Nemokamą antikūnų tyrimą galės atlikti ir vaikai bei paaugliai nuo 12 iki 16 metų

Nemokamą antikūnų tyrimą galės atlikti ir vaikai bei paaugliai nuo 12 iki 16 metų

Nuo šeštadienio, gruodžio 4 d., nemokamai atlikti antikūnų tyrimą galės ne tik pagal visą vakcinacijos schemą pasiskiepiję šalies gyventojai, bet ir vaikai bei paaugliai nuo 12 iki 16 metų.

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), kiekybiniai ar pusiau kiekybiniai serologiniai tyrimai nemokamai bus atliekami vieną kartą gyventojams ne anksčiau kaip po 120 dienų po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą. Asmuo, pasiskiepijęs pagal pilną vakcinacijos schemą, tai asmuo, pasiskiepiję dviem vakcinos dozėmis, jeigu skiepijosi „Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“ vakcinomis arba viena „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze.

Asmenims, kurie yra pasiskiepiję pagal pilną vakcinacijos schemą ir sustiprinančiąja „Comirnaty“, „Spikevax“ ar „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcinos doze ar kurie yra pasiskiepiję pagal pilną vakcinacijos schemą ir persirgę COVID-19 liga, nemokamas antikūnų tyrimas neatliekamas, pažymima SAM pranešime.
Atlikus antikūnų tyrimą bus galima sužinoti apie po vakcinacijos susidariusius COVID-19 antikūnus ir lengviau priimti sprendimą dėl skiepijimosi sustiprinančiąja vakcinos doze.
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad sveikatos priežiūros įstaigos gali apsispręsti atlikti šiuos tyrimus. Apie tokį sprendimą jos turi informuoti SAM.

Platinti, skelbti, kopijuoti Eltos informacijas ir fotoinformacijas be raštiško Eltos sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų