Neteisėtas elektroninių cigarečių pardavimas patuštins kišenę

Neteisėtas elektroninių cigarečių pardavimas patuštins kišenę

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisoms, siūlančioms  numatyti atsakomybę už neteisėtą elektroninių cigarečių pardavimą.

Ketvirtadienį jas palaikė vienbalsiai 9 komiteto nariai.

Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės Morganos Danielės  parlamentui pateiktame projekte siūloma įteisinti nuo 140 iki 400 eurų siekiančias baudas už neteisėtą elektroninės cigaretės ar bet kurios jos dalies, elektroninių cigarečių pildyklės realizavimą.

Toks nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų baudą nuo 400 iki 500 eurų. Taip pat siūloma numatyti privalomą elektroninių cigarečių konfiskavimą.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nario Andriaus Vyšniausko teigimu, šiuo įstatymo projektu yra įvedama atsakomybė už neteisėtą elektroninės cigaretės, bet kurios jos dalies ar elektroninių cigarečių pildyklės pardavimą.

„Pagal galiojantį reguliavimą elektroninėmis cigaretėmis gali prekiauti tik licenciją turintys juridiniai asmenys, įmonės. Fiziniai asmenys to daryti negali. Tačiau matome, kad ypač prie mokyklų yra masiškai prekiaujama šiais įrenginiais, jų skysčiais. Juose būna ir narkotinių medžiagų. Todėl numačius administracinę baudą už prekybą tokiais įrenginiais, atsiranda griežtesnis kontrolės mechanizmas. Tai yra dar vienas įrankis policijai lengviau kontroliuoti elektroninių cigarečių apyvartą, bausti už pažeidimus. Tai yra didelė problema, ypač tarp jaunimo”, – po Seimo komiteto posėdžio Eltai sakė A. Vyšniauskas.

Lapkričio viduryje Seimas po pateikimo  pritarė šiam  Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pakeitimo projektui. Sulaukęs pritarimo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete,  Seimo plenarinėje salėje jis turėtų atsirasti gruodžio mėnesį.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų