Mėsos prekiautojams užėmus buvusias neįgaliųjų vietas, pastariesiems iki parduotuvės tenka pėdinti ilgesnį kelią. P. Židonio nuotr.

Neįgaliuosius nustūmė mėsos prekiautojai

Neįgaliuosius nustūmė mėsos prekiautojai

 

Užimti automobilio stovėjimo vietą, skirtą neįgaliajam, – gėda ir baustina. Tačiau prekybos centras „Maxima“ savo aikštelėje kitiems prekiautojams atidavė neįgaliųjų vietas, pastarąsias pastumdamas gerokai toliau nuo durų.

„Iš pradžių tie nelaimėliai buvo nustumti už parduotuvės kampo, o dabar dar toliau, link bendros aikštelės. Buvusiose neįgaliųjų vietose dabar kuo ramiausiai stovi prekybinis mėsos vagonėlis. Toks pas mus supratimas apie neįgalius žmones, kuriems pereiti visą aikštelę – tai ne sveikam ją peršuoliuoti“, – teigia Respublikos gatvėje įsikūrusio prekybos centro „Maxima“ sprendimu pasipiktinusi Erika.

Panevėžietė pasakoja pati mačiusi, kaip jaunas antsvorio turintis, cerebriniu paralyžiumi sergantis vaikinas į parduotuvę judėjo nuo jam skirtos neįgaliųjų vietos. Jo kelionė atrodė iš tiesų sudėtinga ir varginanti.

„Kol priėjo duris, žmogus visas drebėjo – gaila buvo žiūrėti“, – pasakojo Erika.

Pilietiška panevėžietė neliko abejinga ir ėmė aiškintis dėl šios situacijos. Ji surinko bendrąjį pagalbos telefono numerį 112 ir pranešė apie pažeidimą prie parduotuvės.

Tačiau atvykę policijos pareigūnai ir „Maximos“ administracija praeivei parodė stovintį ženklą „P“ (transporto priemonių stovėjimo vieta – red.) virš neįgaliųjų simboliu pažymėtos vietos.

„Pasirodo, tas ženklas viršesnis už ant žemės nupieštą žymėjimą. Taigi, pelnas iš prekiaujančių ūkininkų čia svarbesnis nei žmogiškumas, neįgalieji – antraeilis dalykas. Aišku, kokia gi iš jų nauda verslui“, – su ironija kalbėjo Erika.

Ją stebina ir tai, kad šalia to paties prekybos centro dar yra kelios laisvos vietos prie pat durų, bet jos nepažymėtos neįgaliųjų ženklais.

„Kodėl šių vietų negali skirti sunkiai judantiems vairuotojams? Rūpinimasis žmonėmis, turinčiais negalią, kartais atrodo tik akių dūmimas“, – svarsto panevėžietė.

Keitėsi tvarka

„Maximos“ Komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė atsiprašė parduotuvės Panevėžyje klientų dėl nepatogumų ir paaiškino, kaip neįgaliųjų vietas užėmė jas išsinuomoję prekybininkai.
„Jūsų minimi prekiautojai stovi buvusiose neįgaliųjų vietose, tačiau šių jau kurį laiką nežymi KET ženklai, rodantys, kad jos yra skirtos žmonėms, turintiems negalią. Pagal dabartinius reikalavimus nuo šių metų sausio 1 dienos prie tokio dydžio parduotuvės kaip ši turėtų būti penkios vietos neįgaliems žmonėms, kurios būtų nutolusios ne didesniu nei 50 metrų atstumu nuo įėjimo į parduotuvę. Šiuo metu prie mūsų parduotuvės Respublikos gatvėje yra pažymėtos šešios tokios vietos ir esame užtikrinę, kad jos būtų nutolusios ne didesniu nei reikalaujama atstumu. Dar kartą atsiprašome kliento dėl nepatogumų“, – teigė įmonės atstovė.

Visuomenė pilietiška

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Kornelija Zamalytė teigia, jog pareigūnai pranešimų, kad nesilaikoma kelio ženklų ir stovima neįgaliojo vietoje, sulaukia gana dažnai.

Tokių skundų per savaitę būna po tris, keturis. Didžioji dalis jų nepasitvirtina – paaiškėja, kad transporto priemonė turi Kelių eismo taisyklėse nustatytą skiriamąjį ženklą „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę, kurie suteikia teisę statyti transporto priemonę neįgaliesiems skirtoje vietoje“, – komentavo K. Zamalytė.

Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų užtraukia baudą vairuotojams nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų.

Komentarai

  • o salia respublikos gatveje po zenklu ‘sustoti draudziama’ kodel nieko nenubaude juk kasdien stovi eile pazeideju

  • Gėda ir dar kartą geda viagalei „Maksimai“. koks čia atsakymas „išsinuomojo verslininkai“. Neturėtų būti nenuomotinos iš viso neįgaliųjų vietos.

  • gyvuliai…kada nors ir maximistai nepavilks kojų.Dievulis atmatuos visiems kiek užsitarnavo

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų