Du mėnesius vizito pas neurologę Konsultacijų poliklinikoje laukusi senjorė buvo išprašyta iš kabineto taip ir negavusi pagalbos. P. Židonio nuotr.

Nepasiskiepijusiai panevėžietei – gydytojos akibrokštas

Nepasiskiepijusiai panevėžietei – gydytojos akibrokštas

Neturintiesiems nei skiepo nuo COVID-19, nei testo užvertos ne tik didžiųjų parduotuvių, grožio salonų, bet gali būti užtrenktos ir medikų kabinetų durys. Tokią karčią pamoką gavo panevėžietė, du mėnesius laukusi vizito pas gydytoją, bet buvusi išprašyta lauk, nes atėjo ne tik nepasiskiepijusi, bet ir neatlikusi testo.

Lietuvoje skiepytis nuo COVID-19 nėra privaloma, tačiau to nepadariusieji turi pamiršti ne tik apsilankymus pas grožio specialistus, kultūriniuose renginiuose ar apsipirkimus ne maisto prekių parduotuvėse. Panevėžietė Kristina, atlydėjusi mamą į Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų polikliniką, nustėro, kai neurologė atsisakė apžiūrėti pacientę, nes ši nepasiskiepijusi ir neturėjo COVID-19 testo. Medikė moterims paaiškino, kad taip nori apsaugoti save. Gydymo negavusi panevėžietė medikę apkaltino diskriminacija ir pateikė skundą jos darbdaviui – Respublikinei Panevėžio ligoninei.

Kaip pasakojo savo pavardės nenorėjusi viešinti Kristina, dar rugpjūčio pabaigoje ji savo ligotą mamą užregistravusi pas specialistus Konsultacijų poliklinikoje. Anksčiau patekti pas reikiamus medikus nebuvo vietų. Ir pas ausų, nosies ir gerklės specialistą,ir pas neurologę vizitai buvo numatyti tik spalio 15-ąją. Dar dieną prieš tai Kristina paskambino į poliklinikos registratūrą pasiteirauti, ar jos mamai nereikia pasidaryti testo dėl COVID-19, mat nėra pasiskiepijusi.
„Registratūroje mane patikino, kad visi pacientai priimami be galimybių pasų ir kitų apribojimų, įstaigoje ypatingas dėmesys skiriamas srautų valdymui ir kitoms prevencinėms priemonėms“, – pasakojo Kristina.

Įstaiga ta pati – tvarka skirtinga

Pirmiausia Kristina palydėjo mamą pas LOR specialistą. Anot panevėžietės, nors buvo atliktas ne vienas tyrimas, o paciento ir gydytojo kontaktas itin artimas, medikė nė puse žodžio nepriekaištavo, kad pacientė nepasiskiepijusi, nereikalavo ir testo rezultato. Tačiau nuėjus pas neurologę Daivą Bagurskienę situacija buvo visiškai priešinga.

„Tik pradėjusi pildyti ligos istoriją, gydytoja paklausė, ar mama skiepyta. Išgirdusi neigiamą atsakymą, užvertė ligos kortelę pareiškusi, kad jos darbas baigtas. Bandžiau sakyti, kad nuo rugpjūčio laukėme šios konsultacijos, tačiau buvo atšauta, kad čia tik mūsų problemos“, – tokiu medikės elgesiu pasibaisėjo Kristina.

Saugosi užkrato

Panevėžietė pasakoja, kad neurologė jų dar paklaususi, ar mama turi pasidariusi COVID-19 testą. Kristina bandė teisintis, kad poliklinikos registratūroje ją patikino, jog nepasiskiepijusiems pacientams testai nėra reikalingi, tačiau D. Bagurskienė nesileido į diskusijas.

„Paaiškinau, kad registratūroje kalbėta buvo kitaip, bet D. Bagurskienė atsakė, kad pas ją lankantis testas neskiepytiems pacientams yra privalomas. Bet nei registratūroje, nei ant gydytojos kabineto durų tokios informacijos nebuvo pateikta. Neurologė teigė taip sauganti save. Gerai būtų iš anksto žinoti, ar lankantis pas šią gydytoją galioja kita tvarka, ar yra kitos priežastys, kodėl mano mama negavo konsultacijos, kurios laukė du mėnesius“, – piktinosi Kristina.

Pirmadienio rytą ji parašė skundą ir medikės darbdaviui – Respublikinei Panevėžio ligoninei. Kristina įsitikinusi, kad tai yra ne kas kita kaip diskriminacija. Pasak Kristinos, slaugytoja, matydama kaistančią situaciją, pasisiūlė moterį užregistruoti kitam vizitui pas kitą neurologą.

„Nenorėjau konfliktuoti, bet mačiau, kad beprasmiška kalbėti apie gydymą. Net nebūčiau pagalvojusi, kad iki tokių dalykų bus prieita. Jeigu neskiepytiems žmonėms ir medikų pagalba prieinama tik su testais, ar apie tai įstaiga neturėtų iš anksto informuoti pacientų? Du mėnesius laukėme vizito, bet buvome tiesiog išprašytos iš kabineto“, – tai, kas įvyko, iki šiol stulbina Kristiną.

Ligoninė tvirtina pradėjusi tyrimą ir apgailestaujanti dėl to, kas įvyko. P. Židonio nuotr.

Pradėjo tyrimą

Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis patvirtino, kad dėl šio įvykio yra gautas skundas ir pradėtas vidinis tyrimas. Išvadas daryti, pasak ligoninės atstovo, bus galima tik baigus tyrimą.
„Nepaisant, kokios bus vidinio tyrimo išvados, apgailestaujame dėl situacijos, kuri sukėlė pacientei ir jos artimiesiems neigiamų emocijų, nepasitenkinimo ir tam tikrų nepatogumų. Jau šiuo metu ši pacientė yra užregistruota apžiūrai pas gydytoją specialistą. Ligoninės administracija, nuodugniai ir nešališkai išnagrinėjusi šį įvykį, priims principingai teisingus sprendimus savo darbuotojų, galimai neatsakingai atlikusių savo pareigas, atžvilgiu“, – patikino V. Riaubiškis.

Anot jo, galimybių paso Konsultacijų poliklinikoje nereikia. Įeinantiesiems yra matuojama temperatūra. Jeigu žmogus neturi COVID-19 ligai būdingų simptomų, pas specialistus jis apsilankyti gali.

Pasak V. Riaubiškio ligoninės administracija nuolat primena pacientams ir jų artimiesiems, kad, pasitaikius nesutarimų tarp pacientų, jų artimųjų ir ligoninės personalo atvejams, nedelsiant apie tai būtų informuojami ligoninės administracijos darbuotojai ar ligoninės komunikacijos specialistas – taip būtų galima nedelsiant išsiaiškinti susidariusią situaciją, ją tinkamai ir laiku išspręsti.

„Vertiname gražius, dalykiškus ir abipusiai pagarbius paciento, jo artimųjų ir gydymo įstaigos personalo santykius, kurie, esame įsitikinę, turi būti nukreipti į maksimalias pastangas padėti pacientui ir jo artimiesiems. Labai apgailestaujame, kad kartais pasitaiko nesusikalbėjimo ar nesusipratimo atvejų, kurie sukelia nereikalingas neigiamas emocijas ir mažina pasitikėjimą vienų kitais“, – atsiprašė V. Riaubiškis.

 

Komentarai

 • teisingai gyd.D.Bagurskienė padarė, kitaip idiotų neišmokysi gerbt kitų

  • Kodel teisingai pasielgė? Medikų konsultacijos privalo būti prieinamos visiems, nesvarbu ar tu skiepytas ar ne! O ponia gerbiama BAGURSKIENĖ per daug sau leidžia taip elgdamasi su žmonėmis! Per kurį laiką pasidarė KAS PER AŠ…. šios gydytojos reputacija kritusi jau senai…

   • Atsakyti
  • Gydytoja neteisi ji pasielgė žiauriai su garbaus amžiaus žmogum ,juk visi mes be išimtiems būsim senjorais ir jei mes nepadėsime vieni kitiems tai yra žiauru tad reikėtų susiimti ir gerai pagalvoti neskriauskime vieni kitų

  • Bgurskienė jau senų senovėj išsidirbinėjo iš pacientų — dabar peržengė visas ribas.Tai ši ponia vadinasi nepasiskiepijusi.Lauk tokia neišprūsusia „medikę“

  • Apsirengi kaip priklauso_visą aprandą, resliratorius, skydelis, pirštinės ir kt. nair apžiūri ligonį. Kokia čia problema?

  • Už tą jūsų teisingai,gydytoją turėtų dabar , apmokėti kelionės išlaidas,sugaištą laiką ir senam żmogui moralinę žalą,kas ji tokia,kad daro savo tvarką.Dukra Šaunuolė,kad paviešino ir parašė skundą.

 • Gydytoja pasielgė taip , kaip turėtų būti elgiamasi su antivakseriais

  • Ponia , tai jūsų gynama Bagurskienė taip pat nesisikiepijus ?????jei bijo apsirkti. Rašykit lietuviškai – pasiskiepyje , nepasiskiepije, nenaudokit angliškų panegdžiojimų .Matyt gera draugė ?!?!

   • Atsakyti
  • Juolab ir su vakseriais

   • Atsakyti
  • Tu dalbajobas? Vakcinuokis durneli į visus galus į sveikatą. Ir klausyk žinių su COVID-19

  • Jau žmonėms nuo vakcinaciju stogai galutinai nuvažiavo,taip nieko negirdi ir ne mato tai išvis idiotas padarė… Gaila naikina smegenėlių. „Pasaulio gelbėtojai“ žmonės pasaulį kovoja dėl savęs dėl vaikų,o čia durneliai ne tik save sunaikino bet dar ir vaikus savo kiša po adata nuodų…

 • Akibrokštas eiti pas gydytoją, kuri aptarnauja šimtus kitų pacientų ir tikėtis, kad tavo šizofrenija yra pateisinimas jiems sukelti grėsmę. Nepasiskiepyji, nesitestuoji-sėdėk rūsyje

  • Tai ir sedekit rūsy neaiskinęs kaip ka kitiems daryt ir elgtis!

   • Atsakyti
 • 0 vat ir nesutinku. Daug metų dirbau su šia daktarė. Pasipūtusi, arogantiška, nemaloni persona

 • Gydytoja aiškiai pasakė, kad saugoja save. Bet jeigu ji pati pasiskiepijusi, tai ko tada bijoti? Čia aiški ir visuomenės nuomonė: aš skiepijsusi ir tu privalai. O gyd.smagiausia dirbti užsidarius, be pacientų

 • Tai jei gydytoja pasiskiepijusi,kodėl taip bijo nepasiskiepijusio? Tai kaip čia yra,nebesuprantu.

 • Man ir yra teke susidurti su šia gyditoja ir tikrai nebenorėčiau daugiau patekti pas ją.Tikrai nemalonus žmogus.

 • Štai ką reiškia terminas „nepasiskiepijusių karatinas“. Paskiepyti ar prasitestavę gauna paslaugas, neskiepyti ir nesitestavę – „ilsisi“. Nejau norite, kad būtų taip, kaip Latvijoj, kad visa šalis sustotų ir užsidarytų? Jei pavyktų saugiai namuose „uždaryti“ 25proc gyventojų be imuniteto, tai atsilaisvintų 80proc ligoninių lovų. Eilės pas gydytojus automatiškai sumažėtų. Krematoriumai netektų 85 proc kovidinių klientų…

  • Deja jus apgavo -dabar yra kaip tik pasiskiepijųsių pandemija, pasiskaičiuok kiek per dieną miršta pasiskiepijųsių, kurie serga virusu, atsiminkit, kad tie kurie pasiskiepijo vieną ar du kartus irgi skaitosi nepasiskiepiję

 • Nugi mokam PSD, tai kodėl taip ekgiatės su pagyvenusiais žmobėmis?

 • Dėl antivakserių tramdymo pritarčiau iš visos širdies,bet gal ir nereiktų taip griežtai.Nors,dar neaišku,kiek čia tiesos.Na,o dėl gerb.gydytojos drįstu prieštaraut.Teko lankytis.Maloniai priėmė ir jokio pasipūtimo ir arogancijos.Gavusi tyrimus,paskambino asmeniškai,aptarėmę tolesnius veiksmus .Ačiū. Žmonės,keiskim požiūrį į medikus,neikim į polikliniką kaip į autoservisą,daugiau gerumo iš mūsų,to paties sulauksime ir iš jų.

  • Taip, jau pakeičiau ir tikrai ne į gerąją pusę. Ponios gydytojos elgiasi jau kaip nori:nori vėluoja puse val., nori nepriima visai. Tame tarpe ir gyd Abramaviciene:išeina pasivaikščioti pusvalandžiui, o po to visi dejuoja e, kad vietų nėra. Spirt velniop tokias,zvaigzdes,kartu su seselėm(nes ten, kai kurios, dar didesnės žvaigždės).

 • Visi moka PSD, visi turi būti gydomi. Dabar šitoj iškreiptoj veidrodžių karalystėj sveikas žmogus gali skiepytą apkrėsti. Tikėtina, kad ta gydytoja nesiskiepijusi, (nors skiepas ir neapsaugo) todėl taip paniškai ir bijo..o gal tiesiog bjaurus būdas. Neiti pas tokią!

 • O dėl ko tuos “ antivakserius“ tramdyti? Todėl, kad turi sveiko proto ir nekiša peties “ už laisvę“? Kad nori kada nors, kai jau ateis laikas, numirti būtent natūralia mirtimi, priešingai, negu siūlo vaikų pshichologas Linas Slušnys? Apsaugok, Dieve, vaikus nuo tokio pshichologo! Na, bet seimo nario duona gal skalsesnė. Kai iš ten jau ištrenks, ką jis gydys..

 • Baisu kaip Bagurskiene taip gali elgtis, cia ne jos privati, tiesiog galima suprasti kad pati nevakcinuota, tipo bijo, bet vakcinuoti uzkrecia labjau, tai ka cia pūstis, geriau pas tokias nevaikscioti, bet negi zinosi jos būdą, kaip nuskambes tada daug kas ir suzinos

 • Šaunuolė Gydytoja. Jeigu mokslininkai-gydytojai sako, kad reikia skiepytis tai kokia čia kutvėla išsidirbinėja trukdydama gydytoją ir visą personalą.

  • Gydytoja davusi hipokrato priesaiką taip nepasielgs, žmogus netinkantis tam darbui. Jau dabar žinome kad nevisiems pasiskiepijusiems susiformuoja reikalingi antikūnai, taigi ponai darykite išvadas.

 • Von is Lietuvos neskiepyti … ner cia jums ka veikt . Eikit oas gruxinus ciukces ar sibira isigimeliai neskiepyti !

  • O tu nuo skiepo daug drąsos įgijai. Kaži kiek į akis sugebėtum pasakyt?

  • Tu ne patriotas, o idiotas, linkiu susileisti dar šešias dozes, tokio , kaip tu ,net negalima pavadinti žmogumi..

 • Ką tu čia knistis protas, net nesiskiepijau aš. O pas gydytojus galiu pakliūti bet kokiu momentu, net mėnesio nereikia laukti. Ir yra viskas gerai. Mulkiai nelaimingi.

 • Reto šlykštumo gyd.Bagurskiene ,nemandagi visada pasikelusi ,bendravimas kaip turgaus bobos,jai visiškai nusispjauti ant žmoniu ji net žmonemis ju nelaiko .Atleisti iš darbo tokia gydytoja.

 • Gydytojams mokami priefai jei pacientus prikalbina skiepytis,tai jie už tai ir putojasi,nei garbės,nei atjaitos jau nebesulauksim,viska valdo pinigai

 • duokit kysiu ima

 • Na ir įdomi šeima ten? Tėvas normalus, vienas geresnių, o mama su vaiku – ne stebuklai! Keista ta gamta, genetika įdomi 🙂

 • Esame labai nusivylę Respublikinės Panevėžio ligoninės 1 kardiologijos skyriaus gydytojos Vidos Šlkienės kaip medikės darbu. Tėtis, kurio netekome, buvo paguldytas į skyrių sunkios būklės – nustatytas širdies nepakankamumas. Savaitę prabuvus ligoninėje primygtinai buvo siūloma vežtis jį į namus, traktuojant kad plaučiai švarūs, diuretikais palengvinta būklė. Atvežto į namus tėčio pulsas buvo 147, deguonis 89, temperatūra 37,7.
  Po kelių valandų tėtis nuvežtas atgal į skyrių, nustatytas teigiamas Covid-19 atsakymas.
  Ar tikrai medikai neturėtų atsakingiau žiūrėti į savo darbą, ypač į skyriuose esančius vyresnius pacientus, kuriems lygiai taip pat reikalingas dėmesys ir pagalba..?

  • Infekcinėje ligoninėje paaiškėjo, jog jam užleistas abipusis plaučių uždegimas. Pirmadienį išleistam su „švariais“ plaučiais antradienį uždelstas?

Rodyti visus komentarus (37)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų