Nesustabdoma savamokslė dailininkė

Nesustabdoma savamokslė dailininkė

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlis“ sienas papuošė iš Kupiškio kilusios menininkės Nijolės Paškauskienės realistinių peizažų paroda.

 

Nijolė Paškauskienė neslepia turinti nemažai kūrybinių užmojų, kuriuos nedideliais žingsniais bando įgyvendinti. Ji sako mėgstanti iš jūros išmestų nuolaužų, kriauklių, akmenėlių ir kitokių gamtos lobių komponuoti nedidelius paveikslėlius ant lino, rėmeliuose.

„Šaltinėlio“ bibliotekoje plačiajai visuomenei pristatoma N. Paškauskienės tapybos darbų paroda, kuri taip ir vadinasi – „Mano žingsniai“, – kūrėjai jau devintoji. Joje gausu ne tik spalvų, realybę atitinkančių potėpių ir formų, bet ir nemažai paslapties, interpretacijų, savito braižo.

„Simbolistinis žanras man patinka labiausiai“, – prisipažino pati dailininkė.

Kupiškėnė prisimena, jog pirmieji jos piešiniai gimė dar mokyklos suole. Baigusi vidurinę ji išvažiavo į Panevėžį, čia nupiešė ir pirmąjį portretą. Tačiau darbų išsaugoti nepavyko. Dabar menininkę persekioja apmaudas dėl pradangintų kūrinių ir neatsakingo jų saugojimo.

Gimus vaikams, N. Paškauskienės aistra tapybai buvo nustumta į antrąjį planą – sako, jog pagausėjus šeimai, ilgus metus net nebebandžiusi imti pieštuko į rankas. Bet nors ir priblėsusi, kūrybinė ugnelė ruseno.

Lemtingais tapo 2011-ieji metai, kai kupiškėnė pasuko Didžiosios Britanijos link. Uždarbiavusi svečioje šalyje N. Paškauskienė ėmė pamažu vėl ilgėtis kūrybos.

„Galbūt atstumas nuo tėvynės, pasikeitęs požiūris į bėgantį laiką, ieškojimas kažko prasmingesnio ir naujo paskatino mane vėl susidomėti tapyba“, – svarstė parodos šeimininkė.

Remiasi pavyzdžiais

N. Paškauskienė atvira: jai neteko baigti nei specialių kursų, nei individualių piešimo ar tapybos pamokų, nei Dailės mokyklos. Atsitiktinai interneto platybėse aptikusi žinomo dailininko iš Jungtinių Amerikos Valstijų Bobo Roso tapybos pamokas, N. Paškauskienė liko sužavėta ir nustebinta jo darbų grožiu.

„Nuostabūs peizažai ir greita tapybos technika mane sužavėjo taip stipriai, jog tuoj pat įsigijau visas reikiamas medžiagas, kurios reikalingos tapybai, ir pati ėmiausi mokytis“, – pasakoja.

Pašnekovė sako peržiūrėjusi aibę ne tik amerikiečio, bet ir Anglijos, Rusijos dailininkų, kurie savo darbuose naudoja tą pačią techniką, pamokų.

Prieš kiek daugiau nei dvejus metus Panevėžyje apsigyvenusi moteris grįžo į Lietuvą ir dabar jau skaičiuoja trečiuosius tapybos metus.

Moteris sako tapanti savo malonumui, nes tai yra ne tik pomėgis, bet ir būdas išreikšti savo mintis, jausmus.

„Tapau tik tada, kai matau būsimo paveikslo viziją ir jaučiu įkvėpimą“, – sako savamokslė menininkė.

N. Paškauskienė prisipažino, jog dekoratyvi, išpuoselėta aplinka – vienas iš jos pomėgių. Neatsitiktinai kupiškėnė baigė dekoratyvinio apželdinimo ir verslo specialybės studijas. Jos kruopštumas ir smulkmeniškumas puikiai atsispindi ir darbuose.

Menininkė pastaruosius savo gyvenimo metus vadina iš tiesų produktyviais. Panevėžio kolegijoje ji lankė neformaliojo švietimo tapybos pamokas, pavasarį jai suteiktas tautodailininkės statusas.

Nijolė Paškauskienė sako tapanti savo malonumui, nes tai yra ne tik pomėgis, bet ir būdas išreikšti savo mintis, jausmus.

Dailininkė prisipažįsta, kad jai labiausia prie širdies simbolistinis žanras, tad jos darbuose nestinga interpretacijų bei savito braižo.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų