M. GARUCKO nuotr.

Neradę šermuonėlio, pradės statybas

Neradę šermuonėlio, pradės statybas

Nuo automobilių srautų dūstantiems vienos labiausiai apkrautų Panevėžyje Smėlynės ir gretimų gatvių gyventojams po keleto metų žadamas palengvėjimas.

Miesto Savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartį su konkursą Šiaurinei gatvei per Rožyną tiesti laimėjusia vietos įmone „Panevėžio keliai“. Šioji darbus žada pradėti jau šią vasarą. Eismo srautus koreguosianti gatvė – galvos skausmas greta namus pasistačiusiems Rožyno mikrorajono senbuviams. Ne kartą bergždžiai įrodinėję, kad būsima gatvė pablogins jų gyvenimą, rožyniečiai bando dar kartą įrodyti Savivaldybei, kad Šiaurinė gatvė yra klaida.

Miesto Savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartį su vietos įmone „Panevėžio keliai“, laimėjusia konkursą Pramonės ir Smėlynės gatves sujungsiančiai Šiaurinei gatvei tiesti. M. GARUCKO nuotr.

Miesto Savivaldybė pasirašė rangos darbų sutartį su vietos įmone „Panevėžio keliai“, laimėjusia konkursą Pramonės ir Smėlynės gatves sujungsiančiai Šiaurinei gatvei tiesti. M. GARUCKO nuotr.

Lėšų turi mažiau nei dešimtadalį

Savivaldybės planas – per trejus metus nutiesti gatvę, sujungsiančią Pramonės ir Smėlynės gatves.

Būsimos Šiaurinės gatvės techniniame projekte numatyta ją tiesti trimis etapais. Pirmiausia būtų tiesiama dešinioji jos pusė nuo Pramonės gatvės pabaigos iki Amerikos gatvės, nuo pastarosios iki Smėlynės gatvės, o trečiuoju etapu – nuo atkarpos tarp Pramonės ir Smėlynės gatvių kairė pusė.

Visa naujoji gatvė tęstųsi 3,5 kilometro. Keturių eismo juostų gatvės važiuojamosios dalies plotis sieks 14 metrų, greta numatyta įrengti ir pėsčiųjų bei dviračių takus. Techniniame projekte numatyta, jog būsimoje B2 kategorijos gatvėje leistinas greitis sieks 50 km/val.

Projektuotojai numatę, kad automobilių keliamą triukšmą ir vibraciją sumažins tylioji asfalto danga ir triukšmą slopinančių užtvarų naudojimas.

Projekte numatyta Šiaurinėje gatvėje įrengti 6 autobusų stoteles – už sankryžų su Rėklių, Amerikos, Pušyno gatvėmis.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Tomo Juknos teigimu, kol kas planuojami tik du darbų etapai – nutiesti dviejų eismo juostų Šiaurinę gatvę. Jos kairiosios pusės, tai yra dar dviejų eismo juostų nutiesimas paliekamas tolimai ateičiai.

Pirmuosius du etapus Savivaldybė numato užbaigti 2021 metais. Tam reikia 4,5 mln. eurų. Kol kas miestas tam teturi 400 tūkstančių.

Kitąmet šiems darbams tęsti Savivaldybė tikisi gauti per 1,5 mln. eurų, o likusią dalį – 2021-aisiais. Šias lėšas ketinama gauti iš Valstybinės automobilių kelių direkcijos.

M. GARUCKO nuotr.

M. GARUCKO nuotr.

Atliko „šermuonėlio inventorizaciją“

Anot T. Juknos, Savivaldybė jau pernai būtų galėjusi pradėti tiesti naująją gatvę, jei bent pusei metų planų nebūtų sustabdžiusi Panevėžį per visą Lietuvą išgarsinusi kliūtis – neva po Rožyną lankstantis mistinis šermuonėlis.

Panevėžio savivaldybės užsakymu gatvės techninį projektą rengusi įmonė sulaukė netikėto Aplinkos apsaugos agentūros reikalavimo atlikti „šermuonėlio inventorizaciją“.

Tokią užduotį aplinkosaugininkai skyrė, kai, vertindami būsimos gatvės poveikį aplinkai, aptiko, jog dar praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje Rožyno apylinkėse šmirinėjo retai sutinkamas mažulytis žvėrelis. Elektroninėje saugomų rūšių informacinėje sistemoje, administruojamoje Saugomų teritorijų tarnybos, rastas įrašas, kad 1988-aisiais Panevėžyje, Rožyno mikrorajone, maždaug už 80 metrų nuo planuojamos tiesti gatvės, buvo pastebėtas šermuonėlis. Kadangi gyvūnas įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą, aplinkosaugininkai susirūpino, jog būsima gatvė gali jam nepatikti.

Savivaldybei teko užsakyti Gamtos mokslų tyrimo instituto paslaugą. Į Rožyno mikrorajoną atvykę mokslininkai puolė naršyti apylinkes, ieškodami prieš tris dešimtis metų čia prabėgusio šermuonėlio. Paieškos pasirodė esančios bevaisės: mažojo žvėrelio neaptikta nė kvapo. Mokslininkai įvertino, kad vietovė visiškai netinkama gyventi šermuonėliui.

Būsimai gatvei prieštaraujantiems Rožyno gyventojams Savivaldybė įrodinėja, kad naujoji gatvė per jų mikrorajoną bus kol kas tik dviejų eismo juostų – siauresnė nei Nemuno gatvė. M. GARUCKO nuotr.

Būsimai gatvei prieštaraujantiems Rožyno gyventojams Savivaldybė įrodinėja, kad naujoji gatvė per jų mikrorajoną bus kol kas tik dviejų eismo juostų – siauresnė nei Nemuno gatvė. M. GARUCKO nuotr.

Langų gyventojams nekeis

Paslaptingasis šermuonėlis tebuvo viena keista kliūtis gatvei tiesti. Kur kas daugiau rūpesčių naują gatvę per miegamąjį mikrorajoną suplanavusi Savivaldybė turi dėl vietos gyventojų keliamo nepasitenkinimo. Čia gyvenantieji ne kartą rinko parašus reikalaudami sustabdyti projektą. Gyventojai motyvuoja, jog Rožyną perskrosianti gatvė bus visapusiškai pavojinga – padidės triukšmas, oro tarša, o vaikams bus nesaugu ją kirsti pakeliui į mokyklą.

Rašto su gyventojų parašais Savivaldybė sulaukė ir praėjusią savaitę.

„Savivaldybei primenama, kad buvo pažadėta gyvenantiesiems prie būsimos gatvės pakeisti medinius langus į plastikinius. Tokių pažadų tikrai niekas nedalino ir negali būti, kad Savivaldybė privačiuose namuose pradės keisti langus“, – pabrėžė T. Jukna.

Jis teigia nematantis svarių argumentų, kodėl gatvė neturėtų būti nutiesta.

„Tai bus eilinė miesto gatvė, kaip kad V. Alanto ar Nemuno gatvės, prie kurių irgi gyvena žmonės. Tranzitiniam sunkiasvoriam transportui nėra jokio tikslo važiuoti per miestą, jis suka į aplinkkelį“, – ramina T. Jukna.

Anot jo, naujoji gatvė nukreiptų transporto srautus, atvykstančius iš Pasvalio ir Kupiškio krypčių, tiesiai į Pramonės gatvę, vedančią į automobilių turgų ir vakarinę miesto dalį, kur įsikūrę prekybos centrai.

Pasak T. Juknos, būsima Šiaurinė gatvė gyvybiškai svarbi miestui, ypač planuojant Smėlynės gatvės rekonstrukciją. Šioji, pavaduotojo teigimu, įmanoma tik tuomet, kai atsiras galimybė nukreipti transporto srautus į Šiaurinę gatvę.

Komentarai

 • Pagaliau atsiras nauja gatvė !!!

  • Kadangi namai privatus ir daugiabuciai stovi prie gatviu tai pareikalauti raginu kad visame mieste pakeisti langus ir darbu uzsakima atiduoti mums.

  • PAGALIAU! Dėkui už pačią geriausią naujieną! Dėl jos būtent dalyvavau rinkimuose.

   • Atsakyti
 • VALIO!

  • Vaidensiuos jūm visiem iki jusū dienų pabaigos, vakarais stūgausiu kaminuos, o paryčiais girgždinsiu kiekvienus vartelius… ū-ūūū-ūūūūūūūūū …

   • Atsakyti
 • O kada jos tesinį nuo PC Rožynas iki Senamiesčio g. planuojate nutiesti ???

  • Pamiršk! Ten neįdomu.

   • Atsakyti
 • Jo, tokia gatvė o tik 50km/h, dar kalniuku tik trūksta.

 • Šermuonėlio gelbėtojams gėda.

 • Nakčia motociklai
  Į greitkelio rūką
  įjungia ilgas šviesas
  abudu ištrūkom.
  Juoda orchidėja
  kaip aš mylėjau
  kadaise abu kartu
  pavijome vėją
  Juoda orchidėja
  kaip man skaudėjo
  nudegino širdį man kadais
  juoda orchidėja
  https://www.youtube.com/watch?v=HQvceFRBq9M

  • Atsakyti
  • Tai ir manęs nejau neieškos?

   • Atsakyti
  • https://www.youtube.com/watch?v=XfFkaC_6uEI
   … juk prievarta pamilti aš negaliu net mylinčio ŽMOGAUS …

   • Atsakyti
    • Atsakyti
    • sugrįžk atgal, kur yra tavęs laukiusių, laukiančių, ieškojusių ir žiūronus nusipirkt pažadėjusių.
     Gyvensi geriau nei rojuje ir nebeteks tau, brangusis šermuoniuk, vargo ant šios pilkos žemelės vargti.

     • Atsakyti
 • tegu tik pasirodo miesto autobusai – padangas pragraušiu !

  • Netik autobusai, bet ir fūros. Dantų neužteks.

 • pagaliau pasibaigė š…. malimas, o malė ten gyvenantys piniguočiai.

 • Ir kas idomiausia, kad tie, kurie nori tos gatvės, kai ji bus pastatyta, liks kaip musę kandę, ja net nesinaudos… Smėlynės gyv. situaciją ne tik nepalengvins, bet net pablogins. Naujoji gatvė visai į kitą pusę t. y. į pramoninį rajoną, o iš Rožyno kiekvienas važinėja po kelis kartus per dieną į miesto centrą. Į į pakliūti galima tik Smėlynės gatve. Atsiradęs žiedas Smėlynės g. gale išvažiuojantį srautą stabdys tai faktas. Piko valandomis bus ištisinis kamštis… O mikrorajonas ir gamta bus sunaikinta. Tai Pyro pergalė… Vėliau tą visi pamatys, bet bus vėlu…

  • Atsakyti
  • Ponas nesuprantat pats apie ką rašot:) Nedings gi Smėlynės gatvė. Ji bus sutvarkyta. Ir važiuosim kur norėsim: ar į centrą ar į prekybos centrą. Baisiai jau nemėgstu niurgzlių… Viskas blogai… Netiestų – rastumėt ko pabumbėti irgi. Tiesiog esate iš esmės nelaimingas Panevėžietis. Užuojauta.

   • Šnekat nežinodamas apie ką. Ar sutvarkysi ar nesutvarkysi Smėlynės g. jos pralaidumas nepadidės ir kryptis nesikeis. Ji visada vedė ir ves į miesto centrą. Ne jums apie apie eismo organizavimą kalbėti. O už 400 tūkstančių būtų galima suremontuoti Aguonų g. kuri neremontuota nuo 1985…. Matyt jos nematęs ponas?

    • Atsakyti
    • Pasikartosiu. Užuojauta nelaimingam bambekliui:)

     • Baigėsi argumentai????
      Taip visada su tai norinčiais nežinia ko…

   • Pagal komentarus, tai su tamstos supratimu ne stebuklai. Kvailai atrodo. Geriau nekomentuokit apie ką neturit žalio supratimo. 🙂

  • O rėklių, senamiesčio musėt ne į rožyną? Genijau?

  • ka tu cia veli nebespank ,cia visiem i nauda sitas aplinkelis sako bus kamsciai juokdaris ..

 • Tėviškėj tikrai yra śermuonėlis,neduok dieve sužinos kas tai nei sėt nei akēt nebegalėsim

  • ir vaistinių ramunėlių auginti nebeleis?

 • Greičiai tieskit tą gatvę, kuri miestui tikrai reikalinga, nebeklausykit tų vietinių rėksnių, jie jug puikiai žinojo, kad toje vietoje numatyta tiesti gatvę, bet vistiek statėsi namus.

 • pagaliau, seniai reikėjo, šita valdžia pagaliau valdo ir daro, panevėžio rožynas atsinaujina, dar reikėtų ir Kniaudiškių kelią aplink garažiukus padaryt, iš savitiškio,o tai per Kniaudiškių g. negali nei pravažiuot nei pereit. Reik buldozerio ir čia

  • nusipirk dviratį.

  • atsinaujina Rožynas? Pažiūrėk išėjęs iš savo kiauto. Lietaus vandens surinkimo sistema daroma be gatvės bortų, griovių fragmentai paliekami. Po sukasimo gatvės ne atstatomos, o suniokojamos padarant jas kaip šachmatų lentas. Nei estetikos nei paprasčiausios techninės logikos. Klojant vamzdžius kas dieną nutraukiami tai vandentiekio, tai kanalizacijų įvadai… ir dar galima vardinti toliau atmestiną darbą savivaldybės. O atsiranda žmonių, kurie tai vadina atsinaujinimu

   • Atsakyti
 • Visas gyvenimas sukasi tik apie mašinų eismą, visa kita px 🙂

 • na pagaliau.koks begalinis zmoniu savanaudiskumas,tiek metu blokavo gatves sttatybas,gatves reikalingos visam rozynui.kalba apie aguonu gt rekonstrukcija.kad tik pro juos nevaziuotu,kad tik pro kitus.netraukit adijalo ant saves

  • pasirodo kurie prašo, kad į grynai gyvenamą rajoną būtinai įleistų furas (riaumojančias virš 40 t.). Visame pasaulyje tokių piliečių nerasi, kurie bėdos sau prašo…

 • Prašom, statykit tą gatvę, bet tai gyvenamoji zona, turėtų būti draudžiamas sunkiasvorių mašinų eismas. O dabar žmonės kaip prie greitkelio gyvens. Pinigų neužtenka, tai spėju, žmonėms 10 metų reikės laukti tų visokių atitvarų triukšmo mažinimui?

 • Ir Klaipedos ir Smelynes ir Nemuno gatvese gyvena zmones, o eismas intensyvus. Ir ka daryti? Gal rozyne isskirtine rase gyvena, jei eismo bijo;-) ?

 • Labai gerai ta gatvė. Nesuprantu, ko tie rozyno žmonės siunta. Ar kitomis mieste gatvėmis mašinos nevažinėja po zmonių langais? O tai kai Beržų, Aukštaičių, Nemuno gatvėse gyveba? O Smelynės gyventojų tikrai gaila. Šita gatve nors 10 proc. srautas sumažėtų ir tai jau būtų gyventojams naudos.

  • Kam nepatinka miestas su automobiliais, primenu, kad yra Pritepė be jokio eismo.
   Pikta skaityti, nes patys rėksniai ir ašarotojai kieviename kieme turi po automobili ir ne po viena, kitaip oi kaip reiketu jiem miesto autobusu.

 • Zona 40 ir aplinkelis. Durniu laivas

 • Saunu pagaliau aplinkelis lauktas20metu

Rodyti visus komentarus (42)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų