ELTA nuotr.

Nėra ženklų, kad Rusija sustotų: kariuomenė juda pirmyn

Nėra ženklų, kad Rusija sustotų: kariuomenė juda pirmyn

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia nematąs indikacijų, kad, pripažinusi separatistinių Luhansko ir Donecko regionų nepriklausomybę, Rusija sustos.

„Nėra jokių indikacijų, kad pripažinimu Rusija apsiribos, kariuomenė juda pirmyn į okupuotas teritorijas, o iš paskelbtų dokumentų susidaro įspūdis, kad pripažinimas galioja ne tik okupuotose teritorijose, bet ir visuose Luhansko ir Donecko Ukrainos regionuose. Tai galima suprasti tik kaip atakos krypties atskleidimą. Ukraina yra užpulta, reikalingas vieningas ir stiprus Vakarų atsakas“, – feisbuke antradienį rašė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Kartu politikas pažymėjo, kad Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų gretose atsiranda vis daugiau pritariančių sankcijoms Rusijai.

„Ketvirtą valandą šiandien Paryžiuje renkamės į neeilinę Užsienio reikalų ministrų tarybą dėl Rusijos vakarykščio LNR/DNR pripažinimo ir kariuomenės įvedimo. Iš preliminarių pokalbių su ministrais aišku, kad vakar išsakytai Lietuvos pozicijai dėl sankcijų pritarimo kur kas daugiau“, – teigė jis.

G. Landsbergis atkreipė dėmesį ir į tai, kad Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį pareiškė, jog stabdo dujotiekio „Nord Stream 2“ projektą.
„Vokietijos vyriausybė tik ką žengė savarankišką žingsnį teisinga kryptimi – kancleris Scholzas tik ką paskelbė, kad „Nord Stream 2“ nebebus naudojamas“, – teigė G. Landsbergis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį vėl perstumdė Ukrainos sienas ir, nepaisant užsienio pasipriešinimo, suvereniomis šalimis pripažino separatistinius Luhansko ir Donecko regionus. Dėl to Vakarai ketina skelbti Rusijai sankcijas.

Rusijos užsienio reikalų ministerija ir kitas šalis paragino pasekti Rusijos pavyzdžiu ir taip pat pripažinti teritorijas Rytų Ukrainoje.

Tuo metu 27 ES šalių atstovai antradienį Briuselyje pradėjo savo konsultacijas dėl planuojamų sankcijų Rusijai. Diplomatai agentūrai dpa patvirtino, kad Europos Komisija pateikė konkretų pasiūlymą dėl baudžiamųjų priemonių. Jis, ES šaltinių duomenimis, numato sankcijas daugybei atskirų asmenų, tačiau taip pat ir kitas priemones. Detalės kol kas nežinomos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų