Neišmatuojama šokio galia

Neišmatuojama šokio galia

Panevėžio Jaunuolių dienos centre jau dešimt metų aktyviai veikia šokių grupė „(Ne)vieni“. Centrą lanko sutrikusio intelekto jaunimas, kuris savo gražiais darbais, projektais ir renginiais, garsina Panevėžį ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Šokis mūsų centre viena iš meninės veiklos sričių. Šokį galima „skaityti“, juo galima kalbėtis, per jį galima keisti save, charakterį ir požiūrį. Tai įvairi sportinė veikla, kuri ugdo ne tik fizines jėgas, bet ir ištvermę, valią, ryžtą, atsakingumą, estetines pažiūras. Šokį apskritai galima laikyti sveikatos, kūno grožio, jėgos, grakštumo šaltiniu.

Centro jaunimas džiaugiasi turėdamas galimybę dalyvauti šokių veikloje, kurioje gali atsipalaiduoti bei susipažinti su šokių rūšimis ir išbandyti jas. Jaunuoliai jaučiasi lygiaverčiai ir yra labai laimingi turėdami galimybę dalyvauti ir pasirodyti įvairiuose renginiuose, taip plečiasi jų akiratis. Šokdami jie siekia rezultatų tobulindami žingsnelius, formuoja teigiamą savęs vertinimą ir ugdo pasitikėjimą savimi.

JDC šokių veiklos grupė ,,(Ne)vieni“ aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje. Dažnai sulaukiame kvietimų dalyvauti kitų įstaigų organizuojamuose šokių renginiuose. Labai džiaugiamės galėdami šokti savo kurtus šokius kitiems.

Šiais metais dalyvavome ir puikiai praleidome laiką aerobikos čempionate Šeduvoje. Taip pat smagiai dalyvavome VIII Panevėžio miesto vasaros festivalyje ,,Susitikime penktadienį“, miesto bendruomenei pristatėme hiphopo stiliaus šokius. Šokėjams buvo malonu matyti susidomėjusių aplinkinių žmonių žvilgsnius.

Mūsų centras taip pat didelę reikšmę skiria sveikai gyvensenai. Dalyvaudami projektuose „Sveikos gyvensenos virusas“, „Spalis – sveikatos stiprinimo mėnuo Panevėžyje“, šokių veiklos grupė prisidėjo papuošdami šiuos renginius ir suteikdami teigiamų emocijų ne tik sau, bet ir kitiems.

Teko dalyvauti ir ,,Šviesos“ specialiojo ugdymo centro organizuotoje aktyvioje netradicinėje aerobikos veikloje, mūsų centro šokėjai galėjo pristatyti savo šokį ir stebėti kitų pasirodymus. Na, o JDC bendruomeninėje veikloje šokėjai stebina pasirodymais centro jaunimą ir užsienio svečius.

Per šiuos metus vyko „Pertraukėlės su šokiu“, per kurias atsipalaiduodami po veiklų šokome visi kartu. O per Šeimos dieną didžiavomės pasirodydami savo tėveliams. Taip pat viena diena vasarą buvo skirta tik šokiui. Taip pat labai smagu, kad mūsų centro jaunimo šokių veiklos grupę priima šokių studija „Šokių oazė“, pakeisdami aplinką galime susipažinti su profesionalo darbu ir mokytis kartu su šokio mokytoju.

Šiuo metu grupė „(Ne)vieni“ nemažai dėmesio skiria hiphopo stiliui. Per šio stiliaus muziką jaunuoliai įsijaučia į patį šokį, stengiasi kartoti judesius, pagal muziką jaučia ritmo pojūtį. Ir taip į savaitę du kartus rytą pradedame šokio žingsneliu. O tiems, kam šokis suteikia ypatingą reikšmę, kiekvieną ketvirtadienį susitinkame mokytis ir pakartoti šokių.

Ir toliau stengsimės išmokti ir pažinti naujus šokių stilius, kurie suburs jaunimą gražiems darbams.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų