Panevėžio miesto poliklinika jau šį rudenį turėtų sulaukti statybininkų: atsiras ne tik modernus didelis liftas, bet ir atnaujintos pirmo ir antro aukšto patalpos.

Neįgalieji išsikovojo liftą

Neįgalieji išsikovojo liftą

 

Neįgaliųjų organizacijų balsas išgirstas – jau šiemet Panevėžio miesto poliklinikoje turėtų atsirasti modernus didelis liftas, kuriuo galės naudotis ir „ratukuose“ sėdintieji, ir kūdikius vežimėliais atvežę tėvai. Įstaigos administracija jau dabar suka galvą, kaip reikės organizuoti darbą, mat vien lifto įrengimu nebus apsiribota – numatyta atnaujinti pirmo ir antro aukštų erdves.

Pasak poliklinikos direktoriaus Karolio Valantino, norint konkuruoti su privačiomis gydymo įstaigomis, privalu atsinaujinti.

Apie tai, kad prieš tris dešimtmečius statytas miesto poliklinikos pastatas nedraugiškas negalią turintiesiems, kalbama buvo jau seniai. Neįgaliesiems buvo per stati ir nepatogi nuovaža į įstaigą, nesudarytos sąlygos patekti pas antrame ir trečiame aukšte esančius specialistus. Dabar veikiantys du liftai per siauri daugeliui vežimėlių. Kad galėtų pakilti liftu ir patekti pas gydytojus, į gydymo įstaigą atvykusiems neįgaliesiems tekdavo persėsti į mažesnį poliklinikos vežimėlį. Šis kai kuriems per siauras, kitiems fiziškai per sunku keisti vežimėlius. Tad daugelis negalią turinčiųjų dėl tokių nepatogumų buvo priversti ieškotis kitos gydymo įstaigos.

Vis dėlto Panevėžio savivaldybė atrado lėšų įrengti krovininiam liftui, į kurį laisvai tilps ir didesni neįgaliojo vežimėliai. Antraip galėjo nuplaukti beveik 400 tūkst. eurų, skirtų iš Europos regioninės plėtros fondo poliklinikos remontui ir medicininės įrangos atnaujinimui: Neįgaliųjų aplinkos asociacija nesutiko palaiminti poliklinikos remonto, kol Savivaldybė įsipareigojo įrengti visus reikalavimus atitinkantį liftą.

Pasak Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Žibutės Gaivenienės, naujojo lifto įrengimo darbai, kurių vertė 41 tūkst. 528 eurai, turėtų būti baigti iki šių metų gruodžio vidurio.

„Poliklinika kartu su Panevėžio miesto savivaldybe kaip partneriai įgyvendina projektą „Asmens sveikatos priežiūros efektyvumo didinimas“, tačiau nebuvo galima jo pradėti, kol Neįgaliųjų asociacijos reikalavimu neatsirado neįgaliesiems tinkamas liftas. Tad teko ieškoti lėšų iš miesto biudžeto“, – teigė Ž. Gaivenienė.

Sulauks remonto

Panevėžio poliklinikos direktoriaus K. Valantino žiniomis, spalį jau turėtų prasidėti darbai.

„Liftas nėra kaip batai, kad nuėjai į parduotuvę ir išsirinkai. Jį reikia pagaminti pagal tam tikrus techninius parametrus. Tikimės, kad jau metų pabaigoje liftas pradės tinkamai funkcionuoti“, – sakė K. Valantinas.

Numatyta, kad senieji du liftai ir toliau veiks. Naujasis, gerokai didesnis, liftas bus įrengtas iš Nemuno gatvės pusės, kur dar nuo poliklinikos pastatymo jam ir buvo skirta šachta, tik dėl kažkokių priežasčių užmūryta.

„Ta problema buvo labai sena, neįgalieji apie tai vis garsiau kalbėdavo. Mes, sveiki žmonės, kartais nepajaučiame, nepastebime kliūčių, su kuriomis susiduria judėjimo negalią turintieji. Atsiradus naujam liftui, poliklinikos prieinamumas tiek negalią turintiems žmonėms, tiek jaunoms šeimoms su vežimėliais bus geresnis“, – sakė K. Valantinas.

Tai nebus vienintelis pokytis miesto poliklinikoje. Iš Europos Sąjungos fondų jau numatyta skirti 391 tūkst. eurų. Iš jų 135 tūkst. eurų planuojama panaudoti remontui. Pirmiausia numatyta tvarkyti poliklinikos nuovažą. Neįgalieji skųsdavosi, kad ji ne tik per stati, bet ir labai nepatogi, tad naujoji bus gerokai ilgesnė ir įrengta pagal visus reikalavimus, net su poilsio salelėmis. Numatyta sutvarkyti ir poliklinikai priklausančias pirmo bei antro aukšto patalpas – pacientų laukiamąjį, koridorius, tualeto patalpas. Taip pat bus keičiami langai bei durys.

Gerins įvaizdį

K. Valantinas pripažįsta, kad laukia savotiškas iššūkis, kaip suderinti darbus, kad patalpose galėtų išsitekti ir medikai su pacientais, ir statybininkai. Direktorius juokauja, kad idealiausias variantas būtų bent kelioms savaitėms visai uždaryti įstaigą ir užleisti ją statybininkams, tačiau tai neįmanoma.

„Kaip vadovas, norėčiau viską vienu metu atnaujinti, tačiau norus riboja galimybės. Tikimės, kad atėjus geresniems laikams galėsime sutvarkyti ir trečio aukšto patalpas“, – kalbėjo K. Valantinas.

Po poliklinikos remonto bus pakeisti ir baldai – senas medines kėdes, stovinčias dar nuo jos pastatymo, pakeis modernūs laukiamojo baldai.

Sveikatos apsaugos ministerija visoms pirminio lygio sveikatos paslaugas teikiančioms įstaigoms lėšų skyrė pagal turimą pacientų skaičių, visiems poreikiams patenkinti skiriamų pinigų neužteko, tad teko nusistatyti prioritetus.

„Mums aktualiausia buvo bent sienas atnaujinti, kad būtų šviesiau, jaukiau, kad pacientams būtų maloniau laukti eilės pas gydytojus. Su privačiomis gydymo įstaigomis, mūsų konkurentėmis, dabar net negalime lygintis. Tenka pripažinti, kad poliklinikos įvaizdis nekoks ir teks daug įdėti darbo, kad šis požiūris keistųsi“, – sakė K. Valantinas.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų