Į Nevėžį naftos teršalai tekėjo iš automobilių aikštelės

Į Nevėžį naftos teršalai tekėjo iš automobilių aikštelės

Aikštelėje automobilį tvarkęs ar netvarkingą palikęs vairuotojas užteršė ir per Panevėžį tekantį Nevėžį.

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos pareigūnai pranešimo, kad į Nevėžio upę Panevėžyje bėga naftos produktai, sulaukė penktadienį.

Nuvykę į vietą pareigūnai aptiko, kad ties Liepų alėjos gatve Panevėžyje iš paviršinių nuotekų surinkimo sistemos išleistuvo į Nevėžio upę teka neaiškios kilmės naftos produktai. Vandens paviršiuje buvo pastebėta tekanti naftos produktų plėvelė.

Nuspręsta panaudoti užtvarinę absorbentinę rankovę, kuri sustabdytų naftos produktų tekėjimą upe ir lokalizuotų teršalus.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai naftos skaidikliu nupurškė vandens paviršių, suskaidė naftos produktus. Žala aplinkai nebuvo nustatyta.

Panevėžio valdybos pareigūnai kartu su paviršinių nuotekų išleistuvus eksploatuojančios įmonės „Panevėžio gatvės“ specialistais nuosekliai atidarinėdami paviršinių nuotekų sistemos šulinius sekė naftos produktų pėdsakais. Pavyko nustatyti taršos šaltinį. Naftos produktų pėdsakai nuvedė beveik 1 kilometrą, į Liepų alėjos ir S. Kerbedžio gatvių sankirtoje esančią automobilių stovėjimo aikštelę.

Aikštelėje aptikta tepalų bala, iš kurios tepalai, palijus lietui, pateko į paviršinę nuotekų sistemą, o vėliau ir į Nevėžio upę. Visgi nustatyti tepalus išpylusio asmens galimybės nebuvo.

„Panevėžio gatvės“ specialistai panaudojo absorbentą ir surinko tepalus.

Aplinkosaugininkai įspėja gyventojus būti atsakingais ir neteršti aplinkos, o nutikus panašiam atvejui ir išsiliejus teršalams nepalikti jų, surinkus perduoti atliekų tvarkytojams.

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos nuotr.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų