Jau nuo mokslo metų pradžios nemokamus pietus valgys ne tik socialiai remtinų šeimų, bet visi pirmokai ir priešmokyklinukai, nepaisant, kokias pajamas gauna jų tėvai.

Nemokami pietūs – ne tik remtiniesiems

Nemokami pietūs – ne tik remtiniesiems

 

Nuo rugsėjo 1-osios švietimo įstaigose padaugės nemokamus pietus valgančių vaikų. Tokią teisę turės pirmokai bei lopšelių-darželių priešmokyklinių grupių auklėtiniai, nepaisant, kokios jų tėvų pajamos. Preliminariais duomenimis, tokių Panevėžio mieste ir rajone galėtų būti daugiau nei 2 000.

Tikėtina, kad dėl per karantiną neretoje šeimoje kilusių finansinių sunkumų padaugės ir vyresnių nemokamai valgančių vaikų.

Skaičiuojama, kad visoje šalyje nemokamą maitinimą papildomai gaus daugiau nei 49 tūkst. mokinių, o iš valstybės biudžeto tam papildomai reikėtų beveik 7 mln. eurų. Panevėžio savivaldybės Socialinių išmokų poskyrio vedėjos Zitos Ragėnienės teigimu, iki šiol nemokamą maitinimą gaudavo mokiniai tik iš nepasiturinčių šeimų.

Pagal naująją tvarką nemokamai bus maitinami jau visi pirmokai bei priešmokyklinukai, tačiau tam jų tėveliai turės pateikti prašymą. Preliminariais duomenimis, rugsėjį į miesto mokyklas ir lopšelius-darželius turėtų sugužėti apie 1 700 vaikų, kuriems priklausytų naujoji parama. Z. Ragėnienės teigimu, sunku pasakyti, kiek šeimų sulauks tokios paramos, nes kai kuriose jų gali augti ir dvynukų, ir pametinukų vaikų.

Pataria ilgai nelaukti

Pasak Z. Ragėnienės, panevėžiečiai jau gana aktyviai domisi naująja parama ir teikia prašymus nemokamam vaikų maitinimui. Vedėja pataria, kad norint, jog vaikas būtų nemokamai maitinimas nuo mokslo metų pradžios, prašymą reikėtų pateikti iki rugsėjo 1-osios. Visgi teisę kreiptis tėvai turi nuo liepos 1 dienos iki 2020–2021 mokslo metų pabaigos.

Panevėžio rajone nemokamas maitinimas priklausys maždaug 500 pirmokų ir priešmokyklinukų. Rajono Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Virginijos Savickienės teigimu, iš seniūnijų jau plaukia prašymai. Tiesa, tarp jų yra ir prašymai dėl vyresnių vaikų nemokamo maitinimo.

Koją gali kišti išmoka

Kadangi šiemet dėl karantino nemažai šeimų sumažėjo pajamos, socialiniai darbuotojai spėja, kad švietimo įstaigose nemokamai valgančių vaikų gali gerokai padaugėti.

„Daliai žmonių dėl prastovų ir panašių dalykų sumažėjo atlyginimas. Bet iš kitos pusės jie gauna valstybės paramą, turinčią įtakos šeimos ar vieno gyvenančio asmens pajamoms – naująją darbo paieškos išmoką, skiriamą per Užimtumo tarnybą“, – sako Z. Ragėnienė.

Ši išmoka, jos teigimu, bus skaičiuojama kaip pajamos kreipiantis ir dėl socialinės pašalpos, ir dėl nemokamo maitinimo, ir dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti. Pasak Z. Ragėnienės, jei šeimoje bus nors vienas bedarbis suaugęs asmuo, kol kas labai sunku prognozuoti ir įvertinti galimą šeimos pajamų sumažėjimą.

Panevėžio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja V. Savickienė taip pat spėja, kad padaugės vaikų, kuriems reikalingas nemokamas maitinimas tėvams praradus darbą ar sumažėjus pajamoms.

„Ko gero, tokių bus daugiau, nes turime daugiau socialinių pašalpų gavėjų, yra ir netekusių darbų žmonių. Tad skaičiai gali didėti, bet ar labai daug – sunku prognozuoti“, – svarsto vedėja.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų