P. Židonio nuotr.

Nevėžį gelbėjo nuo pasklidusių tepalų

Nevėžį gelbėjo nuo pasklidusių tepalų

Visą savaitgalį aplinkosaugininkai su ugniagesiais gelbėjo per Panevėžį tekantį Nevėžį nuo dvokiančių teršalų.

Pirmojo pranešimo apie vaivorykštės spalvomis upę nudažiusius teršalus Bendrasis pagalbos centras sulaukė dar penktadienį, apie 7.20 val. Bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs panevėžietis įtarė, kad nuo „Ekrano“ užtvankos upe teka naftos produktai.

Jo įtarimai pasitvirtino. Prie užtvankos atskubėję ugniagesiai ir aplinkosaugininkai išties rado Nevėžį, išmargintą dvokiančia vaivorykšte. Panevėžio aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkės Ievos Jakupkaitės teigimu, teršalai dvokė tepalais, dyzeliu.

Ugniagesiai neutralizavo teršalus, bet šie jau buvo spėję upe nutekėti tolyn į miestą. Teršalams sulaikyti Taikos al., ties alaus darykla, įrengta boninė užtvara.

Nevėžiu tekantys tepalai ne juokais išgąsdino panevėžiečius. Pasak I. Jakupkaitės, iki šeštadienio ryto gauta dar bent 20 pranešimų apie užterštą upę, o sekmadienį panevėžiečiai informavo pastebėję teršalus ir Žagienės upelyje, įtekančiame į Nevėžį. Aplinkosaugininkai, patikrinę ir Žagienę, joje teršalų neaptiko, tačiau akivaizdžios jų dėmės toliau plaukė Nevėžiu per Skaistakalnio parką – pastebėta apie 300 m ilgio ir apie 5 m pločio upės ruožo atkarpoje teršalų dėmės.

P. Židonio nuotr.

Atvykę ugniagesiai juos neutralizavo.

Taikos al. įrengta užtvara teršalams sulaikyti dar pirmadienio rytą nebuvo nuimta.

Pasak I. Jakupkaitės, teršalai laiku neutralizuoti ir žala gamtai nepadaryta. Teršėjas, paleidęs tepalus į upę, kol kas nenustatytas. Aplinkosaugininkė mano, jog taip galėjo nutikti nebūtinai piktybiškai išleidžiant į lietaus nuotekas gamtai kenksmingas atliekas.

„Galėjo kažkam automobilio karteris skilti ir su lietaus nuotekomis tepalai nutekėti į upę. Jei būtų piktybiškas veiksmas, tarša veikiausiai būtų buvusi didesnė“, – įtaria I. Jakupkaitė.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų