Nemokamus pietus siūloma skirti ir trečiokams

Nemokamus pietus siūloma skirti ir trečiokams

Prie nemokamus pietus gaunančių pirmokų ir antrokų siūloma prijungti ir trečios klasės mokinius.

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūno pavaduotojas Linas Kukuraitis ir šios frakcijos narys Tomas Tomilinas įregistravo Socialinės paramos mokiniams įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūlo nemokamus pietus nevertinant pajamų skirti mokiniams, kurie mokosi pagal pradinio ugdymo programą trečiojoje klasėje.

Projektas teikiamas siekiant ir toliau mažinti socialinę atskirtį ir mokinių diferenciaciją, kuo ankstesniame amžiuje ugdyti vaikų sveikatai palankias mitybos kompetencijas, paremti šeimas, auginančias jauniausio mokyklinio amžiaus vaikus ir taip sušvelninti dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos kilusias socialines pasekmes bei skatinant pasitikėjimą socialinės apsaugos tęstinumu.

„Taip pat svarbu tai, kad būsimi trečiokai auga su valstybės parama nuo pat jų mokymosi pradžios, todėl sustoti su šios paramos plėtimu būtų netikslinga bent iki ketvirtos klasės, nes tokiu būdu (tęsiant programą) būtų užtikrintas nemokamas maitinimas visiems pradinukams. Pažymėtina, kad nemokami pietūs pradinukams, tai – parama šeimai ir sveikos gyvensenos įpročių formavimas. Ne kiekviena šeima laikosi sveikos gyvensenos įpročių, todėl viešasis maitinimas yra didelė investicija į vaikų sveiką gyvenseną ateityje“, – aiškinamajame dokumento rašte sako L. Kukuraitis ir T. Tomilinas.

Nemokamą maitinimą mokykloje papildomai gautų apie 26,0 tūkst. mokinių, besimokančių pagal pradinio ugdymo programą trečiojoje klasėje.

Siūloma, kad įstatymo pataisos įsigaliotų 2022 m. liepos 1 d.

Projekto autorių duomenimis, pritarus siūlomai nuostatai dėl trečioje klasėje besimokančių mokinių nemokamo maitinimo, 2022 metais papildomai reikės apie 4,6 mln. eurų iš valstybės ir savivaldybių biudžetų, nuo 2023 m. papildomai kasmet prireiks apie 10,0 mln. eurų.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų