„Neptūnas“ (E. Ovčarenkos/ BNS nuotr.)

„Neptūnas“ jau laukia savo varžovo pusfinalyje

Klaipėdos „Neptūnas“ tapo pirmuoju šio sezono LKL atkrintamųjų varžybų pusfinalio dalyviu. Mindaugo Girdžiūno vedami klaipėdiečiai namuose 87:69 nugalėjo Utenos „Juventus“ ir seriją laimėjo „sausai“ 3:0.

Itin galingai rungtynes pradėjęs „Neptūnas“ po pirmųjų keturių minučių jau turėjo susikrovęs dviženklį pranašumą (13:3).

Bet po šalto dušo atsigavę uteniškiai laimėjo atkarpą 10:0 ir švieslentėje atstatė lygybę (13:13).

Ketvirčio pabaigoje vėl sekė aikštės šeimininkų spurtas, po kurio klaipėdiečiai pirmavo 8 taškais – 25:17.

Visą antrąjį ketvirtį varžovus pasivyti bandę svečiai liko nieko nepešę – „Neptūnas“ vis rasdavo savo atsaką ir prieš ilgąją pertrauką turėjo tą patį, 8 taškų pranašumą – 45:37.

Trečiajame kėlinyje žaidimas vyko atkarpomis – po Mindaugo Girdžiūno tritaškio klaipėdiečiai kiek atitolo (55:43), tačiau tada sekė „Juventus“ spurtas 11:0 (55:54). Antrąją ketvirčio dalį jau sėkmingiau baigė aikštės šeimininkai, prieš lemiamą kėlinį susigrąžinę turėtą pranašumą – 68:56.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas – klaipėdiečiai dar labiau padidino turėtą persvarą ir šventę trečiąją pergalę serijoje pirmieji žengė į atkrintamųjų varžybų pusfinalį – 87:69.

Geriausias karjeros rungtynes LKL sužaidė „Neptūno“ gynėjas M. Girdžiūnas. Lietuvis per 29 minutes pelnė 25 taškus (5/8 dvit., 4/5 trit.).

„Neptūnas“ pusfinalyje susitiks su Kauno „Žalgirio“ ir Alytaus „Dzūkijos“ poros nugalėtoju. Čia po dviejų mačų 2-0 priekyje žaliai balti. Trečioji akistata vyks penktadienį Kaune (19.00 val.).

Šeštadienį tečiąsias savo ketvirtfinalio rungtynes žais „Lietkabelis“ ir Prienų-Birštono „Vytautas“ (2-0) bei „Lietuvos rytas“ ir „Pieno žvaigždės“ (2-0).

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 25 tšk., Jerai Grantas (9 atk. kam.) 14 tšk., Danielis Ewingas 13 tšk., Chrisas Loftonas 9 tšk.

„Juventus“: Vaidas Čepukaitis 16 tšk., Jamaras Diggsas 14 tšk., Vytautas Šulskis 10 tšk.