Didelė dalis apleistų kapų – jau be paminklų ar su griūvančiais kryžiais, tad atrasti čia palaidotų žmonių artimuosius – kone iššūkis. Dažnai juos aptvarko gretimas kapavietes prižiūrintys asmenys, tad Savivaldybė kol kas neskuba jų perleisti kitiems.

Neprižiūrimi kapai – nauja verslo niša

Neprižiūrimi kapai – nauja verslo niša

Artėjant Vėlinėms žmonės suskumba tvarkyti artimųjų kapų. Panevėžio savivaldybei paskelbus, kad netvarkingos kapavietės bus pradėtos žymėti lentelėmis, skelbiančiomis apie būtinybę tvarkytis, kai kurie puolė raitotis rankoves. Pastebima, kad vis dažniau kapavietes žmonės prižiūri ne patys, o patiki tokias paslaugas teikiančioms įmonėms ar pavieniams asmenims.

Tiesa, akis badančių gėdos lentelių Panevėžio savivaldybė visgi atsisakė, nors kai kurių savivaldybių praktika parodė, kad tai veiksmingas būdas paraginti apsileidėlius tvarkytis.

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Laura Jankevičienė teigė, kad Vėlinės bei Visų šventųjų diena yra tarsi žadintuvo signalas – daugelis žmonių bent prieš šias šventes sutvarko savo artimųjų kapus. Tačiau Savivaldybės specialistai savotišką inventorizaciją rengia bent tris kartus per metus.

„Kol kas apėjau tik Šilaičių kapines. Galiu pasakyti, kad jau sutvarkytos keturios ar penkios kapavietės, kurios buvo įtrauktos į neprižiūrimų sąrašą. Kitą savaitę, jeigu leis orai, peržiūrėsiu ir Kristaus Karaliaus katedros kapines, tuomet matysime bendrą vaizdą“, – sakė L. Jankevičienė.

Po paskutinės tokios apžiūros Kristaus Karaliaus kapinėse nustatyti 208, o Šilaičių kapinėse – 287 neprižiūrimi kapai.

Visą straipsnį skaitykite spalio 15 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Siūlau infrastruktūros specialistei pasižiūrėti ir kas už tvoros dedasi Kristaus Karaliaus kapinėse. Konkrečiau, rytinėje kapinių dalyje. Pagal tvorą einantis apleistas žvyrkelis duobėtas, juo važiuojantys automobiliai kelia kalnus dulkių. Kapų net neverta tvarkyti, jei nepraneša lietaus. Konteineriai perpildyti, šalia jų priversta įvairaus chlamo, pradedant ardomų automobilų detalėmis ir baigiant statybinėm atliekom. Dar išknista ir nesutvarkyta pievelė (buvo keičiamos komunikacijos) virtusi molio purvynu. Šiuo metu tvarkoma Kėdainių gatvė prie kapinių pietinės tvoros, gal jau laikas pagalvoti ir apie rytinį patvorį, nes atrodo tai tragiškai ?

    • Atsakyti
  • Daugelis artimųjų jau išmirę. Kapinių prižiūrėtojai turėtų apie tai būt informuoti. Galima bendra tvarka (minimaliai) prižiūrėti tokius kapus, paliekant paminklą ir paprastą tvarkomą žolyną, kurio priežiūrai tiktų žoliapjovė, Pvz. kaip Anglijoje.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų