Neatsargiu elgesiu buityje su dujomis, dėl ko galingas sprogimas griuvėsiais pavertė septynis garažus ir nusinešė žmogaus gyvybę, kaltinamas 71-erių panevėžietis drebėdamas klausėsi, kaip prieš teismą stoję nukentėjusieji vardijo sumas, prašomas už suniokotą jų turtą. M. Garucko nuotr.

Netekus sūnaus, užgulė ir ieškinių našta

Netekus sūnaus, užgulė ir ieškinių našta

Neatsargiu elgesiu buityje su dujomis, dėl ko galingas sprogimas griuvėsiais pavertė septynis garažus ir nusinešė žmogaus gyvybę, kaltinamas 71-erių Antanas Dužinas drebėdamas klausėsi, kaip prieš teismą stoję nukentėjusieji vardijo sumas, prašomas už suniokotą jų turtą.

Tarp jų – ir paties sūnus.

Kitas teisiamojo sūnus žuvo per sprogimą – senas tėvas savo rankomis rinko, kas liko iš jo vaiko.

Panevėžio apylinkės teismo atverstoje tragiškos nelaimės byloje – 12 nukentėjusiųjų. Tarp jų – ir tėčio netekusi A. Dužino nepilnametė anūkė, kuriai teisme atstovauja mama. Nors jiedu su vyru santuoką dar iki sukrečiančio įvykio buvo nutraukę, moteris teigimu, buvęs sutuoktinis su dukra nuolat bendravo, ja rūpinosi. Visgi moteris teigė dėl sprogimo kaltinamam buvusiam uošviui ieškinio nereiškianti.

Iš 12-os nukentėjusiųjų civilinius ieškinius – prašymus atlyginti moralinę ar turtinę žalą buvo pateikę septyni.

Kai kurie jų vakar stoję prieš teismą savo reikalavimus atsiėmė, o vienas – A. Dužino sūnus, tai yra žuvusiojo brolis, anksčiau neprašęs atlyginti žalą, tokį ieškinį pateikė prieš pat posėdį.

Didžiausia bausmė – ne teismo

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuroro Arvydo Grambos teigimu, nukentėjusiųjų prašoma iš A. Dužino priteisti bendra suma siekia apie 30–40 tūkst. eurų.

Pasak prokuroro, bendra padaryta žala gerokai didesnė, siekianti apie 50 tūkst. eurų.

„Tai nelaimingas atsitikimas. Mes nekalbame apie represines bausmes, tokias kaip laisvės atėmimas. Nelaimės kaltininkas jau yra nubaustas paties įvykio – jis neteko sūnaus“, – kalbėjo A. Gramba.

Prokuroras pateikė A. Dužinui kaltinimus dėl turto sunaikinimo ir sugadinimo per neatsargumą bei neatsargaus gyvybės atėmimo.

Prarado sveikatą

Kalbėti apie tragediją A. Dužinui labai sunku. Drebantis vyras stengėsi susilaikyti nuo komentarų žurnalistams, o teismui parodymus duos, kai bus apklausti ne tik nukentėjusieji, bet ir liudininkai. Pastarųjų bus dešimt.

„Žmogus visai nebeturi sveikatos, ištisai dreba. Jam vienas inkstas išimtas, jis iš viso be sveikatos“, – po teismo posėdžio pro ašaras kalbėjo teisiamojo sutuoktinė Regina Dužinienė.

Moteris sielojosi, kad senatvėje netekę sūnaus gali likti ir be stogo.

„Ar kas būtų pagalvoję, kad taip gali atsitikti senatvėje? Jei dar ir butą konfiskuos, iš viso nežinia, kur eisim. Ieškiniai nemaži, nepasigaili mūsų žmonės, turbūt nori sau gyvenimą pasigerinti. Pasiklausiau, ką teisme kalba, dabar taip širdį spaudžia. Vienas nukentėjusysis du garažus turi. Jų atstatymas gal tūkstantį, gal du tūkstančius eurų kainavo, o ieškinys – 15 tūkstančių. Jei už garažą turime sumokėti, praktiškai tą garažą turėtų mums ir atiduoti“, – svarstė R. Dužinienė.

Anot moters, visi nukentėjusieji jiems pažįstami.

„Kitoje pusėje garažų savininkai, kuriuos tik šiaip tekdavo susitikti, ieškinių atsisakė, o kiti…“ – guodėsi teisiamojo žmona.

Ji tikina, kad sutuoktinio sūnaus iš pirmosios santuokos paskutinę minutę pateiktas ieškinys buvo netikėtas.

„Bendraujame su juo ir tikrai neblogai“, – kalbėjo R. Dužinienė.

Išekinį tėvui pateikęs sūnus tokio žingsnio komentuoti korespondentams nesutiko.

Buvo garažas ir neliko

Vienas iš nukentėjusiųjų Rimantas Meškonis žalą dėl sprogimo bangos sugriauto garažo įvertino 6 tūkst. eurų. Anot jo, tokia dabar yra garažų Ateities gatvėje rinkos vertė.

Iš vyro turto bebuvo likusi plytų krūva. R. Meškonio ir A. Dužino garažus teskiria bendra siena.

„Visa laimė, kad mano garaže nieko nebuvo, tuščias jis. Automobilio ten nelaikydavau“, – pasakojo R. Meškonis.

Nelaimės vakarą jis buvo išvykęs. Kokia bėda nutiko, pranešė paskambinusi žmona.

„Kitą dieną grįžau, žiūriu – garažas buvo ir jo nebėra“, – sako nukentėjusysis.

Anot jo, su teisiamuoju kartu garažus atstatinėjo – kiekvienas savo. R. Meškonis tvirtina, kad kaimynas su juo nekalbėjęs apie nuostolius ar jų atlyginimą.

„Niekas su manimi nekalbėjo. Jis turėtų su mumis kalbėti, bet nieko“, – prasitarė vyras.

Tvarkė automobilio balioną

Galingas sprogimas Panevėžį sudrebino pernai rudenį, spalio 18 dienos vakarą. Apie 21 val. nugriaudėjus sprogimui, sugriauta arba stipriai apgadinta 10 garažų, suniokotas juose buvęs turtas, keli automobiliai. Sprogimo epicentre, po visiškai sugriuvusio garažo nuolaužomis rastas negyvas vyras. Netrukus buvo nustatyta, kad žuvusysis – 38 metų panevėžietis, garažo savininko brolis, o šiuo garažu daugiausia naudojosi jųdviejų tėvas, netoliese gyvenantis A. Dužinas.

Netrukus atsirado liudytojų, mačiusių, kaip garbaus amžiaus vyras vakarą prieš nelaimę prie garažo remontavo savo automobilį. Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad viską niokojantį sprogimą galbūt sukėlė A. Dužinas, sumanęs šalia garažo išardyti savo automobilio dujų balioną ir išleisti iš jo suskystintas dujas. Ekspertai nustatė, kad sunkesnės už orą dujos susikaupė garažo rūsyje.

„Manoma, kad kaltinamojo sūnui, vėliau atėjusiam į garažą ir bandant uždegti šviesą, įvyko sprogimas, pasibaigęs jo mirtimi bei garažų masyvo nuniokojimu“, – sakė A. Gramba.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų