P. Židonio nuotr.

Negavus algos – liūdnas mokytojos savaitgalis

Negavus algos – liūdnas mokytojos savaitgalis

Nesulaukusi atlyginimo penktadienį, panevėžietė mokytoja lieja apmaudą dėl sugadinto savaitgalio ir nesiskaitymo su pedagogais, gyvenančiais nuo algos iki algos.

Visų Panevėžio švietimo įstaigų buhalteriją centralizuotai tvarkantis miesto Savivaldybės daugiau nei prieš metus įkurtas Apskaitos centras atkerta, kad mokytojams darbo užmokestis nevėlavo nė dienos.

Dvidešimties metų pedagoginį darbo stažą turinti panevėžietė pasakoja gyvenanti nuo algos iki algos kaip ir dauguma jos kolegų. Anot mokytojos, taip besiverčiant net ir vieną dieną vėliau mokamas atlyginimas daug ką keičia. Visgi savo nuoskaudą panorusi išsakyti mokytoja pageidavo, kad nei jos pavardė, nei darbovietė nebūtų viešinami.

„Nenoriu visiems pasirodyti, kad esu vargšė. Nors mūsų, pedagogų, bendruomenėje labai daug tokių, mėnesio gale skaičiuojančių dienas iki atlyginimo“, – sako panevėžietė.

Panevėžio apskaitos centro direktorė Rasa Paulauskienė tvirtina, jog mokytojos įžvalgos ir kaltinimai dėl vėluojančio atlyginimo visiškai neturi pagrindo.

Pasak įstaigos vadovės, dar prieš metus, pernai lapkritį, visų 49-ių miesto švietimo įstaigų, kurių buhalterija tvarkoma centralizuotai, vadovai pasirašė sutarties pakeitimą. Šis nurodo, kad darbo užmokestis už praėjusį mėnesį išmokamas ne vėliau kaip einamojo mėnesio 11 dieną, o 22 dieną mokamas avansas.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 14 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Kai tik atlyginimus pradėjo skaičiuoti centralizuota buhalterija ir jeigu atlyginimų diena sutampa su savaitgaliu, tai visą laiką algos yra mokamos ne 1 diena anksčiau, o 3 dienom vėliau. Kodėl???

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų