Neringos meras pranešė apie bandymą jį papirkti: sulaikytas Panevėžio verslininkas

Neringos meras pranešė apie bandymą jį papirkti: sulaikytas Panevėžio verslininkas

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyba, gavusi Neringos mero pranešimą apie pasiūlytą kyšį, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, o jį atlieka STT Klaipėdos valdyba.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, papirkėjas, Panevėžio ir Šiaulių krašto verslininkas, pasiūlė Neringos merui kyšį. Už galimai neteisėtą atlygį verslininkas, atstovaudamas vienam UAB „Neringos vanduo“ organizuoto aukciono dalyviui, siekė, kad tarp savivaldybės bendrovės ir aukciono dalyvių būtų sudaryta taikos sutartis.

Taip pat siekta, kad bendrovė „Neringos vanduo“ su aukciono dalyviu sudarytų nekilnojamojo turto, esančio Neringoje, apie 200 tūkst. eurų vertės pirkimo-pardavimo sutartį.

Siekiant šių tikslų, Panevėžio verslininkas antradienį davė 10 tūkst. eurų kyšį bendrovės „Neringos vanduo“ direktoriui ir po to papirkėjas iš karto buvo sulaikytas. Verslininkui pareikšti įtarimai dėl papirkimo.

STT primena, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, vykdydamas savo pareigą, numatytą Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 101 straipsnyje, per įmanomai trumpiausią laiką privalo pranešti apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką, jei jis gavo duomenų, liudijančių šios veikos padarymą, arba pats stebėjo ar kitaip fiksavo šios veikos padarymą.

Komentarai

  • Kai sulaiko girtą kaimietį tai ne tik pavardę parašo, bet net nuotrauką įdeda. O čia nei įmonės, nei asmens, kurio gal būt žmonėms reikia saugotis.

    • Man atrodo, kad tavęs reikia saugotis.

      • Atsakyti
  • Varna varnai akies nekerta. Teisingai jei kažkokį kaimo žmogelį pagautų už 10 eurų tai nuotraukų pridėtų pilna puslapį.

  • Varna varnai akies nekerta. Teisingai jei kažkokį kaimo žmogelį pagautų už 10 eurų tai nuotraukų pridėtų pilna puslapį.

  • Ka tą bobelė ten burkuoja, gal gerai kyšių duoda, arba pati gauna, kad palaiko kyšininkavimą.

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų