu insulinas, be jo nė dienos negaliu.

Už poros valandų perskambina kažkokia gydytoja.

– Tai jūs čia man ant galvos šiandien nukritot be eilės! Negalėjot prieš mėnesį užsiregistruoti?! – be jokių labas ir baisiai pakeltu tonu šaukia į ragelį.

Vėl įkvepiu. Ramiai.

– Aš nežinojau, kada mano šeimos gydytoja atostogauja. Bandžiau prieš tris savaites registruotis, neleido.

– Reikia žinoti, kada gydytoja atostogauuuuja!!!“ – toliau šaukia medikė.

– Tai gal gydytoja gali visiems pacientams prieš atostogas paskambinti ir pranešti, kada atostogaus“, – bandau sarkastiškai juokauti.

– Ne! Jūs pats turit jos pasiklausti, kada eis atostogų! Šiandien išrašysiu tik insulino, tablečių jums išrašyti man nepriklauso. Ir daugiau žinokitės! Registruokitės prieš mėnesį.

– Labai (mintyse nusikeikiu) jums ačiū ir atleiskit už sutrukdymą.

Kaip ir pažadėjo, insulino išrašė, bet pusę dienos vaikščiojau lyg būčiau padaręs nusikaltimą. Sutrukdžiau gydytoją, nes sergu. Paskui galvoju: taigi visiška nesąmonė taip jaustis. Ne aš kaltas, kad mano tikrai nuostabi ir mylima šeimos gydytoja atostogauja. Aš nekaltas, kad kažkas neturi nuotaikos ar turi per didelį darbo krūvį. Niekas neverčia dirbti per prievartą nemėgstamo darbo.

Dar prisimenu eiles prie gydytojų kabinetų ir jų dejones, kaip blogai, kaip gaišina laiką pacientai, užeinantys padejuoti, pasikalbėti. Dabar beveik visi gydymo reikalai tvarkomi telefonu, bet ir vėl blogai. Vėl gydytojams krūviai dideli, vėl jie pikti ant tų pačių pacientų.

Taip, kovidas sujaukė sveikatos apsaugos sistemą.

Sergančiajam kartais užtenka tik gero žodžio. Ir aš pažįstu tokių žodžių surandančių gydytojų. Ačiū jiems už atjautą ir kantrybę.

O piktiems jų kolegoms noriu priminti: vieną dieną ir jūs galite atsidurti mūsų pusėje. Liga žmonių pagal profesiją neskirsto.

Komentarai

 • Lauk tokias ,,tipo'“ medikes. Ir tokioms kažkas patikia savo sveikatą. Baisu !!!

 • Baisu visi gydytojai numoja ranka greit reikės eiti į vaistine kur vaistinikas yra visada kantrus ,malonus ir teisingai parenka vaistus nuo negalavimų belieka tik truputėli pasipasakoti kas nutiko ką skauda štai vaistinė Aptieka čia tave pasitinka ir sušypsena ir aptarnaija maloniai ir dar išeinant palinki geros sveikatos va tada pasijunti kad buvai pas gydytoją o ne vaistinėje gaila bet taip yra

 • Kiek man ir mano šeimos nariams tenka bendrauti su Panevėžio gydytojais ir slaugytojomis , niekada neteko susidurti su problemomis , kurias šiame skystame straipsneliuke pateikia šis autorius . Mano nuomone Panevėžio poliklinikos registratūros darbuotojos dirba ypatingai gerai ir pasižymi tikslumu bei paslaugumu , o pandemijos metu jų darbas pasidarė ženkliai sudėtingesnis , nes strigo e- sveikata sistema .
  Manyčiau pats autorius turi psichologinių problemų , kurios atsirado nuo sistemingo girtuokliavimo jo ankstesniame gyvenimo laikotarpyje ir jo komunikavimas su gydymo įstaigų personalu tai parodo .

  • Jis pagijo,o jums to neduota..

   • Man ir kaip daugeliui kitų normalių žmonių neteko kristi į alkoholizmo liūną , tai mums nėra reikalo nei gydytis nuo šių ydų , nei girtis neva jas nugalėjus .
    Alkoholiko asmenybė degraduoja ir tai akivaizdu pažiūrėjus į jūsų gerbiamo žmogelio veidelį , kaip rusai sako -,, rožą „bei skaitant jo sapaliones , kuriose jis neišdrįsta parašyti aprašomų medicinos darbuotojų pavardžių , nes viskas vyksta jo pragertos galvelės haliucinacijose .

    • Atsakyti
 • Reikia konkrečiai įvardinti daktaro pavardę.Viešumas visagalis.

 • Gerai,dabar pacientas neuzeis,maziau darbu visiems,nei pas sodrą,nei i banką nepateksi ,o gydytojams pats geriausias pacienta,kuris per 10m.vieną kartą pasirodo.

 • Komentarai labai kandūs ir netaktiški, nebūkime tokie pikti

Rodyti visus komentarus (8)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų