P. Židonio nuotr.

Nedarbo pūlinys tvinksta

Nedarbo pūlinys tvinksta

Nors valdžia po truputį atlaisvina karantino suvaržymus, tačiau nestabilumas tarptautinėse rinkose, neapibrėžtumas dėl ateities Aukštaitijos sostinės įmones verčia pristabdyti savo plėtros planus, kurie sukurtų naujų darbo vietų.

Panevėžio mieste ir rajone nedarbas pasiekė aukštumas, o vis besiregistruojantiems naujiems bedarbiams Užimtumo tarnyba guodžiasi neturinti ką pasiūlyti. Maždaug 12 tūkst. miesto ir rajono bedarbių šį mėnesį tenka tik šiek tiek per 200 darbdavių registruotų laisvų darbo vietų.

46-erių panevėžietė Renata dar nuo praėjusio pavasario varsto Užimtumo tarnybos duris. Mokyklos valgykloje dirbusi moteris per pirmąjį karantiną buvo atleista. Darbo netekimas pradžioje neatrodė tragedija. Renata planavo keletą mėnesių pailsėti, o vėliau ieškoti darbo. Virėjos patirtį turinti panevėžietė neabejojo pagal savo specialybę darbą nesunkiai rasianti.

„Pagalvojau, kol iš Užimtumo tarnybos gausiu pinigėlių, neskubėsiu darbintis. Bet kai susirgimų skaičius sparčiai pradėjo kilti, paaiškėjo, kad susirasti darbą yra misija neįmanoma“, – pasakojo virėja.

Visą straipsnį skaitykite vasario 24 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • 60 bedarbių į vieną laisvą darbo vietą.Darbo nėra ir darbo paieškos išmokos nemoka.Valstybei bedarbiai nerūpi.Gal jau laikas trumpinti darbo savaitę?Atsiradus kompiuteriams, naujoms technologijoms vis mažiau bereikia žmogaus darbo. Sutrumpinus darbo laiką , atsirastų daugiau darbo ir bedarbiams.Parduotuvėse net pardavėjų nereikia ,savitarna jau.

  • ISSPRENDUS KIBERNETINIO SAUGUMO SPRAGU LOPYMO PROBLEMAS, SITUACIJA PASIKEIS IS ESMES.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų