Nepasiduoda: seimūnai ragina grįžti prie naktinių taikiklių įteisinimo

Nepasiduoda: seimūnai ragina grįžti prie naktinių taikiklių įteisinimo

Į parlamentą grįžta diskusijos dėl Medžioklės įstatymo – grupė Seimo narių dar kartą siūlo įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą.

Tokią Medžioklės įstatymo pataisą pirmadienį registravo 43 parlamentarai, tarp kurių – ir opozicinių frakcijų, ir valdančiosios daugumos atstovai.

Kaip teigia projekto iniciatoriai, šiuo metu medžioklėje leidžiamus ir draudžiamus prietaisus reglamentuoja aplinkos ministro tvirtinamos Medžioklės taisyklės. Siūloma šią atsakomybę perduoti Seimui ir reguliavimą numatyti Medžioklės įstatyme, į priemonių sąrašą įtraukiant papildomas priemones: lankus, templinius ginklus bei agresyvių bei kovinių veikslų šunų naudojimą medžioklėje.

Į sąrašą siūloma įtraukti ir naktinius taikiklius, numatant išimtis, kada šie prietaisai gali būti naudojami.

„Projektu siūlome leisti naudoti naktinius taikiklius medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras“, – nurodo Seimo nariai.

Pasak projekto sumanytojų, toks siūlymas yra ne tik suderinamas su šalies tarptautiniais įsipareigojimais, bet ir prisidėtų „prie efektyvesnio gyvūnų gerovės principų užtikrinimo“. Be to, pastebima, kad naktinės optikos įteisinimas leistų efektyviau kovoti su afrikinių kiaulių maru, vykdyti pasėlių apsaugą bei sumažinti žemės ūkio sektoriaus patiriamus nuostolius.

Taip pat kartojama, kad naktinių taikiklių įteisinimas medžioklėje gali pasitarnauti karyboje bei civilinio pasipriešinimo tikslais.

Įteisinti naktinių, lazerinių, termovizorinių taikiklių ir jų priedų prie optinių taikiklių naudojimą medžioklėje siekiama nuo 2015 m. 2021 m., motyvuojant karo grėsme ir parama Ukrainai, buvo pakeisti keli LR Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo 3, 13 bei 37 straipsniai ir įteisintas naktinių taikiklių naudojimas civilinėje apyvartoje.

Spalį parlamentas pritarė siūlymui drausti naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje, tačiau galutinio sprendimo dėl įstatymo pakeitimų priimti nepavyko – balsavo tik 67 Seimo nariai. Todėl dėl Medžioklės įstatymo pataisų parlamentas turėtų balsuoti vėliau.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų