P. Židonio nuotr.

Nelaimės fone įstatymų grimasos

Nelaimės fone įstatymų grimasos

Karo Ukrainoje fone ryškėja Vidaus reikalų ministerijos kai kurių sprendimų grimasos.

Ukrainiečiams, kurie siaubingą žinią apie užpultą tėvynę pasitiko viešėdami užsienyje, pasiekus Lietuvą teks valstybei sumokėti 120 eurų. Tiek Migracijos departamente atsieina mokestis tiems kurie užuovėjos į mūsų šalį atvyksta ne tiesiogiai iš pačios Ukrainos, o žinios apie karą sulaukę būdami užsienyje.

Panevėžio savivaldybės ir Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) vadovai ieško išeities, kaip pagelbėti į tokias teisės aktų pinkles pakliuvusiai 26 ukrainiečių sportininkų ir juos lydinčių asmenų grupei, planuojančiai atskristi iš Turkijos.

Su prašymu ištiesti pagalbos ranką į treniruočių stovyklą Turkijoje dar iki karo išvykusiems ukrainiečiams – treko dviratininkams į Panevėžio merą kreipėsi LDSF prezidentas Darius Levickis.

„Jiems buvo išpirkti bilietai sugrįžti į Lvovą, kas dabar, savaime suprantama, yra nebeįmanoma. Šiomis dienomis bandoma pakeisti bilietus skristi į Vilnių“, – pasakojo D. Levickis.

Anot jo, planuojama, kad dalis grupės Vilniaus oro uoste turėtų nusileisti kovo 17-ąją, likusieji – kovo 22-ąją.

Dviračių federaciją jau atsiuntusi Panevėžio savivaldybei sąrašą ukrainiečių, karo atkirstų nuo tėvynės. Jame daugiausia – į treniruotes Turkijoje išskridusių ir iš jos į namus Ukrainoje nebegalinčių sugrįžti treko dviratininkų vaikų, jų treneriai, taip pat ir vos 5-erių vaikutis, 79-erių moteris.

„Sportininkai su treneriais buvo išskridę į treniruočių stovyklą, nežinau, kaip sąraše atsidūrė mažas vaikas ir močiutė. Gali būti, kad prasidėjus karui žmonės atvyko pas savo artimuosius – tuo metu Turkijoje buvusius trenerius“, – sako D. Levickis.

Visą straipsnį skaitykite kovo 9 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų