G. Karaliūnaitės nuotr.

Neteisėtai sumedžiotas stirniukas kainavo 3500 eurų ir visureigį

Neteisėtai sumedžiotas stirniukas kainavo 3500 eurų ir visureigį

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai rugpjūčio pabaigoje sulaikė tris asmenis, neteisėtai sumedžiojusius stirnos jauniklį. Medžiotojams teismo skirtos baudos siekia 3500 eurų. Taip pat buvo konfiskuotas visureigis „Mitsubishi Pajero Pinin“.  

Rugpjūčio pabaigoje ties Panevėžio ir Pasvalio rajonų riba buvo neteisėtai sumedžiotas stirnos jauniklis. Medžiotojas su dviem kolegomis sumedžiotą stirną vežėsi visureigiu, bet buvo sustabdytas visą įvykį mačiusio Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus pareigūno.

Į įvykio vietą iškart atvykę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai surinko visus įrodymus, konstatavo neteisėtos medžioklės faktą ir surašė administracinių nusižengimų protokolus trims neteisėtai medžiojusiems ir gyvūną gabenusiems asmenims.

Panevėžio apylinkės teismas, išnagrinėjęs bylas, asmenis pripažino kaltais. Medžiotojui, neteisėtai sumedžiojusiam stirnos jauniklį draudžiamu laiku, skyrė 800 Eur baudą, graižtvinio šautuvo „Marlin KL7“ su optiniu taikikliu „Bushnell“ konfiskavimą, priteisė 1046,61 Eur gamtai padarytai žalai atlyginti ir atėmė teisę metus medžioti.

Medžiotojui, nešusiam iki transporto priemonės neteisėtai sumedžiotą stirną, atsižvelgęs į visas aplinkybes teismas skyrė 800 Eur baudą.

Trečiajam medžiotojui, gabenusiam neteisėtai sumedžiotą stirną, skirta 800 Eur nuobauda ir administracinio poveikio priemonė – konfiskuotas visureigis „Mitsubishi Pajero Pinin“.

Komentarai

  • Šaunu. Nors baudos galėtų būti didesnės.

  • Puiku, kad sugavo ir nubaudė. Baudas rekomenduočiau dydinti, mano manymu jos per mažos. Gaila stirnos jauniklio, gėda bedvasiams medžiotojams.

    • tada bijotu

      • Atsakyti
  • jei tu būtum alkanas kaip vilkas ir eitum medžioti grobio bet kokiomis priemonėmis.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų