P. Židonio nuotr.

Neskiepytiems koronavirusu susirgusiems žmonėms siūloma nemokėti ligos išmokos

Neskiepytiems koronavirusu susirgusiems žmonėms siūloma nemokėti ligos išmokos

Ligos išmokos siūloma nemokėti nepasiskiepijusiems ir susirgusiems koronavirusu žmonėms.

Išimtys būtų taikomos darbuotojams, kurie negali skiepytis dėl medicininių priežasčių, nepasiskiepiję susirgo antrą kartą, taip pat jei negauna vakcinos.

Tokią Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisą Vyriausybei teikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Kada Vyriausybė imsis pataisos, kol kas neaišku. Dėl jos balsuos Seimas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjo Tomo Kavaliausko teigimu, jeigu Vyriausybė pritars, pataisa bus teikiama Seimui priimti rudens sesijoje, o nauja tvarka įsigaliotų nuo spalio 1-osios.

Aiškinamajame rašte, be kita ko, pažymima, kad dalis žmonių, kurie nebus pasiskiepiję ir negalės pasinaudoti išimtimi, negaus ligos išmokų, dėl to gali kilti nepasitenkinimas.

Sveikatos apsaugos ministras turės patvirtinti kontraindikacijų, dėl kurių žmonės nebūtų vakcinuojami, sąrašą.

Dabar ligos išmokos nemokamos, jeigu žmogus tapo laikinai nedarbingas dėl neblaivumo ar piktnaudžiavimo psichotropinėmis medžiagomis, dėl traumos, gautos nusikalstama veika, sužalojo savo sveikatą arba apsimetė sergančiu.

Dabar ligos išmoka siekia 62,06 proc. algos dydžio.

Seimas gegužę leido neriboti galimybės gauti didesnes ligos išmokas sveikatos, švietimo, visuomenės saugumo ir viešosios tvarkos sistemos darbuotojams, užsikrėtusiems COVID-19 nuo bendradarbių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų