Rajono Savivaldybė ieško pirkėjo milžiniškam mokyklos ir globos namų pastatų kompleksui Linkaučiuose. P. ŽIDONIO nuotr.

Nenorėjo nuomotis – gal norės pirkti?

Nenorėjo nuomotis – gal norės pirkti?

Nieko nesudominusi buvusios Linkaučių pagrindinės mokyklos ir vaikų globos namų pastatais, Panevėžio rajono savivaldybė šį platų kompleksą ėmėsi pardavinėti aukcione.

Rajono iždą tikimasi papildyti mažiausiai 364 tūkst. eurų – tiek siekia pradinė pardavimo kaina.

Pasak Panevėžio rajono vicemero Antano Pociaus, už tiek šiais laikais normalaus namo nepastatysi, o Linkaučiuose pirkėjams siūloma daugiau nei 1 400 kv. m bendrabutis, beveik 250 kv. m valgykla, du mokyklos pastatai, kurių bendras plotas beveik 2 500 kv. m ir dar 1,6 ha žemės sklypas.

Praeitą savaitę aukcioną tokiam nekilnojamam turtui paskelbusios rajono Savivaldybės kol kas neužplūdo potencialūs pirkėjai.

Susidomėjusių nebuvo ir pavasarį, kai Savivaldybė skelbė apie šio pastatų komplekso nuomą. Tuomet tikėtasi už mėnesį gauti bent 1 694,29 eurų nuomos, o pastatus išnuomoti bent penkmečiui.

Nenuleidžia rankų

„Vieninteliai interesantai buvo prasitarę apie šiuose pastatuose Linkaučiuose galbūt įmanomą kokią nors socialinės paskirties įstaigą, gal dienos centrą. Bet viskas tuo ir baigėsi“, – sako A. Pocius.

Oficialiai paskelbus apie buvusios mokyklos ir globos namų nuomą, neatsirado nė vieno norinčio sudaryti tokį sandėrį.

Nė jokio telefono skambučio, pasak vicemero, nesulaukta ir paviešinus naujieną apie šių pastatų pardavimą.

„Kaina atrodo ne tokia didelė, bet gal nevilioja nuošali rajono vieta. Kol kas tik savaitė ir tepraėjo nuo aukciono paskelbimo, gal dar kas susidomės“, – viliasi mero pavaduotojas.

Anot jo, kai dabar tiek giriamasi ekonomikos augimu Lietuvoje, galbūt ir Linkaučiais susivilios bent vienas investuotojas. Pagalvoti ir paskaičiuoti, kiek tokia investicija perspektyvi, dar yra laiko.

Registracija į šį aukcioną numatyta tik sausio 3-iąją. Tada bus galima pirkinį apžiūrėti ir gyvai, lydint Krekenavos seniūnui Vaidui Kaušakiui.

P. ŽIDONIO nuotr.

P. ŽIDONIO nuotr.

Pardavinės daugiau mokyklų

V. Kaušakys sako kol kas nesulaukęs nė vieno prašymo įleisti į pardavinėjamus pastatus.

„Gal kad atokiau nuo Panevėžio, nuo Kėdainių miestų, gal nuomos, o dabar pardavimo kaina per didelė“, – visiško štilio priežasčių ieško seniūnas.

Pardavinėjami pastatai liko tušti po to, kai pernai iš masinių vaikų globos namų Linkaučiuose globotiniai buvo perkelti į trejus bendruomeninius namus Vaivaduose, Piniavoje ir Miežiškiuose.

„Vieninteliai interesantai buvo prasitarę apie šiuose pastatuose Linkaučiuose galbūt įmanomą kokią nors socialinės paskirties įstaigą, gal dienos centrą.“

A. Pocius

Buvusios mokyklos ir vaikų globos namų pastatai Linkaučiuose kol kas vienintelė rajone parduodama švietimo įstaiga. Bet kitąmet aukcionams tikimasi paruošti ir Geležių, Berčiūnų buvusias mokyklas. Šios, anot Savivaldybės vadovų, jau buvo sulaukusios ir galimo pirkėjo.

„Dokumentai jau kaip ir paruošti aukcionui. Dar reikia rajono Tarybos pritarimo“, – teigė A. Pocius.

Tušti pastatai

Panevėžio rajone tuščių buvusių mokyklų stovi ir daugiau.

Nuo rugsėjo vaikai nebesimoko Žibartonių pagrindinėje mokykloje. Tik viename jos korpuse dar tebevykdoma veikla – veikia dienos centras, ikimokyklinė grupė, biblioteka.

Su Valstybės turto fondu deramasi dėl buvusios Katinų mokyklos pastatų perėmimo. Taip pat tikimasi, kad iš rajono valstybė pasiims ištuštėjusią Skaistgirių mokyklą.

Labiausiai pasisekė dviejų buvusių mokyklų pastatams. Maždaug trejetą metų Savivaldybės pardavinėtą Ėriškių mokyklą septynioliktame aukcione nupirkę už 65 tūkst. 81eurą investuotojai joje įkūrė privačius senelių namus.

O Kurganavos mokyklos pastatas bergždžiai pardavinėtas maždaug pusantrų metų. Už dviejų aukštų statinį su daugiau nei trijų hektarų sklypu vaizdingoje vietoje, tarp miško ir netoliese tekančios Juostos upės, pirmajame aukcione prašyta 41 tūkst. eurų, o paskutiniame, vienuoliktame, kaina buvo nukritusi iki vos 33 tūkst. eurų.

Tačiau ir tuomet niekam pušų apsupto pastato neprireikė. Galiausiai rajono Savivaldybė nutraukė aukcionų maratoną ir pasiėmė šį pastatą savo funkcijoms vykdyti. Buvusioje mokykloje dabar veikia neįgaliųjų dienos centras.

Miestui – naujas rūpestis

Panevėžio miesto savivaldybė šiuo metu aukcionuose pardavinėja tik butus Nemuno, Marijonų ir Staniūnų gatvėse.

Tačiau jau kitais metais miesto Savivaldybei irgi teks spręsti, ką daryti su tuščiais uždarytos mokyklos pastatais. Nuo 2022-ųjų rugsėjo vaikai nebešurmuliuos „Aušros“ progimnazijoje.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėja Eglė Morkūnė teigė, jog kol mokykla veikia ir joje vyksta ugdymas, kalbėti apie kitą jos etapą dar per anksti. Tačiau šis klausimas jau aptarinėjamas, renkamos idėjos, kam galima būtų panaudoti be vaikų liksiantį pastatą.

Pastaraisiais metais Panevėžys itin sėkmingai išsprendė net kelių buvusių mokyklų likimą.

Buvusi „Verdenės“ pagrindinė mokykla Parko gatvėje virsta moderniu daugiabučiu. Pirkėjo sulaukė ir nebaigta statyti Pilėnų mokykla V. Alanto gatvėje. Šioje vietoje jau nugriauti seni pastatai.

O uždarytos „Nevėžio“ pagrindinės mokyklos pastatai Taikos alėjoje dabar tarnauja neįgaliųjų, sporto ir kitoms nevyriausybinėms organizacijoms.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų