V. BULAIČIO nuotr.

Nepriklausomybės šalikas – beveik kilometro

Nepriklausomybės šalikas – beveik kilometro

Geležiečiai įsitikinę, kad jų prieš metus pradėtas megzti Nepriklausomybės šalikas turi magiškų savybių: šildo ne tik kūną, bet ir sielą.

Į šio rankdarbio kūrimą įsijungę 450 žmonių šeštadienį negalėjo sulaikyti ašarų, kai beveik kilometro ilgio mezginys apjuosė jų visų krūtines.

Bendrystėje išmegztas stebuklas

Panevėžio rajono savivaldybėje savaitgalį vyko finalinis renginys „Numegzta Lietuva“. Jo metu Lietuvos šimtmečio proga pristatytas daugiau nei metus iš rankų į rankas keliavęs Nepriklausomybės šalikas.

Iniciatyvą pradėjo Geležių kaimo bendruomenė. Jos nariai ir kiti gyventojai dar 2017-aisiais, prieš Nepriklausomybės atkūrimo šventę, sugalvojo suvienyti kaimynus bendram darbui – trijų spalvų mezginiui. Taip keletą savaičių nedidukame krepšyje į kamuoliuką susuktas šalikas apkeliavo daugelį Geležių kiemų ir praėjusiais metais, prieš Kovo 11-ąją, iškilmingos šventės metu apjuosė miestelio centrinę aikštę.

Šiandien tas kamuoliukas jau sveria 55 kilogramus, o jo ilgis siekia 950 metrų.

Šalikas išaugo viso rajono žmonių bendrystės dėka: graži iniciatyva labai greitai prigijo ir pasklido už Geležių ribų. Keliaudamas per kaimus, miestelius, trispalvis mezginys pabuvojo 450 mezgėjų rankose, prie jo sukūrimo prisidėjo 25 organizacijos bei įstaigos. Galiausiai išskirtinis rankdarbis pasiekė net Kupiškio rajono gyventojus.

„Šaliko iniciatyva išgarsino mūsų kraštą. Tačiau geležiečiai nebedrįsta savintis šio projekto – tai jau viso rajono bendrystės simbolis.“

J. Barolienė

Kelionė dar nesibaigs

„Nepakartojamas jausmas buvo šiuo mezginiu dalintis ir vėliau apsijuost Panevėžio rajono savivaldybėje finaliniame renginyje“, – pasakojo viena projekto autorių, Geležių kaimo bendruomenės atstovė Jovita Barolienė.

Uždėjus šaliką ant visų renginio dalyvių, ne vieno jų akyse pasirodė ašaros. O tokią akimirką širdis dar labiau jaudino skambėjęs himnas Lietuvai: Tautišką giesmę su visais traukė į šventę kviestas dainininkas Deividas Norvilas.

Į renginį atvykusiems mezgėjams projekto organizatoriai įteikė padėkos dovanėles. Geležių bendruomenės moterys primezgė krūvą mažų į kamuoliukus susuktų tautinių šalikėlių. Vienas trispalvis šalikas specialiai sukurtas Panevėžio rajono merui Povilui Žaguniui už jo dėmesį šios iniciatyvos pradžioje.

Kaip sakė J. Barolienė, Nepriklausomybės šaliko kelionė su minėtu renginiu nesibaigs. Šiuo metu mezginys liko rajono Savivaldybėje, kurios pastatą apjuos Vasario 16-ąją. Vėliau jis grįš į savo gimtinę ir pavasariop vėl keliaus pas naujus mezgėjus.

Mezgimo idėjos autorė kultūrininkė J. Barolienė pasidžiaugė jau sukurtu šaliko logotipu, o ateityje ketina išleisti šiam projektui skirtą fotoknygą. Vasarą numatytas „Numegzta Lietuva“ festivalis, kuriame bus pristatomos įvairios edukacinės programos apie rankdarbius.

„Šaliko iniciatyva išgarsino mūsų kraštą. Tačiau geležiečiai nebedrįsta savintis šio projekto – tai jau viso rajono bendrystės simbolis“, – patikino J. Barolienė.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų