Panevėžiečius stebės dronai

Panevėžiečius stebės dronai

Per Velykas į miestą išėję panevėžiečiai sunkiai pasislėps nuo įdėmių akių.

Savivaldybei bendradarbiaujant su Panevėžio mechatronikos centru (PMC), ilgąjį savaitgalį viešosioms erdvėms stebėti bus pasitelktos šiuolaikinės technologijos – dronai.
Jais bus identifikuojamos vietos, kur susirenka daugiau nei 2 žmonės, informacija perduodama Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriui.

„Šis šventinis savaitgalis bus ypatingas. Pirmiausia tuo, kad siekiant stabdyti koronaviruso plitimą griežtėja karantino reikalavimai, ribojami įvažiavimai į miestus, gyventojai raginami nesilankyti pas tėvus, senelius, kitus giminaičius. Panevėžys monitoringui, informacijos sklaidai pagerinti pasitelks PMC kompetencijas, aukščiausio lygio įrangą ir visa tai panaudos gyventojų gerovei užtikrinti – manau, yra puikus pavyzdys, kaip įtraukti technologijas į miesto gyvenimą“, – teigė Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

PMC direktorius Mindaugas Dzikaras atkreipė dėmesį, kad jų technologijos, anksčiau naudotos matuojant oro taršą mieste, galės būti naudojamos ir kitu tikslu – siekiant užtikrinti prevencines karantino priemones.

Kaip praneša Savivaldybė, iniciatyvai pasiteisinus, dronai galės būti pasitelkiami ir ilgesniam laikotarpiui.

Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, nuo balandžio 3-osios iki balandžio 10-osios vidudienio dėl karantino taisyklių pažeidimų apskrityje nubausti 62 gyventojai. Iš jų Panevėžio mieste ir rajone – 17, Biržų– 6, Kupiškio – 7, Pasvalio – 15, Rokiškio – 17.

Už šių taisyklių ignoravimą gresia bauda nuo 250 eurų.

Gyventojai prašomi būti sąmoningi ir vengti bet kokių susibūrimų, viešosiose vietose dėvėti apsaugines priemones, dengiančias nosį ir burną.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų