P. Židonio nuotr.

Nelegaliems migrantams ieško vietos

Nelegaliems migrantams ieško vietos

Lietuvą užplūdusių nelegalių migrantų krizė jau virsta nebe vien pasienio savivaldybių problema.

Jose darantis ankšta, Vidaus reikalų ministerija (VRM) gręžiasi į visą šalį. Ministerijos rašto sulaukusių Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių vadovai neslepia nuostabos: pastogės trūksta ir jų pačių gyventojams, eilėje laukiantiems socialinių būstų, o ir turimos laisvos patalpos ne tokios, kuriose čia ir dabar būtų galima apgyvendinti būrį žmonių.

Pirmadienio rytą sulaukusios rašto pateikti visą informaciją apie galimybes priimti neteisėtus migrantus, tą padaryti savivaldybės privalo žaibiškai greitai – vėliausiai jau šiandieną.

„Visos savivaldybės turėjo gauti Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos protokolą, jo vienas punktų yra būtent kreipimasis dėl pagalbos neteisėtos migracijos klausimais“, – „Sekundei“ teigė VRM Strateginės komunikacijos skyriaus vedėjas Mindaugas Bajarūnas.

Panevėžio savivaldybė šiuo metu neturi didelių laisvų patalpų, tinkamų būriui žmonių apgyvendinti. Laisvų socialinių būstų, pasak administracijos direktoriaus Tomo Juknos, nėra, o jei atsiranda, skiriamas jo eilėje laukiantiems miesto gyventojams. Mokyklos, direktoriaus nuomone, tebūtų trumpalaikė išeitis, nes rugsėjį į jas sugrįžtų mokiniai ir vėl tektų ieškoti, kur apgyvendinti pabėgėlius.

Tomas Jukna. „Sekundės“ nuotr.

Tomas Jukna. „Sekundės“ nuotr.

Panevėžio rajone, jo mero Povilo Žagunio teigimu, yra keletas laisvų uždarytų mokyklų. Jose gal ir būtų galima apgyvendinti pabėgėlius, tačiau ten išjungtas vandentiekis. Mero teigimu, atsakyti į ministerijos prašymą sudėtinga ir nežinant, kuriam laikui reikėtų priimti žmones – rudenį reikalingos kitokios gyvenimo sąlygos.

Povilas Žagunis. „Sekundės“ nuotr.

Povilas Žagunis. „Sekundės“ nuotr.

Visą straipsnį skaitykite liepos 7 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Tai neskirsit mumi Laisvės a. 20, LT-35200 Panevėžys? hmm… nustebintas

    • Atsakyti
  • Aš manau, kad Seimo viešbutis labai tam tinka

  • Lukiskiu viešbutis geriausiai tinka. Juk nusikalteliai , iš esmės jau nusikalteliai. Nelegaliai kirto valstybės siena. Padarė taip nusikaltima. Turėtų buti bent 10 metų kalėjimo. Kiti nebenoretų nelegaliai kirsti valstybės siena. Juk gali budami Baltarusijoje tvarkytis dokumentus, gauti viza ir atvykti kaip leidziama.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų