Neketina panaikinti galimybių pensijas gauti grynaisiais

Neketina panaikinti galimybių pensijas gauti grynaisiais

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas neigia, kad valdantieji ketina imtis iniciatyvų, kuriomis išmokos ir pensijos gyventojams būtų išmokamos tik pavedimu, atsisakant galimybės mokėti jas pristatant į namus grynaisiais. Konservatorius akcentavo, kad jokie įstatymų pakeitimai šiuo klausimu nėra įregistruoti.

„Jokių iniciatyvų nėra, ir aš nematau, kaip tokios iniciatyvos galėtų būti priimtos Seime ar patvirtintos Biudžeto ir finansų komitete dėl išmokų privalomo mokėjimo tik pavedimu“, – antradienį BFK posėdyje tvirtino M. Majauskas.

Politikas pabrėžė, kad, jo nuomone, galimybė gyventojams gauti išmokas grynaisiais pinigais turi išlikti. Pasak BFK pirmininko, tokią poziciją yra išsakęs ir Europos centrinis bankas, akcentavęs grynųjų pinigų prieinamumo poreikį labiausiai socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

„Aš manau, kad gyventojai turi turėti galimybę gauti pinigus grynais, ypač pažeidžiamos visuomenės grupės, vyresnio amžiaus žmonės ir čia mes tikrai visų nepriversime staiga tapti finansiškai raštingais. Be jokios abejonės, turime tą nuosekliai daryti skatindami finansinį raštingumą, bet prievartos jokios čia tikrai nebus ir būti negali“, – tikino M. Majauskas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų