ASMENINIO ARCHYVO nuotr.

Tylos pasaulyje – garsiai plakančios širdys

Tylos pasaulyje – garsiai plakančios širdys

Panevėžietės Otilijos Kolodonskytės-Di Fazio ir jos sutuoktinio italo Salvatorės istorija tik dar kartą įrodo, jog negalia – ne argumentas save stabdyti. Jiedu nuo gimimo gyvena visiškos tylos pasaulyje, tačiau dėl to nejaučia barjerų ir net imasi darbų, kurie – nemenkas iššūkis ir girdintiesiems. Ne vienas panevėžietis yra važiavęs italo futbolininko Salvatorės vairuojamu taksi, o Otilija jau sausį pradės vadovauti Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centrui.

Abu šie jauni, gražūs žmonės gyvenimą nusprendė kurti ne Viduržemio jūros dvasia alsuojančiame Italijos kampelyje, o Aukštaitijos sostinėje.
Pora susipažino prieš penkerius metus, kai panevėžietė nuvyko į Bulgarijoje vykusį Europos kurčiųjų salės futbolo čempionatą. Neplanuotas susitikimas su Italijos kurčiųjų rinktinės vartininku Salvatore Di Fazio abiem buvo lemtingas – sukūrė šeimą, susilaukė sūnaus.
Otilija sako, jog ši pažintis nebuvusi meilė iš pirmo žvilgsnio.
„Susitikę čempionate mes tiesiog pabendravome, pasipasakojome, iš kur abu esame, ir aš išvažiavau. Taip ir išsiskyrėme“ – mena O. Kolodonskytė-Di Fazio.
Po kelių mėnesių laimingas atsitiktinumas lėmė, jog socialiniame tinkle panevėžietė pamatė pažįstamą Salvatorės veidą ir tiesiog pakvietė į draugus. Kai vėl susitiko po penkių mėnesių, jiedu jau nebeišsiskyrė.
Otilija juokiasi, jog Salvatorė nė iš tolo nepriminė paskui moterų sijonus lakstančio italo lovelaso.
„Jis labai linksmas, turintis gerą humoro jausmą, savarankiškas, labai globėjiškas. Iš karto matėsi, jog šeimos žmogus“, – šypteli O. Kolodonskytė-Di Fazio.

Kurtiesiems Italijoje sunkiau

Pusę metų pora bandė kurti gyvenimą saulėtojoje Italijoje. Tačiau greitai suprato, jog kurtiesiems šioje šalyje sudėtinga integruotis, jiems nėra suteikiama pakankamai kasdien labai reikalingų paslaugų.
Italijoje pora glaudėsi nuomojamame bute, labai troško nuosavo kampelio, o ir kurčiųjų kultūra jų netenkino.
„Lietuvoje sąlygos kurtiesiems kur kas geresnės nei Italijoje. Mano vyrą Lietuvoje iš karto sužavėjo, kad kiekvienas negirdintis turi galimybę dirbti. Ir nėra didelių problemų susirasti darbą“, – pasakoja Otilija.
Taip jau sutapo, jog Salvatorės darbovietėje Italijoje tuo metu buvo mažinami etatai ir jis neteko darbo. Kurčiųjų pora nusprendė pabandyti pagauti laimės paukštę Panevėžyje.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 7 d. (šeštadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų